Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-30 klockan 21:56. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Kakel & klinker

3364 resultat
(3414 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Mosaikplatta med rektangulära bitar av glas och sten
    Mosaik glas med natursten XIC V1328 29,8x30,5 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.2 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1637,36 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med kvadratiskt mönster för väggar och golv
    Mosaik glas GM GS 101188 30,5x32,7 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 69,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 699,90 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelplattmönster med marmorutseende
    Klinker Always beige creme matt marmoroptik 60x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 430,92 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 387,72 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantig golvplatta med matt yta
    Klinker Country Cream beige matt 60x60x0,85cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 379,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 409,32 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 341,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 368,28 kr per Paket
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras
  • Keramisk platta med matt yta
    MIRAVA
    Klinker Seattle beige matt 60x120
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 502,56 kr per Paket
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 315,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 453,60 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Naturstensmosaikplatta i tegelmönster
    Mosaik natursten XQM 13IL 30,5x30,5 cm beige/grå
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 988,89 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • MEGA golvrengöringsmatta
    Mapei
    Rörmanschett MAPEI VR 50-75 mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Klinker med marmorstruktur
    Klinker Sicilia Miele brun blank 60x60x0,9cm marmoroptik
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 538,92 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 449,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 485,03 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Enkel avlång blank kakelplatta
    Kakel Rural ocean blå blank 7,5x30cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 345,51 kr per Paket
    Vid köp av 60 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 310,86 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck Sika Ceram 690 Elite fogbruk
    Sika
    Fogmassa SIKA SikaCeram-690 Elite grå 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 35,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 160,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fogförsegling med pensel i blisterförpackning
    Fogförsegling
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Ljust golvkakel med matt yta
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Manhattan creme sidenmatt 60x60x0,9cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 502,56 kr per Paket
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 452,16 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantigt golvbrunn i rostfritt stål med spårmönster
    Golvbrunnsil TEBO New York lux 201810
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Sikasil C sanitetsilikon patron
    Sika
    Bygg- & våtrumssilikon SIKA Sikasil®-C antracit 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 333,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 266,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Enkel bänkskiva
    Kakel Trend vit matt metro utseende 7,5x30x0,8 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 215,46 kr per Paket
    Vid köp av 98 Paket:
    pris — 359,09 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 193,91 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Sika tätningsband för tätning inomhus på rulle
    Sika
    Tätskiktsfolie SIKA SikaCeram Sealing membrane W 1x5m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantig mosaik av keramiska plattor
    Mosaik keramik CD 262 beige 30 x 30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 674,04 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Dekorativ golvplatta med blommönster
    Klinker Brago blue 20x20cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 417,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 417,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikmatta av natursten med rektangulära stenar
    Mosaik natursten MOS BRICK 285 brun 27,5 x 30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1112,50 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Bostik Logo, fästmassa Wetseal Flex Fix för keramiska plattor, 15 kilogram säck, för inom- och utomhusbruk, lämplig för golvvärme.
    Bostik
    Fästmassa BOSTIK WetSeal Flex Fix 15kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 12,60 kr per kg
    Vid köp av 72 st:
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 11,27 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Träimitation klinker
    Klinker Klinker Aretino Honey 24x120cm,F
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 462,84 kr per Paket
    Vid köp av 45 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 416,44 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Skumgummitätning
    Avstängningslist 15x15x2000 mm 2-PACK
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 19,75 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelprofil av metall
    Dural
    Kakellist DURAL Durosol DSE 100 silver rostfritt stål 250 cm 10 mm vinkelslutprofil
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 79,60 kr per m
    Vid köp av 10 st:
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 71,60 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantig mosaikplatta
    Mosaik Quadrat vit 30x30 cm blank
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 59,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 655,56 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Vit, hexagonal kakelmatta
    Mosaik keramik Hexagon HX100 vit blank 25,6x29,5 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 907,89 kr per m²
    Vid köp av 12 st:
    pris — 62,60 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 823,68 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantig mosaikplatta
    form&style
    Glasmosaik Gold guld blank 30x30cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 68,84 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 764,89 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck med cementbaserad fogmassa Megafug F Plus
    Mapei
    Fogmassa MAPEI Megafog F Plus 114 mörkgrå 20kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 14,95 kr per kg
    Vid köp av 24 st:
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 11,95 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelskärare
    Kakelskärare JOKOSIT 600mm
    Genomsnittligt betyg: 2.8 av 5 stjärnor. 59 Recensioner.
    pris — 649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Keramisk mosaikplatta
    Mosaik ST 320 30x29,1 cm vit matt
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 52,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 604,65 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Marmormosaikplatta i fiskbensmönster
    Mosaik glas fiskben XIC HB1511 vit struktur blank 26,3x29,3 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1675,32 kr per m²
    Vid köp av 11 st:
    pris — 115,98 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1506,23 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Dragflik för nivelleringssystem för kakel
    Akkit
    Nivåskruv AKKIT för nivåhatt 2 mm fogavstånd svart 100 styck
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1,39 kr per st
    Vid köp av 25 Paket:
    pris — 125,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1,25 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta i arabisk stil
    Mosaik keramik marrakech florentiner blå blank 29,3x24,5 cm CLP 3BG
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1110,97 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Diamantborrkrona för borrmaskiner
    Akkit
    Borr AKKIT Diamant M14 Ø 6 mm
    Genomsnittligt betyg: 4.4 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mapesil AC sanitetsilikon Jasmine 130 patron
    Mapei
    Bygg- & våtrumssilikon MAPEI Mapesil beige 310 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 290,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 257,74 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Plastlist
    Avstängningslist TEBO 50x50x2000 mm 2-PACK
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 32,25 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantigt duschavlopp med hålmönster
    Golvbrunnssil London Lux svart 200x200mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp