Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-01 klockan 02:38. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Kakel & klinker

3363 resultat
(3413 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Inspektionslucka av metall
    Golvbrunnssil Malmö Lux svart 200x200mm
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med växtmönster
    Mosaik CG SB09 30x30 cm vitt/blå
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 10 Recensioner.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 766,67 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med havsmotiv
    Mosaik glas XCM 8OP9 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1433,33 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mapei UltraCare Stain Protector W, 1000 ml flaska
    Mapei
    Ultracare MAPEI Stain Protector W 1 liter impregnering för fläckskydd av sten & klinker
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 699,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grå keramisk platta med betongutseende för golv och vägg
    Klinker Luna Grå 60x60cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Väggpanel med stenutseende
    Klimex
    Väggtegel KLIMEX Ultrafit Benevento grå 19,8x58,5cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 3.6 av 5 stjärnor. 18 Recensioner.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 444,69 kr per Paket
    Vid köp av 64 Paket:
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 404,19 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med åttkantiga och fyrkantiga element
    Mosaik keramik oktagon OCTA G 944N vit matt blå blank 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 3.9 av 5 stjärnor. 8 Recensioner.
    pris — 62,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 688,89 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Nitor stensåpa, milt rengöringsmedel för stengolv i en 750 ml flaska
    Fixor by Nitor
    Stensåpa FIXOR BY NITOR 750ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 119,93 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Väggbeklädnad av stenimitation
    Väggtegel Canyon Black grå svart 15x61 cm
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 437,58 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 429,00 kr per m²
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 396,78 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 389,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Närbild av en ljus betongyta
    Klinker HOMEtek Ivory matt 30x60cm
    Genomsnittligt betyg: 2.9 av 5 stjärnor. 18 Recensioner.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 430,56 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 387,36 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Keramisk platta med marmorlook
    Klinker Eterna vit grå blank marmoroptik 80x160x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 579,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 741,12 kr per Paket
    Vid köp av 42 Paket:
    pris — 521,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 666,88 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av naturstenar på nätbärare
    Mosaik natursten XKS IN10 beige 30,5 x 30,5 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.6 av 5 stjärnor. 8 Recensioner.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 956,99 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grå platta med tre mörka ränder
    MIRAVA
    Trappstegsklinker MIRAVA Manhattan antracit matt 30x60x0,9cm rektifierad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 415,00 kr per m
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Megasil SB tätningspatron
    Mapei
    Bygg- & våtrumssilikon MAPEI Megasil SB 999 transparent 310 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 20 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mörkt golvkakel med marmorering
    Klinker Darkstone Forest Pulido svart guld blank marmoroptik 60x60x0,93 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 592,92 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 494,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 533,52 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Mörkt, avlångt väggkakel av keramik
    Kakel Nolita Marine blå blank 6,5x20 cm5x20cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 179,64 kr per Paket
    Vid köp av 145 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 161,64 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Glasmosaikplatta
    Mosaik glas XCM 8LU90 vit 29,8x29,8 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1561,80 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Sprayflaska med antidimmedel
    Fogrestborttagare 650ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 152,31 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Byggsilikon i patron
    illbruck
    Bygg- & våtrumssilikon ILLBRUCK FA180 grå 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 363,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakeldesign med marmorlook
    Sockel Sicilia Avorio beige blank 10x60cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1485,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 165,00 kr per m
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Norenco Sanicid rengörings- och desinfektionsspray i sprayflaska för badrum och sanitet.
    Norenco
    Sanicid NORENCO rengöring och decinfisering av dusch badkar vägg och golv i våtrum 600 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 175,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 291,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med runda element
    Mosaik CU K217 Knapp 31,5x29,4 cm ljusgrå oglaserad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 849,46 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Naturstensmosaikplatta i fiskbensmönster
    Mosaik fiskben beige matt keramik 27,05x31,75 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 813,84 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Bostik S755 sanitetssilikon för badrum och kök, mögelresistent.
    Bostik
    Silikon BOSTIK S755 Bath & Kitchen dark brown 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 383,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 316,67 kr per l
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Keramisk golvplatta
    Klinker beige creme Freistil Ivory 59,8x119,8 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Säck Sika Ceram 690 Elite fogbruk
    Sika
    Fogmassa SIKA SikaCeram-690 Elite grafit 5kg
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 35,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 160,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakel med marmorlook
    MIRAVA
    Mosaik MIRAVA Lucca bianco guld matt marmoroptik 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 695,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1544,44 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mapei UltraCare färdigblandad fogrengöring i sprayflaska
    Mapei
    Fogrengöring MAPEI Ultracare Grout Cleaner 0,75 liter
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 252,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Badrum med dusch, badkar, två handfat, speglar och mönstrade plattor
    Klinker Rustic Crema creme matt 33x33x0,73cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 394,68 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 355,08 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Svart mosaikplattor med rektangulära plattor
    Mosaik ST 360 30x29,1 cm svart matt
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 37,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 425,29 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mönster av en ljus travertinplatta
    Klinker Linen desert antislip soft beige travertin matt 60x120x0,9cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 862,56 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 599,00 kr per m²
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 776,16 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 539,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grått golvkakel med betongutseende
    Klinker HOMEtek Grafit matt 30x60cm
    Genomsnittligt betyg: 3.5 av 5 stjärnor. 14 Recensioner.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 430,56 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 387,36 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Illbruck Universalsilikon FA165, 40 ml tub
    illbruck
    Universalsilikon ILLBRUCK FA165 transparent 40 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 49,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1225,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Modernt badrum med tvättställ, spegel, hyllor, duschkabin och toalett för en ljus och funktionell rumsatmosfär.
    MIRAVA
    Mosaik MIRAVA Glasgow white vit matt 30x30 cm 5x5
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2211,11 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med runda, strukturerade element
    Mosaik keramik KNOPF GO86 guld 31,5 x 31 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2030,61 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Enkel, rektangulär kakelplatta
    Kakel Artisan Dekorkakel vit glans metro utseende 7,5x30x0,7 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 399,00 kr per Paket
    Vid köp av 60 Paket:
    pris — 359,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 359,10 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp