Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-02 klockan 06:02. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Konstnärsmaterial

409 resultat
Hoppa över produktlista
  • Winsor & Newton Artisan vattenblandbar oljefärg kadmiumgul ljus, 37 ml
    WINSOR & NEWTON
    Vattenlöslig oljefärg WINSOR&NEWTON Artisan Oil Nr 113 gul 37ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2135,14 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Akrylfärgsset med fem tuber á 100 ml
    The Wall
    Akrylfärgset 5-delars blå, orange, grön, gul, brun 100ml
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 151,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 302,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Lefranc Bourgeois akrylfärg kromoxidgrön
    Lefranc Bourgeois
    Akrylfärg LEFRANC BOURGEOIS green oxide chromium 80ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 45,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 562,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Canvas med kilram
    The Wall
    Canvas målarduk på kilram 18x24cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 39,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Galeria Akrylfärg, 250 ml
    WINSOR & NEWTON
    Akrylfärg WINSOR&NEWTON Galeria 203 röd 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 105,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 420,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Lefranc Bourgeois Paris akrylfärg preussiskt blått
    Lefranc Bourgeois
    Akrylfärg LEFRANC BOURGEOIS prussian blue 80ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 45,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 562,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Artisan vattenblandbar oljefärg koboltblå, 37 ml tub
    WINSOR & NEWTON
    Vattenlöslig oljefärg WINSOR&NEWTON Artisan Oil Nr 178 blå 37ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2135,14 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton oljefärgspenslar set, fem stycken
    WINSOR & NEWTON
    Penselset WINSOR&NEWTON Foundation olja LH 6 -pack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Galeria akrylfärg kadmiumgul mörk, 120 ml tub
    WINSOR & NEWTON
    Akrylfärg WINSOR&NEWTON Galeria 115 gul 120ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 84,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 700,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Galeria akrylfärg elfenbenssvart 250 ml
    WINSOR & NEWTON
    Akrylfärg WINSOR&NEWTON Galeria Acrylic 331 svart 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 105,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 420,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Svart skolfärg i en 500-milliliters flaska för barn och skola
    The Wall
    Barnfärg Tempera svart 500ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 42,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 84,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Lefranc Bourgeois akrylfärg Ocre Rouge tub
    Lefranc Bourgeois
    Akrylfärg LEFRANC BOURGEOIS red ochre 80ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 45,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 562,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Galeria akrylfärg, färgton Crimson, 120 ml tub
    WINSOR & NEWTON
    Akrylfärg WINSOR&NEWTON Galeria 203 röd 120ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 84,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 700,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tub med röd akrylfärg, 200 ml
    The Wall
    Akrylfärg vinröd 200ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 47,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 235,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Canvas med kilram
    The Wall
    Canvas målarduk på kilram 20x50cm
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 49,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Lefranc Bourgeois akrylfärg i tub
    Lefranc Bourgeois
    Akrylfärg LEFRANC BOURGEOIS royal blue 80ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 45,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 562,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Lefranc Bourgeois målarduk av bomull, storlek 6P
    Lefranc Bourgeois
    Canvas pannå LEFRANC BOURGEOIS 30x40cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Liquitex Basics akrylpapper, canvasstruktur, 16 x 20 tum
    WINSOR & NEWTON
    Akrylblock Liquitex 41x51cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 235,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Tub med gul akrylfärg, 200 ml
    The Wall
    Akrylfärg gul 200ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 47,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 235,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Lefranc Bourgeois akrylfärg i tub
    Lefranc Bourgeois
    Akrylfärg LEFRANC BOURGEOIS naples yellow 80ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 45,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 562,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Galeria akrylfärg i tub om 120 ml
    WINSOR & NEWTON
    Akrylfärg WINSOR&NEWTON Galeria 138 blå 120ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 84,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 700,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Galeria Akrylfärg Preussiskt blå nyans, 120 ml
    WINSOR & NEWTON
    Akrylfärg WINSOR&NEWTON Galeria 541 blå 120ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 84,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 700,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Lefranc Bourgeois akrylfärg i tub, Paynes grå
    Lefranc Bourgeois
    Akrylfärg LEFRANC BOURGEOIS payne's grey 80ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 45,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 562,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor Newton terpentinersättare, 75 ml flaska
    WINSOR & NEWTON
    Balsamterpentin WINSOR&NEWTON 75ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 58,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Tub Lefranc Bourgeois akrylfärg ultramarinblå
    Lefranc Bourgeois
    Akrylfärg LEFRANC BOURGEOIS ultramarine 80ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 45,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 562,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Galeria akrylfärg i tub
    WINSOR & NEWTON
    Akrylfärg WINSOR&NEWTON Galeria 437 brun 120ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 84,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 700,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tub med blå akrylfärg från Lefranc Bourgeois
    Lefranc Bourgeois
    Akrylfärg LEFRANC BOURGEOIS cerulean blue hue 80ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 45,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 562,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Lefranc Bourgeois akrylfärg i färgen turkosblå
    Lefranc Bourgeois
    Akrylfärg LEFRANC BOURGEOIS turquoise blue 80ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 45,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 562,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Canvas kartong, 30 x 30 cm, lämplig för tempera, gouache, akrylfärger och oljefärger
    The Wall
    Canvas pannå THE WALL 100% bomull 30x30cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 28,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Lefranc Bourgeois akrylfärg tub
    Lefranc Bourgeois
    Akrylfärg LEFRANC BOURGEOIS violet pale 80ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 45,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 562,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Närbild av en målad yta
    WINSOR & NEWTON
    Vattenlöslig oljefärg WINSOR&NEWTON Artisan Oil Nr 138 blå 37ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 52,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1405,41 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Artisan vattenblandbar oljefärg kadmiumröd mörk, 37 ml
    WINSOR & NEWTON
    Vattenlöslig oljefärg WINSOR&NEWTON Artisan Oil Nr 104 röd 37ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2135,14 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor and Newton Akvarellpennor Studio Collection, 24 stycken i en förpackning
    WINSOR & NEWTON
    Akvarell Pennor WINSOR & NEWTON mix I plåtask 24-pack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Galeria akrylfärg, Hookers grönt, 120 ml
    WINSOR & NEWTON
    Akrylfärg WINSOR&NEWTON Galeria 311 grön 120ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 84,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 700,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Winsor & Newton Galeria Akrylfärg på tub
    WINSOR & NEWTON
    Akrylfärg WINSOR&NEWTON Galeria 232 blå 120ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 84,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 700,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Lefranc Bourgeois akrylfärg, primärgul
    Lefranc Bourgeois
    Akrylfärg LEFRANC BOURGEOIS primary yellow 80ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 45,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 562,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Konstnärsmaterial"

Ytterligare kategorier inom "Konstnärsmaterial"

upp