Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-01 klockan 01:52. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Kakel & klinker

3363 resultat
(3413 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Sikasil E glassilikon 300 ml patron
    Sika
    Glassilikon SIKA Sikasil®-E transparent 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 330,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 296,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vit profilerad golvsockel
    Sockel Cafe vit blank 15x15cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakeltvättset med hink, rullfäste, svampbräda och kakelgaller
    Haromac
    Kakeltvättset HAROMAC proffs 8-pack
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 295,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rektangulär kakelplatta
    form&style
    Kakel FORM&STYLE fasad metro svart blank 10x20x0,7cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 299,00 kr per m²
    Vid köp av 60 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 269,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mörk platta
    Kakel Lotus svart glans metro utseende 6x24x1 cm
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 337,48 kr per Paket
    Vid köp av 95 Paket:
    pris — 584,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 303,73 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med kvadratiska element
    Mosaik vit matt Norden white 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1999,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1639,18 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Keramisk platta med stenutseende
    Klinker vit sand matt Sahara antislip blanco 60x60 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 376,92 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 349,00 kr per m²
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 339,12 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 314,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Slipkloss med sandpappersstruktur
    Kaufmann GmbH
    Diamanthandpad KAUFMANN K100 svart
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med kvadratiska element
    Mosaik glas A 155 mix 30,5x32,7 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 39,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 399,90 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Keramisk mosaikplatta
    Mosaik keramik CG ST 210 vit 29,6 x 30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1022,61 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Trästruktur närbild för golvbeläggning
    Klinker Mumble 15x90 brun taupe matt 9mm träoptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 474,05 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 426,55 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster med betongutseende
    Klinker Cortina sand beige matt 60x120x0,95cm
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 502,56 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 452,16 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Bostik Grip A560 Classic primer, 1 liters flaska. Lösningsmedelsfri, emissionssnål och snabbtorkande primer för förbehandling av underlag.
    Bostik
    Primer BOSTIK Grip A560 Classic 1L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 135,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 135,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grå, rektangulär kakelplatta
    Kakel Masia Olive 7,5x15 grön blank 10mm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 324,50 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 649,00 kr per m²
    Vid köp av 120 Paket:
    pris — 292,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 584,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelprofil av metall
    Dural
    Kakellist DURAL DSA 1063 grå aluminium 250cm 10mm vinkelslutprofil
    Genomsnittligt betyg: 3.8 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 55,60 kr per m
    Vid köp av 10 st:
    pris — 125,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 50,00 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med rektangulära element
    Mosaik glas med natursten XIC S1255 32,2x31 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1590,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med bladmönster
    Mosaik glas XCM 8SRO orange 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1766,67 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Golv med plattor i vintagestil, arrangerade i ett varierat mönster
    Klinker Valencia retro brun beige grå matt 20x20x1 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 339,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 244,08 kr per Paket
    Vid köp av 72 Paket:
    pris — 305,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 219,60 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mapei Planipatch Xtra Zero avjämningsmassa i säck
    Mapei
    Handspackel MAPEI Plainpatch Xtra Zero 5 kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 39,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med fyrkantiga blå glasstenar
    Mosaik glas VP56384PUR blå 31,6 x 31,6 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 89,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 899,90 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Svart keramisk platta
    Klinker black matt 15x15cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 599,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Dekorativ platta med ådring
    Klinker Sahara 32x62,5 grå matt 9mm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 299,00 kr per m²
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 269,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Patron Bostik silikon S755 för badrum och kök, mögelresistent, för sanitetsfogar, av 25 procent återvunnen plast.
    Bostik
    Silikon BOSTIK S755 Bath & Kitchen creme white 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 383,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 316,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantigt metallavlopp med perforering
    Golvbrunnsil Mosaik blank 400180
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Ceram 355 StarPaste kakelfix i hink, 8 kg
    Sika
    Kakellim färdigblandat SIKA SikaCeram-355 StarPaste 8kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 539,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 67,38 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vitt väggkakel
    MIRAVA
    Sockel Seattle ljusgrå 59,8x7,2cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 826,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 98,66 kr per m
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Naturstensbeläggning i varierande format för inomhusbruk
    Klinker kalksten tripoli beige/brun natursten 40x60 cm 6-pack
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 799,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 567,29 kr per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Glasmosaikplatta
    Mosaik glas XCM SV829 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2211,11 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelavslutningsprofil av metall
    Akkit
    Kakellist AKKIT kvadrat borstad rostfritt stål 300cm 12,5mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 76,33 kr per m
    Vid köp av 10 st:
    pris — 205,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 68,33 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rund avloppsarmatur av metall med hål
    Lössil U/U 164mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 55,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Casco silikon 300 grader Celsius tätningsmedel i patron
    CASCO
    Silikon CASCO 300°C värmebeständig svart 40 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2225,00 kr per l
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelprofil av metall med utskärningar
    Dural
    Kakellist DURAL Durosol DSACM 811 svart matt 250cm 8mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 289,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 115,60 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Keramisk platta med marmorutseende
    Sockel Eterna white vit grå polerad marmoroptik 10x60 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1635,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 181,67 kr per m
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av natursten
    Mosaik natursten BRICK 476 30,5x32,2 cm brun
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1214,29 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Sexkantiga mosaikplattor för vägg och golv
    Mosaik keramik Hexagon HX CURIO ZDG grå matt 32,5x28,1 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 869,46 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Metall avslutningsprofil
    U-Profil U-Profil rostfri spegelblank ändprofil för glasblock 1m
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp