Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-29 klockan 22:00. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Material - kakel & klinker

395 resultat
(430 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Silikonpatron
    Byggsilikon transparent 280 ml
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 41 Recensioner.
    pris — 29,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 103,57 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 24,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 88,93 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sprayflaska med rengöringsmedel för kakelrengöring
    Kakel och fogrent 650ml
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 99,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 153,77 kr per l
    Vid köp av 6 st:
    pris — 89,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 138,38 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Ceram 275 Marble and Stone fixmassa, snabbhärdande och formbar, 20 kg säck
    Sika
    Fästmassa SIKA SikaCeram-275 Marble & Stone 20 kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 29,95 kr per kg
    Vid köp av 24 st:
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 27,45 kr per kg
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Säck Sika Ceram 250 StarFix flexibelt cementbaserat fästmass
    Sika
    Fästmassa SIKA SikaCeram-250 StarFix vit 25 kg
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 15,96 kr per kg
    Vid köp av 21 st:
    pris — 369,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 14,76 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikasil C Sanitetsilikon patron
    Sika
    Bygg- & våtrumssilikon SIKA Sikasil®-C svart 300 ml
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 99,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 333,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 266,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelprofil av metall med triangulära utskärningar
    Dural
    Kakellist DURAL DSACM 1011 svart matt 300cm 10mm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 86,33 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mätsticka med mätområde upp till 60 millimeter
    Nivåmarkör 554080 60mm 50-pack
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hink Megafix Pasta kakelfix 5 kg
    Mapei
    Kakellim färdigblandat MAPEI Megaline Megafix pasta 5kg
    Genomsnittligt betyg: 1.8 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 45,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mapei Megafug F Plus fogmassa, 5 kilograms säck
    Mapei
    Fogmassa MAPEI Megafog F Plus 113 cementgrå 5kg
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 29,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 25,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Megaprimer VT Primer i en blå flaska
    2 varianter
    Mapei
    Ångspärr MAPEI Megaline Megaprimer VT 1kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 239,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Skumprofil
    Avstängningslist TEBO 30x30x2000mm 2-pack
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 22,25 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck med cementbaserad fogmassa Megafug F Plus
    Mapei
    Fogmassa MAPEI Megafog F Plus 110 ljusgrå 20kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 14,95 kr per kg
    Vid köp av 24 st:
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 11,95 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika tätningsbandrulle med Sika-logotyp
    Sika
    Tätband SIKA SealTape F 120mm x 25m
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Primer SIKA Sikafloor-02 5kg
    Sika
    Primer SIKA Sikafloor-02 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 629,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 125,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tätningsmembran med Mapei-logotyp
    Mapei
    Brunnsmanschett MAPEI Megaline Mapeband B DC 37x37cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelavslutningsprofil av metall
    Dural
    Kakellist DURAL DSM 100 mässing natur 250cm 10mm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 119,60 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Megafug F Plus fogmassa, 5 kg säck
    Mapei
    Fogmassa MAPEI Megafog F Plus 111 silvergrå 5kg
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 29,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 25,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Megafug F Plus fogbruk från Mapei i säck om 5 kilogram
    Mapei
    Fogmassa MAPEI Megafog F Plus 114 mörkgrå 5kg
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 29,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 25,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Byggsilikon i patron
    illbruck
    Bygg- & våtrumssilikon ILLBRUCK FA180 ljusgrå 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 363,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mega tätningsmanschett för rör
    Mapei
    Rörmanschett MAPEI Megaline VR 10-24mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 41,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Jape mögeltvätt för inomhusbruk i en vit flaska
    2 varianter
    JAPE
    Mögel-Fri JAPE inne 1l
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 109,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Megasil SB tätningspatron
    Mapei
    Bygg- & våtrumssilikon MAPEI Megasil SB 100 vit 310 ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 89,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 290,00 kr per l
    Vid köp av 20 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 257,74 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Illbruck FA180 bygg- och våtrumssilikon patron
    illbruck
    Bygg- & våtrumssilikon ILLBRUCK FA180 vit 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 363,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Megasil SB tätningspatron
    Mapei
    Bygg- & våtrumssilikon MAPEI Megasil SB 113 cementgrå 310 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 290,00 kr per l
    Vid köp av 20 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 257,74 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Megafug F Plus cementfogmassa, 5 kg förpackning
    Mapei
    Fogmassa MAPEI Megafog F Plus 130 beige 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 29,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 25,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Sikasil C byggsilikon våtrumssilikon 300 ml
    Sika
    Bygg- & våtrumssilikon SIKA Sikasil®-C ljusgrå 300 ml
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 99,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 333,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 266,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck med Sika Ceram 690 Elite fogbruk
    Sika
    Fogmassa SIKA SikaCeram-690 Elite manhattan 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 35,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 160,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantigt golvbrunn i rostfritt stål
    Golvbrunnssil Tile In 316
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 489,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Färg för fogar Manhattan grå med pensel
    Fogfinish 1326 ljus grå
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 209,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Avloppssil i metall med hål
    JAFO
    Sil JAFO rostfri för klinkerram 150mm 7137015
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantigt gatubrunnsgaller i plast
    Golvbrunnssil TEBO Tile In Frame 200 mattsvart rostfritt stål
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Megafug F Plus fogbruk från Mapei i säck om 5 kilogram
    Mapei
    Fogmassa MAPEI Megafog F Plus 100 vit 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 29,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 25,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mega hörn element för byggandet av duschsystem
    Mapei
    Ytterhörn MAPEI Megaline VR
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mega markeringsspray schablon för markeringsvagnar
    Mapei
    Rörmanschett MAPEI Megaline VR 75-110mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik Grip A920 Premium primer, 5 kilogram dunk, lösningsmedelsfri, inomhus och utomhus, räckvidd cirka 50 kvadratmeter.
    Bostik
    Primer BOSTIK Grip A920 Premium 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 129,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelavslutningsprofil av plast
    Dural
    Kakellist DURAL Durosol DSAC 830 vit aluminium 250cm 8mm vinkelslutprofil
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 51,60 kr per m
    Vid köp av 10 st:
    pris — 116,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 46,40 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populära varumärken inom kategorin "Material - kakel & klinker"

upp