Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-01 klockan 03:22. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Kakel & klinker

3363 resultat
(3413 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Mosaikplattor av glas, kvadratiska
    Mosaik glas A 50 svart 30,5x32,7 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 9 Recensioner.
    pris — 39,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 399,90 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Rektangulär glasplatta
    Avslutningsplatta glasblock 10-pack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 570,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 57,00 kr per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Arbetsbänk
    MIRAVA
    Kakel vit blank 30x90
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 403,65 kr per Paket
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 363,15 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Förpackning Megafug F Plus fogmassa 5 kg
    Mapei
    Fogmassa MAPEI Megafog F Plus 141 caramel 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 29,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 25,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hink med grå fogmassa
    Klimex
    Fogmassa Joint grå 15kg
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 19,93 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Närbild av en grå golvplatta med terrazzomönster
    Klinker Terrazzo Donau 30x60 grå matt 9mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 473,76 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 296,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 426,24 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Casco silikon, vattenresistent, transparent
    CASCO
    Silikon CASCO transparent 40 ml
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 54,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1372,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Golvbrunnsgaller av plast
    JAFO
    Golvbrunnssil JAFO Sil 2021 svart Ø150 mm 7130061
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 104,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med olika mönster
    Mosaik XCM BR89 brick Crystal 29,7x25,8 cm retro grå
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1675,32 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av marmor och natursten
    Mosaik XNM MV678 30,5x30,5 cm sten grey/white
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1172,04 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av natursten
    Mosaik natursten CIOT 30/2012 30,5x32,2 cm pastellbeige/grå
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 99,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1020,31 kr per m²
    Vid köp av 5 st:
    pris — 89,84 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 916,73 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantig mosaikplatta av glas
    Mosaik glas VP25801PUR gul 31,6 x 31,6 cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 690,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Dragflik för plattsättningssystem
    Akkit
    Nivåskruv AKKIT 1mm grön 100 styck
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1,19 kr per st
    Vid köp av 25 Paket:
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 0,99 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Förpackning med kakelkryss, 5 mm, 200 stycken
    Akkit
    Kakelkryss AKKIT vit 5mm 250st
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 35,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 0,18 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med glas- och metallelement
    Mosaik glas med metall XCM GV 898 29,8x33,8cm vit silver
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1277,23 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Universalsilikon i tub, lämplig för olika material
    illbruck
    Universalsilikon ILLBRUCK FA165 vit 40 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 49,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1225,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Ljust kök med köksö, matbord och golvplattor i stenimitation
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Narvik grå 60x120x0,85cm rektifierad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Vit, avlång kakelplatta
    Kakel Loft vit glans Tegel utseende 7,5x30x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 205,91 kr per Paket
    Vid köp av 120 Paket:
    pris — 314,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 185,32 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantigt mosaikmönster för vägg och golv
    Mosaik glas CM S265 Quadrat Crystal mix Shell Saphire 25 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 3.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 89,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 978,15 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Vit keramisk kakelplatta för väggavslutning
    Bård Cafe vit blank 5x15cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Naturstensmosaikplattor i hexagonform
    Mosaik keramik Hexagon HX CURIO GB beige matt 32,5x28,1 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 869,46 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Ventilationsskiva av plast
    Nivåbricka TEBO Spin Level 100-pack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 219,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 2,19 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelosaik med fyrkantiga, mångfärgade stenar
    Mosaik glas XCM CS08 beige 29,8 x 29,8 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1786,52 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantiga mosaikplattor för vägg- och golvdesign
    Mosaik keramik Jura beige matt 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 467,64 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik Pro tätskiktsmatta på rulle.
    Bostik
    Tätskiktsfolie BOSTIK Pro LX 1x10m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1190,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 119,00 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelplatta med stenmönster
    Klinker Terrazzo Ceppo di Gre Pearl grå matt 30x60 cm AHLV
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 628,74 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 565,74 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Fyrkantigt golvbrunn med silinsats
    Purus
    Golvbrunnssil PURUS M/U 300mm 7133800
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1534,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Illbruck Bygg- och våtrumssilikon FA180
    illbruck
    Bygg- & våtrumssilikon ILLBRUCK FA180 mörkgrå 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 363,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik Multi Grout Plus, 5 kilogram säck, polymermodifierad cementbaserad fogmassa för fogar från 1 till 5 millimeter.
    Bostik
    Fogmassa BOSTIK Multi Grout Plus cement black 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 31,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 27,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik Logo. Multi Grout Plus, polymermodifierad fogmassa, 5 kilogram, för fogbredd 1 till 5 millimeter, mycket låga emissioner.
    Bostik
    Fogmassa BOSTIK Multi Grout Plus manhattan grey 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 31,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 27,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mönster av mosaikplattor med kvadratiska blå och gyllene element
    Mosaik glas CM S363 Quadrat Crystal mix Shell azur blå 25 30,4x30,4 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1086,85 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Startkit för AkKit plattsättningssystem för 1 millimeters fogbredd i hink
    Akkit
    Nivåsystem AKKIT Set Quick 1 mm 150 styck
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik Multi Grout Plus, polymermodifierad cementbaserad fogmassa, 5 kilogram, mycket låga emissioner, fogbredd 1 till 5 millimeter.
    Bostik
    Fogmassa BOSTIK Multi Grout Plus dark brown 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 31,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 27,80 kr per kg
    Webbköp f.n. ej möjligtReservera & hämta
  • Mosaikplattor i fiskbensmönster
    Mosaik keramik fiskben CHB 06BM svart matt 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 786,40 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Flera vita mätkilar staplade
    Nivåmarkör TEBO 105 mm 50-pack
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 3,98 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med glas, snäckor och dekor
    Mosaik glas XCM 8OP8 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1433,33 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp