Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-01 klockan 00:05. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Kakel & klinker

3364 resultat
(3414 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Bostik Pro underlagsduk på rulle med Bostik Logo.
    Bostik
    Tätskiktsfolie BOSTIK Pro LX 1x30m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 2290,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 76,33 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck med fogmassa Sika Ceram 690 Elite, 5 kilogram
    Sika
    Fogmassa SIKA SikaCeram-690 Elite mörkgrå 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 35,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 160,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vit väggbeklädnad med horisontell spårstruktur för inomhusbruk.
    Kakel Grunge stripes white vit matt 32x90x1,05 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 746,35 kr per Paket
    Vid köp av 56 Paket:
    pris — 584,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 671,60 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Beige golvplatta med naturlig stenlook.
    Klinker beige creme Freistil sand 59,8x119,8 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Keramisk platta med mönster
    Sockel Donau snow vit 9x60cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 882,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 81,67 kr per m
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelprofil av metall med triangulära utskärningar
    3 varianter
    Dural
    Kakellist DURAL Durondell DRAE 80 silver aluminium 250cm 8mm rund-profil
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 59,60 kr per m
    Vid köp av 10 st:
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 47,60 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Ceram 690 Elite fogmassa för kakel i 5 kg säck
    Sika
    Fogmassa SIKA SikaCeram-690 Elite caramel 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 35,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 160,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Keramisk platta med naturstensutseende
    Klinker Väggkakel Meran beige creme 59,7x59,7x0,6cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 3.2 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 717,80 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 645,84 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • NYHET
    Väggplatta med marmorutseende och fina ådror för inomhusbruk
    Klinker White River 60x120 vit blank 7mm marmoroptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 430,56 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 387,36 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelprofil av metall
    2 varianter
    Dural
    Kakellist DURAL Durondell DRAE 80-T silver aluminium 250cm 8mm rund-profil
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 10 st:
    pris — 116,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantiga mosaikplattor av marmor för vägg- och golvdesign
    Mosaik Luxor vit polerad 4,7x4,7cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1399,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tremco fogpistol för patroner
    illbruck
    Skelettpistol Strong för 300 ml patron
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Norenco Effektiv kalklösare för rengöring av kakel, toaletter, duschar och tvättställ.
    Norenco
    Rengöringsmedel NORENCO Effektiv 500 ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 187,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 374,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster med olika blommiga och geometriska motiv
    Kakel Sahara grå sten blank 32x62,5 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 16 Recensioner.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 349,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Falsningstång av metall
    Haromac
    Plattlyft HAROMAC till platta 30-50cm
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 47 Recensioner.
    pris — 215,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Klinker med matt yta
    Klinker Montreal silver grå matt 59,7x59,7x0,8 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 499,07 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 449,02 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster med betongutseende
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Glasgow blå 30x60x0,7cm
    Genomsnittligt betyg: 3.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 484,38 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 299,00 kr per m²
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 435,78 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 269,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Enkel rektangulär väggplatta
    form&style
    Kakel vit matt 20x25
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 238,50 kr per Paket
    Vid köp av 60 Paket:
    pris — 143,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 214,50 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fogpistol för patroner
    RAUTNER
    Fogpistol RAUTNER skelett svartgrå 34,5x5,3x19cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Gummiklubba med trähandtag
    Kaufmann GmbH
    Gummihammare KAUFMANN 65mm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Klarglasglasblock
    Ändblock dubbelt moln klar 190x190x80mm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 9694,44 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelbeläggning med diskret struktur
    Klinker Alpen 60x120 vit matt 9mm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 718,56 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grå mosaikplattor av stengods
    MIRAVA
    Mosaik MIRAVA narvik silver 30x30x0,85cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1043,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1655,56 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Clipper Kakelskärare TT 180 BM
    Norton Clipper
    Kapmaskin NORTON Clipper TT180BM 550W
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1695,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Runt vitt avloppsgaller av plast
    JAFO
    Sil JAFO 150mm vit 7137012
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 102,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 50 st:
    pris — 93,20 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Dekorativa plattor med stenlook för väggbeklädnad
    Väggtegel natursten blandade färger 40x10 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.6 av 5 stjärnor. 15 Recensioner.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 257,57 kr per Paket
    Vid köp av 70 Paket:
    pris — 539,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 231,77 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Säck SikaCeram-690 Elite fogmassa
    Sika
    Fogmassa SIKA SikaCeram-690 Elite vit 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 35,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 160,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Plattsättare använder nivelleringssystem för plattsättning
    Nivåband EASYLEVEL 105100 100-pack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 279,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster med marmorlook
    Klinker Lima beige blank marmoroptik 60x120x0,93 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 569,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 819,36 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 512,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 737,42 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Färg för fogar Manhattan grå med pensel
    Fogfinish 1324 mörk grå
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 209,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta av glas och natursten
    Mix Mosaik XCM M590 grå 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1766,67 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Casco AquaSeal våtrumssilikonpatron
    CASCO
    Våtrumsfog CASCO AquaSeal ljusgrå 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 563,33 kr per l
    Vid köp av 6 st:
    pris — 135,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 450,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med träutseende och blommönster
    Glas Mosaik XCM RW89 brun 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1322,22 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Flythjälp av skum i knutform
    Sika
    Bottningslist SIKA PE 16mm x 5,5m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 64,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 10 st:
    pris — 54,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tätningspistol för gör-det-själv-projekt
    Precit Built
    Fogpistol PRECIT
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 49,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med kvadratisk design
    MIRAVA
    Mosaik keramik HBW004 vit matt 29,8x29,8 cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 59,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 673,60 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp