Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-02 klockan 03:45. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Konstnärsmaterial

409 resultat
Hoppa över produktlista
  • Canvas med kilram
    The Wall
    Canvas målarduk på kilram 20x20cm
    Genomsnittligt betyg: 4.6 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 29,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kilram XXL, duk av bomull, cirka 30x30 cm
    The Wall
    Canvas målarduk på kilram dubbel tjocklek 30x30cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 65,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tub Winsor & Newton Artisan vattenblandbar oljefärg Gulockra
    WINSOR & NEWTON
    Vattenlöslig oljefärg WINSOR&NEWTON Artisan Oil Nr 744 gul 37ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 52,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1405,41 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tub svart akrylfärg, 200 ml
    The Wall
    Akrylfärg svart 200ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 47,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 235,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Winton oljefärg, 200 ml tub
    WINSOR & NEWTON
    Oljefärg WINSOR&NEWTON Wintonoil Nr 242 Flake WH 200ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Winsor & Newton Galeria akrylfärg, Paynes grå, 120 ml tub
    WINSOR & NEWTON
    Akrylfärg WINSOR&NEWTON Galeria 465 grå 120ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 84,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 700,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Konstnärsduk 30 gånger 40 centimeter
    The Wall
    Canvas pannå THE WALL 100% bomull 30x40cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 36,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vit plastpalett med färgfack och tumhål
    Lefranc Bourgeois
    Palett LEFRANC BOURGEOIS
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 49,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Akrylfärgsset med tolv tuber på tolv milliliter vardera
    The Wall
    Akrylfärg set 12-pack
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 61,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 423,61 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Canvas med kilram
    The Wall
    Canvas målarduk på kilram 30x90cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Artisan vattenblandbar oljefärg rå umbra, 37 ml
    WINSOR & NEWTON
    Vattenlöslig oljefärg WINSOR&NEWTON Artisan Oil Nr 554 brun 37ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 52,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1405,41 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tub elfenbenssvart akrylfärg från Winsor & Newton, 120 ml
    WINSOR & NEWTON
    Akrylfärg WINSOR&NEWTON Galeria 331 svart 120ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 84,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 700,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Artisan vattenblandbar oljefärg, olivgrön, 37 ml
    WINSOR & NEWTON
    Vattenlöslig oljefärg WINSOR&NEWTON Artisan Oil Nr 447 grön 37ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 52,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1405,41 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton engångspaletter, 22,9 x 30,5 cm, 50 stycken
    WINSOR & NEWTON
    Tearoff Pad WINSOR&NEWTON 23X31 50-pack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 105,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Lefranc Bourgeois akrylfärgockragul
    Lefranc Bourgeois
    Akrylfärg LEFRANC BOURGEOIS yellow ochre 80ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 45,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 562,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Dukset med träram i olika storlekar
    The Wall
    Kilramset olika storlekar 7-pack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Staffli av metall
    Staffli svart 52-157cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 100,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Liquitex Basics akrylpapper A3, 12 ark
    WINSOR & NEWTON
    Akrylblock Liquitex A3
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Galeria Akrylfärg kadmiumgul djup nyans, 250 ml
    WINSOR & NEWTON
    Akrylfärg WINSOR&NEWTON Galeria 115 gul 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 105,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 420,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Dukset med tre ramar i storlekarna 30x40 cm, 24x30 cm och 18x24 cm
    The Wall
    Kilram set 30x40+24x30+18x24cm
    Genomsnittligt betyg: 3.8 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Artisan Vattenblandbar oljefärg, bränd sienna, 37 ml
    WINSOR & NEWTON
    Vattenlöslig oljefärg WINSOR&NEWTON Artisan Oil Nr 074 brun 37ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 52,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1405,41 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Artisan vattenblandbar oljefärg Lampsvart, 37 ml
    WINSOR & NEWTON
    Vattenlöslig oljefärg WINSOR&NEWTON Artisan Oil Nr 337 svart 37ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 52,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1405,41 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Galeria akrylfärg guld, 250 ml
    WINSOR & NEWTON
    Akrylfärg WINSOR&NEWTON Galeria 283 guld 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 436,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Artisan oljefärg, bränd umbra, 37 ml tub
    WINSOR & NEWTON
    Vattenlöslig oljefärg WINSOR&NEWTON Artisan Oil Nr 076 brun 37ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 52,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1405,41 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Galeria akrylfärg, guld, 120 ml
    WINSOR & NEWTON
    Akrylfärg WINSOR&NEWTON Galeria 283 guld 120ml
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 741,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Cotman akvarellåda med tolv färger
    WINSOR & NEWTON
    Akvarellfärger WINSOR&NEWTON Cotman Blue box
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • The Wall Art målarduk, 24 x 30 cm, lämplig för tempera, gouache, akrylfärger och oljefärger
    The Wall
    Canvas pannå THE WALL 100% bomull 24x30cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 21,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Artisan vattenblandbar oljefärg preussisk blått i en 37 ml tub
    WINSOR & NEWTON
    Vattenlöslig oljefärg WINSOR&NEWTON Artisan Oil Nr 538 blå 37ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 52,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1405,41 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Studio Collection skiss pennset med tio delar
    WINSOR & NEWTON
    Skiss Pennor WINSOR & NEWTON mix I plåtask 10-pack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 175,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor Newton fineliner set med fem pennor i olika linjebredder
    WINSOR & NEWTON
    Fineliner WINSOR & NEWTON Assort svart x5 set
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • 15-delars konstnärspenselset för proffs och amatörer med träskaft och naturhår
    The Wall
    Penselset THEWALL 15-delat
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 41,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Lefranc Bourgeois akrylfärg i safirblått
    Lefranc Bourgeois
    Akrylfärg LEFRANC BOURGEOIS sapphire blue 80ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 45,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 562,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Artisan vattenblandbar oljefärg, Neapelgul nyans, 37 ml
    WINSOR & NEWTON
    Vattenlöslig oljefärg WINSOR&NEWTON Artisan Oil Nr 422 gul 37ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 52,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1405,41 kr per l
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Winsor & Newton Galeria Akrylfärg, operrosa, 120 ml tub
    WINSOR & NEWTON
    Akrylfärg WINSOR&NEWTON Galeria 448 rosa 120ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 84,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 700,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton akrylpapper A4, 300 gram per kvadratmeter, med canvasstruktur
    WINSOR & NEWTON
    Akrylblock WINSOR&NEWTON Galeria A4 300g
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Galeria akrylfärg, Umbra Blass, 120 ml tub
    WINSOR & NEWTON
    Akrylfärg WINSOR&NEWTON Galeria 438 pale umber 120ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 84,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 700,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Konstnärsmaterial"

Ytterligare kategorier inom "Konstnärsmaterial"

upp