Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-30 klockan 21:38. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Kakel & klinker

3364 resultat
(3414 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Badrum med grå kakel, spegel och lampa
    MIRAVA
    Mosaik MIRAVA narvik smoke 30x30x0,85cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1043,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1655,56 kr per m²
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Runt golvavlopp av plast med gallerstruktur
    Purus
    Sil PURUS SL plast vit 150mm 7138416
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 101,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Närbild av en terrazzoplatta
    Klinker Donau 60x60 grafit matt 9mm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 339,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 488,16 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 305,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 439,20 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Megasil SB tätningspatron
    Mapei
    Bygg- & våtrumssilikon MAPEI Megasil SB 114 mörkgrå 310 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 290,00 kr per l
    Vid köp av 20 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 257,74 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelskärare med transportväska
    Norton Clipper
    Kapmaskin NORTON Clipper TT200EM 800W
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 3295,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakel med blomdekor
    Klinker Art Deco Corot matt 23x23cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 559,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 559,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Keramisk platta med marmorstruktur
    Klinker Always beige creme blank marmoroptik 60x120x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 539,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 776,16 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 485,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 698,40 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Keramisk platta med marmorlook
    Klinker Sicilia Cenere grå blank 60x60x0,9cm marmoroptik
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 538,92 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 449,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 485,03 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av stengods med fyrkantiga stenar
    Mosaik HWA 4GY grå 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 898,76 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med fyrkantiga element
    Glas Mos GM A 339P blå 32,7x30,5 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 39,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 390,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mörkgrå golvplatta med stenstruktur
    Klinker Terrazzo Donau 30x60 grafit matt 9mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 473,76 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 296,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 426,24 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Keramisk mosaikplatta med stavmönster
    Mosaik keramik CG ST 220 vit 29,6 x 30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1022,61 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Vit väggplatta
    Bård Cottage vit 5x15cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med gröna glasrutor
    Mosaik glas GM GSL 550 30,5x32,7 cm grön
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 89,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 899,90 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Sika Logo
    Sika
    Rörmanschett SIKA SealTape F 25-40mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 105,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Detaljvy av en golvplatta med marmorstruktur
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Narvik silver matt 60x60x0,85cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 473,76 kr per Paket
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 430,56 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Modernt badrum med kakel i marmorlook, badkar, dusch och tvättställ
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Lucca bianco grå/vit polerad marmoroptik 60x120x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 718,56 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grå klinker med stenutseende
    Klinker CoolStone grå matt 59,8x59,8x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 322,92 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 290,52 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grå keramisk platta med marmorering
    Klinker antracit matt Stoneline stengods 60x60x0,85 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 430,92 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 387,72 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Cementbaserad fogmassa med polymertillsats i en förpackning
    Mapei
    Fogmassa MAPEI Megafog F Plus 113 cementgrå 20kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 14,95 kr per kg
    Vid köp av 24 st:
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 11,95 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med rektangulära glasstenar
    Mosaik glas med natursten XIC V1355 29,8x30,5 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1637,36 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelstruktur med naturstensutseende
    Pamesa
    Klinker Wells sand mörkbeige blank 30x60x0,95cm marmoroptik
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 538,92 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 449,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 485,03 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Skumgummitätning
    Avstängningslist 15x15x2000 mm 2-PACK
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 19,75 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med kvadratiska element i olika storlekar.
    Mosaik metall 3 D XK 3DC 06 Kombi 29,1x29,1 cm koppar
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 3164,71 kr per m²
    Vid köp av 9 st:
    pris — 241,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2846,47 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Svart avslutningsprofil i aluminium
    Dural
    Kakellist DURAL Durondell svart 250cm 10mm avslutsprofil
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 79,60 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelavslutningsprofil av plast
    Dural
    Kakellist DURAL Durosol DSAC 1030 vit aluminium 250cm 10mm vinkelslutprofil
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 63,60 kr per m
    Vid köp av 10 st:
    pris — 127,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 50,80 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Skruv för plattsättningssystem
    Akkit
    Nivåskruv AKKIT för nivåhatt fogavstånd 3 mm vit 100 styck
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1,39 kr per st
    Vid köp av 25 Paket:
    pris — 125,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1,25 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Färg för fogar med pensel för förnyelse och tätning av kakelfogar
    Fogfinish 1321 vit
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 209,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Wolfcraft fogskrapa, verktyg för fogrengöring
    wolfcraft
    Fogrenoveringsset WOLFCRAFT
    Genomsnittligt betyg: 1.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tom duk för kreativa projekt.
    Kakel keramik metro cottage vit 7,5x15 cm 405411
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 659,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 329,50 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Dekorativ platta med marmorlook
    Klinker Sheffield blue blå blank 59x119x1cm marmoroptik
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 718,56 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Träimitation klinker med trästruktur
    Klinker Mumble 20x120 trä mörk matt 9mm träoptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 469,06 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 422,06 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Sikasil C byggsilikon patron 300 ml
    Sika
    Bygg- & våtrumssilikon SIKA Sikasil®-C beige 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 333,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 266,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta av glas
    Mosaik glas CM 4GO1 gold 30,2x32,7 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1505,05 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantig glasmosaikplatta för vägg och golv
    Mosaik glas VP55383PUR grön 31,6 x 31,6 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 999,90 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantigt golvbrunn i rostfritt stål med silinsats
    Golvbrunnsil blank 002330
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 99,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp