Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-01 klockan 05:02. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Kakel & klinker

3363 resultat
(3413 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Mosaikplatta med sexkantiga element
    Mosaik keramik Hexagon HX080 vit blank 32,5x28,1 cm
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 758,24 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Golvlist med måtten 105 mm höjd, 25 mm djup och 15 mm bredd.
    Duri
    Kakellist DURI vit 105x2400mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 295,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 122,92 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Enkel rektangulär väggplatta
    Kakel FORM&STYLE botella fasad metro mörkgrön blank 10x20x0,7cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 399,00 kr per m²
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 359,00 kr per m²
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Vit keramikplatta
    Kakel beige fasad kant blank 10x20cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 791,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 268,94 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av natursten i tegelstenslook
    Mosaik natursten MOS Brick 2012 grå 30,5x32,2 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 99,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1020,31 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Glamosaikplatta med kvadratiska former
    Mosaik glas blå ljus mix 30,5x32,7 cm GM A 321
    Genomsnittligt betyg: 4.1 av 5 stjärnor. 14 Recensioner.
    pris — 39,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 399,90 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Patronpistol för användning med tätningsmedel och lim
    illbruck
    Handspruta ILLBRUCK PLP AA 931 för 550/600ml påsar
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 195,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplattor med marmorlook
    form&style
    Mosaik keramik FORM&STYLE Siena mattsvart 30x30cm marmoroptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 756,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 2100,00 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Flaska med klinker- och stenimpregneringspolish 650 ml
    Klinker och stenförsegling polish 650ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 229,23 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakel med marmorlook
    Klinker Always beige creme matt marmoroptik 60x120x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 404,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 581,76 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Polyeten snöre på spole, 50 meter lång
    Haromac
    Murarsnöre röd 50 m
    Genomsnittligt betyg: 4.6 av 5 stjärnor. 21 Recensioner.
    pris — 39,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 0,78 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik Logo. Multi Grout Plus, polymermodifierad fogmassa, 5 kilogram, för fogbredd 1 till 5 millimeter, mycket låga emissioner.
    Bostik
    Fogmassa BOSTIK Multi Grout Plus white grey 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 31,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 27,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika logotyp med två transparenta tätningsbrickor
    Sika
    Rörmanschett SIKA SealTape 2x20-32mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Casco AquaSeal Våtrumsfog
    CASCO
    Våtrumsfogmassa CASCO Aquaseal manhattan 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 563,33 kr per l
    Vid köp av 6 st:
    pris — 135,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 450,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grå golvplatta med cementutseende
    Klinker Luna Bianco 60x60cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Sexkantiga keramiska mosaikplattor på nät
    Mosaik keramik Hexagon HX 570 orange ocker blank 32,5x28,1 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 869,46 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelskärare
    Kakelskärare JOKOSIT 800mm
    Genomsnittligt betyg: 2.7 av 5 stjärnor. 25 Recensioner.
    pris — 795,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik S755 Sanitärt silikon för badrum och kök, mögelresistent, patron för fogar inomhus.
    Bostik
    Silikon BOSTIK S755 Bath & Kitchen stone grey 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 383,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 316,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mönster av mosaikplattor med kvadratiska glasplattor
    Mosaik glas GM GS 505254 30,5x32,7 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 84,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 840,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Rektangulär, mörk kakelplatta
    Kakel Borgo svart glans metro utseende 6,5x20x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 174,65 kr per Paket
    Vid köp av 149,143 Paket:
    pris — 449,11 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 157,19 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Bindtång
    Kaufmann GmbH
    Kakelhåltång KAUFMANN med fjäder
    Genomsnittligt betyg: 2.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med sexkantig form
    Mosaik keramik Hexagon HX AT51 vit matt 32,5x28,1 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 869,46 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Klinker med marmorutseende
    Klinker Oxyde blå 60x120cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Bostik S755 sanitärsilikon för bad och kök, mögelresistent tätningsmedel i återvunnen förpackning.
    Bostik
    Silikon BOSTIK S755 Bath & Kitchen light beige 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 383,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 316,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med kvadratiska element
    Keramik Mos SB 595 silver 30,6x30,6 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 99,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1063,72 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med olika mönster för vägg- och golvdekoration
    Mosaik W3 Spirit 30x30 cm vit
    Genomsnittligt betyg: 4.2 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 69,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 786,40 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Närbild av en golvplatta med marmorstruktur
    Klinker Sheffield Grey grå blank 59x119x1cm marmoroptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 718,56 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Glasmosaikplattor
    Mosaik glas Crystal 30x30 cm grön
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 69,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 777,67 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fiskfjäll mosaikplatta
    Mosaik keramik fiskfjäll vit blank 25,6x27,3 cm FS07W
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1142,71 kr per m²
    Vid köp av 12 st:
    pris — 72,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1030,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Nagelklippare med handtag
    Kaufmann GmbH
    Kakeltång KAUFMANN 220mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Akkit Nivelleringssystem för kakel Startpaket med 1,5 mm fog i transparent låda
    Akkit
    Nivåsystem AKKIT Quick 1,5 mm fogavstånd 50 nivåhattar och 100 nivåskruvar i hink
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Byggsilikon i 310 milliliter patron
    Precit Built
    Byggsilikon PRECIT grå 310 ml
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 193,23 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 49,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 160,97 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik Logo. Bostik S730 Silikon för glas och våtrum, mögelresistent, sanitärsilikon i patron.
    Bostik
    Silikon BOSTIK S730 Glass & Wetroom white 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 383,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 316,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik Multi Grout Plus, polymermodifierad cementbaserad fogmassa, 5 kilogram, mycket låga emissioner, fogbredd 1 till 5 millimeter.
    Bostik
    Fogmassa BOSTIK Multi Grout Plus cement grey 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 31,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 27,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Gul murarsnära av polypropen på en spole med en längd på 100 meter och en diameter på 2,5 millimeter.
    mamutec
    Murarsnöre MAMUTEC gult PP Ø 2,5mm 100 m
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 0,79 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik Multi Grout Plus, polymermodifierad cementbaserad fogmassa, 5 kilogram, mycket låga emissioner, fogbredd 1 till 5 millimeter.
    Bostik
    Fogmassa BOSTIK Multi Grout Plus white 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 31,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 27,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp