Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-30 klockan 23:35. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Kakel & klinker

3364 resultat
(3414 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Mosaikplatta med stenutseende och glaselement
    Mosaik glas med natursten XCM MC609 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 12 Recensioner.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1988,89 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Ljusgrått färgprov.
    Kakel Style 10x30 grå matt 7mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 598,80 kr per Paket
    Vid köp av 80 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 538,80 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med olika sten- och glaselement
    Mosaik glas natursten brun guld 30x34 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.2 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1475,25 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster i marmorlook
    Klinker Sheffield black svart blank 59x119x1cm marmoroptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 718,56 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras
  • Isoleringsslang av skum, knuten
    Sika
    Bottningslist SIKA PE 20mm x 5,5m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 10 st:
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik Wetseal tätningsmatta på rulle för väggtätning och golvtätning i våtrum.
    Bostik
    Tätskiktsfolie BOSTIK WetSeal 1x25m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1990,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 79,60 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Modernt badrum med handfat, radiator, toalett och dekorationer.
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Manhattan grå matt 60x120x0,9cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 3.6 av 5 stjärnor. 9 Recensioner.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Arbetsbänk
    MIRAVA
    Kakel vit matt 30x60
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 214,56 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 200,16 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kil av plast med räfflad yta
    Akkit
    Kilar AKKIT för nivåsystem blå för plattor med tjocklek 3–12 mm 100 styck
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1,49 kr per st
    Vid köp av 14 Paket:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1,39 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikmatta av natursten med småsten
    Mosaik natursten XKF 402 31,5x31,5 cm sågad svart
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1290,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Akkit 601 Sanitetssilikon för bad och kök
    Akkit
    Våtrumssilikon AKKIT vit 310 ml
    Genomsnittligt betyg: 3.9 av 5 stjärnor. 14 Recensioner.
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 193,23 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 55,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 177,42 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplattor av glas och natursten
    Mosaik glas XCM 8LU89 svart 29,8 x 29,8 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1449,44 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakel med marmorlook, kvadratiskt arrangerade
    MIRAVA
    Mosaik MIRAVA Lucca bianco grå vit marmoroptik 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 745,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1655,56 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Plastisk hink med handtag och literskala
    Mäthink TEBO transparent 33 cm 10 L 554212
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantigt duschavlopp av metall
    Golvbrunnsil Industri 003048 300x300mm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika logotyp med tätningsmanschett
    Sika
    Rörmanschett SIKA SealTape F 50-75mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Sikasil C sanitetsilikon patron
    Sika
    Bygg- & våtrumssilikon SIKA Sikasil®-C mellangrå 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 333,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 266,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantiga mosaikplattor för vägg och golv
    MIRAVA
    Mosaik MIRAVA grå matt manhattan 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2261,36 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Norenco Simply Fog Rent fogrengöring i en vit flaska med vinklad hals för borttagning av ingrodd smuts i kakelfogar.
    Norenco
    Fogrengöring NORENCO Simply Fog rent 750 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 256,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 341,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantig mosaikplatta
    Mosaik SD 651 blå 30,4x30,4 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 59,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 634,41 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Sika SealTape F tätningsmanschett för väggar
    Sika
    Rörmanschett SIKA SealTape F 12-24mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med kvadratiska element
    Glas Mosaik VP508PAT blå 31,6x31,6 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 690,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Badrum med badkar, naturstensbeklädnad, armaturer och sidobord
    Klimex
    Väggtegel KLIMEX UltraStrong Firenze crème 16x42cm
    Genomsnittligt betyg: 4.1 av 5 stjärnor. 17 Recensioner.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 469,06 kr per Paket
    Vid köp av 60 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 422,06 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med sexkantiga element
    Mosaik keramik Hexagon HX095 svart matt 32,5x28,1 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 868,13 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av skiffer
    Mosaik natursten MOS SL 89 Brick svart 30,5x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 3.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 99,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1086,85 kr per m²
    Vid köp av 10 st:
    pris — 90,64 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 985,22 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Beige keramisk platta
    Kakel Nolita beige glans metro utseende 6,5x20x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 179,64 kr per Paket
    Vid köp av 145 Paket:
    pris — 449,11 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 161,68 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av glas med kvadratiska stenar
    Mosaik glas Crystal 30x30 cm antracit
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 888,78 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Startkit för plattsättningssystem med kilar för utjämning av ojämnheter, innehåll 200 stycken
    Akkit
    Nivåsystem startkit AKKIT med 100 kilar, 100 klämmor och tång – 1,5 mm fogavstånd för plattor med tjocklek 3–12 mm
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta av natursten på nät
    Mosaik natursten MOS Brick 230 30,5x30,5 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 849,46 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Patron Mapesil AC sanitetsilikon Caramel 141
    Mapei
    Silikon MAPEI Mapesil AC 141 caramel 310 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 290,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 257,74 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Klinker med grov textur och oregelbundet mönster
    Klinker Atoll Blue 60x120 havsblå matt 9mm metallutseende
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 502,56 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 452,16 kr per Paket
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras
  • Kakelyta
    Klinker Fresh Ivory natural beige elfenben matt 60x60x0,93 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 430,92 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 399,00 kr per m²
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 387,72 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 359,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Akkit Fogskrapa i blisterförpackning
    Akkit
    Fogskrapa AKKIT 731
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 49,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakel med marmorlook, kvadratiskt arrangerade
    MIRAVA
    Mosaik MIRAVA Lucca bianco grå vit matt marmoroptik 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 695,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1544,44 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vitt avloppslock av plast med gallerstruktur
    JAFO
    Golvbrunnssil JAFO för äldre modeller utan urtag plast Ø150 mm 7137011
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 80,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Bostik Pro underlagsduk på rulle med Bostik Logo.
    Bostik
    Tätskiktsfolie BOSTIK Pro LX 1x30m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 2290,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 76,33 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp