Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-01 klockan 04:32. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Kakel & klinker

3363 resultat
(3413 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Nitor Klorrent rengöringsmedel med sprayflaska, 500 ml
    Fixor by Nitor
    Klorrent FIXOR BY NITOR Skum Spraypump 500ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster med blomdesign
    Klinker marockanskt FS Clay Blossom vit brun matt 45x45x0,95cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 499,00 kr per Paket
    Vid köp av 66 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 449,00 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Bostik brunnsmanschett för golvbrunnar, 0,25 gånger 1,5 meter.
    Bostik
    Brunnsmanschett väggnära brunn BOSTIK WetSeal/Pro LX 250x1500mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med kvadratiska element
    Mosaik glas VP56388PUR grön 31,6 x 31,6 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 799,90 kr per m²
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Fyrkantiga mosaikplattor
    Mosaik M 892 33x30,2 cm svart
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 69,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 699,90 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Hexagonal mosaikplatta för vägg- och golvbeläggning
    Mosaik keramik Hexagon HXAT54 röd matt 32,5x28,1 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 869,46 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Distans för plattsättningssystem 1,5 mm
    Mapei
    Mapelevel MAPEI Distans 1,5 mm 250-pack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 0,96 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplattor av stengods
    Mosaik Lux Arctic grå 4,7x4,7cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1499,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Casco silikon, vattenresistent, transparent
    CASCO
    Silikon CASCO vit 40 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 54,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1372,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Karmspruta för tätningsmedel och lim
    Precit Built
    Fogpistol PRECIT skelett
    Genomsnittligt betyg: 2.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Keramisk hörnhylla med hål för badrum eller dusch
    Fogpinne TEBO silikonfixare 2-pack
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 39,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplattor med mönster
    Dekorbård av glas vit/blå/lila mix 4,8x29,8 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 399,33 kr per m
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med kvadratiska element och mönster
    Mosaik glas XCM 8OP4 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1877,78 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Glasskärare med trähandtag
    Glasskärare MILLARCO 6 hjul med trähandtag 100mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 45,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta av glas och sten
    form&style
    Mixmosaik glas sten brun blank/matt 33,5x29,8cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1090,00 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelprofil av plast
    4 varianter
    Dural
    Kakellist DURAL Durosol DSP 630 vit PVC 250cm 6mm avslutsprofil
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 36,00 kr per m
    Vid köp av 10 st:
    pris — 80,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,00 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik Sanitetssilikon S755 för badrum och kök, mögelresistent, 25 procent elastisk, patron.
    Bostik
    Silikon BOSTIK S755 Bath & Kitchen white 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 383,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 316,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sexkantig Bostik rörmanschett för 75 till 110 millimeter.
    Bostik
    Rörmanschett BOSTIK WetSeal/Pro LX 70-110mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Närbild av en grå stenstruktur för användning som golvbeläggning
    Sockel Donau night grafit 9x60cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 882,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 81,67 kr per m
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantiga plattor med stjärnmönster
    Klinker Star Ara Black vit svart matt 45x45x0,95cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 499,00 kr per Paket
    Vid köp av 66 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 449,00 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Dekorativ platta med blommönster
    Klinker Sirocco green flower vit grön matt marockanskt retro 22,3x22,3x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 356,85 kr per Paket
    Vid köp av 90 Paket:
    pris — 494,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 321,10 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Svart typskylt
    Bård svart blank 2,5x20cm 7mm tjock
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 25,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 125,00 kr per m
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Långsmal kakelplatta
    MIRAVA
    Sockel MIRAVA Manhattan creme 8,5x60x0,9cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 590,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 98,33 kr per m
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Vit svamp
    SKURBLOCK,125X250MM VIT
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 35,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Byggsilikon patron 310 ml
    Precit Built
    Byggsilikon PRECIT vit 310 ml
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 193,23 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 49,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 160,97 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik S755 silikon för badrum och kök, sanitetsfogmassa i patron, mögelresistent, Bostik Logo.
    Bostik
    Silikon BOSTIK S755 Bath & Kitchen white grey 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 383,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 316,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Ljus, matt golvplatta med marmorutseende.
    Sockel Living cream pulido beige polerad 10x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1635,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 181,67 kr per m
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras
  • Gummiskrapa med trähandtag
    Haromac
    Foggummi HAROMAC med träkant 200mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 29,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantig glasmosaik
    Mosaik glas 30,5x30,5 cm mintgrön
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 39,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 430,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Klinker med marmorlook
    Klinker Sicilia Avorio beige blank 60x120x0,9cm marmoroptik
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 718,56 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 449,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,70 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Enkel keramisk platta
    Kakel Loft creme glans metro utseende 10x20x0,7 cm
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 299,00 kr per Paket
    Vid köp av 96 Paket:
    pris — 269,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 269,10 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Grått väggkakel med oregelbunden kant
    Kakel Tribe grå 6x25cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 824,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 412,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Rektangulära, glaserade plattor i murförband
    Kakel HB Tribe blå 6x24cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 824,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 412,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Bostik Membrane tätskikt, blå 14,5 kilogram hink för våtrum, vattenbaserad.
    Bostik
    Tätskiktsmembran BOSTIK Pro LX 14,5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 103,38 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster med marmorutseende
    Klinker Arch ljusgrå glaserad 60x60 cm
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 429,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 617,76 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 386,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 555,84 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Träkakel med trästruktur
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Oslo walnut light 29,8x120x0,9cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 379,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 545,76 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 341,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 491,04 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp