Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-01 klockan 06:39. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Kakel & klinker

3363 resultat
(3413 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Mapei UltraCare Keranet Easy bruksfärdig rengöring i en 750 ml sprayflaska
    Mapei
    Syrarengöring MAPEI Ultracare Keranet Easy spray 0,75 liter syraspray för rengöring efter fogning
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 198,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Träimitation klinker med räfflad struktur
    MIRAVA
    Kakel MIRAVA Oslo walnut light matt 40x120x0,8cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 862,08 kr per Paket
    Vid köp av 20 Paket:
    pris — 404,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 775,68 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av marmor
    Mosaik keramik Luxor vit guld blank 30x30 cm 405461
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1399,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Närbild av en mörkgrå keramisk platta med en lätt glänsande yta
    Kakel Alma grön glans metro utseende 15x15x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 391,44 kr per Paket
    Vid köp av 107 Paket:
    pris — 629,11 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 352,30 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Bordskydd rektangulärt
    Kakel metro masi blanco mate vit matt 7,5x15 cm 450501
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 199,50 kr per Paket
    Vid köp av 120 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 179,50 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelprofil av plast
    2 varianter
    Dural
    Kakellist DURAL Durabord DBP 851 silvergrå PVC 250cm 8mm rund-profil
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 40,00 kr per m
    Vid köp av 25 st:
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 31,60 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster med marmorliknande utseende
    Klinker Lima beige blank marmoroptik 120x120x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1006,56 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 629,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 905,90 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Bostik silikon S730 för glas och våtrum, mögelresistent, i patron.
    Bostik
    Silikon BOSTIK S730 Glass & Wetroom manhattan grey 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 383,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 316,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grått Bostik Foil Seal Grab folielim i en 290 milliliters patron inklusive munstycke för inomhusbruk.
    Bostik
    Skarvlim BOSTIK Foilseal Grab WetSeal/Pro LX 290ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 479,31 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 410,34 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Träläkt
    Bård svart blank 1,2x20cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 19,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 95,00 kr per m
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med naturliga småstenar för inom- och utomhusbruk
    Mosaik natursten XKS 403 31,5x31,5 cm sågad gul/grå/grön
    Genomsnittligt betyg: 3.8 av 5 stjärnor. 9 Recensioner.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1090,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Profilskena av metall
    Dural
    Täckprofil DURAL T-Floor 1400 täckprofil aluminium silver 100cm 7mm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 39,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 39,99 kr per m
    Vid köp av 10 st:
    pris — 31,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 31,00 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Gul svamp
    Haromac
    Kakelsvamp HAROMAC 200x125x60mm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 29,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Profilskena för att täcka golvövergångar
    Dural
    Täckprofil DURAL T-Floor TFAE 2500-T titan aluminium 100 cm 8 mm
    Genomsnittligt betyg: 3.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 69,00 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantig mosaikplatta av pärlemor
    Mosaik snäckskal SM 203 ljusbeige 30,5x30,5 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 99,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1075,16 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikmatta med hexagonala keramiska plattor
    Mosaik keramik Hexagon HX065 svart matt 26x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 884,62 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med blommönster
    Mosaik CG SP06 Spring flower 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 766,67 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • NYHET
    Precit fogpistol för patroner upp till maximalt 310 milliliter och påsar upp till maximalt 600 milliliter.
    Precit Built
    Fogpistol 2in1 PRECIT för patroner och förpackning 600ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vit avloppsplugg med hål
    Faluplast
    Golvbrunnssil FALUPLAST G2 65180 med urtag för badkarsavlopp 150mm vit 7130087
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 65,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik Wetseal Membrane, folielim för limning av tätskiktsfolie i våtrum, blå hink på 7,25 kilogram, Bostik Logo.
    Bostik
    Tätskiktsmembran BOSTIK WetSeal 7,25kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 75,72 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Avloppssats av plast för tvättställ
    Faluplast
    Golvbrunnssil FALUPLAST G2 65181 med urtag för badkarsavlopp 150mm grå 7130037
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 131,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Akkit 604 sanitetsilikon, matt antracitfärg, 310 ml patron
    Akkit
    Våtrumssilikon AKKIT 604 antracit matt 310 ml
    Genomsnittligt betyg: 3.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 351,61 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 89,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 290,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Nio kvadratiska, vita kakelplattor
    Mosaik RAT 200 30x30 cm vit matt halksäker
    Genomsnittligt betyg: 3.3 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 54,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 606,74 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelstorlek: 260 cm höjd, 120 cm bredd
    Klinker Always beige creme blank marmoroptik 120x260x0,7 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 3740,88 kr per Paket
    Vid köp av 18 Paket:
    pris — 1079,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 3366,48 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Rektangulär keramisk platta
    Kakel Tribe gul 6x25cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 824,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 412,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Golvskrapa av metall med gummiläpp
    Haromac
    Gummiskrapa HAROMAC 450mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 43,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmosaik med avlånga, rektangulära stenar
    Kakel Dekor GAYA FORES Deco Lingot mintgrön 32x62,5x0,9cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 349,00 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 314,00 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Sigma skruv med mutter och bricka
    Reservtrissa SIGMA till kakelskärare
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Väggbeklädnad av natursten
    Väggtegel Z40/10 natursten beige
    Genomsnittligt betyg: 3.9 av 5 stjärnor. 48 Recensioner.
    pris — 699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 300,57 kr per Paket
    Vid köp av 70 Paket:
    pris — 629,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 270,47 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Kakel med marmorlook, 120 gånger 260 centimeter
    Kakel Recife grön blank marmoroptik 120x260x0,7 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 1299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 4052,88 kr per Paket
    Vid köp av 18 Paket:
    pris — 1169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 3647,28 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kvadratiskt golvbrunnsgaller i mässing med cirkulärt hålmönster.
    Golvbrunnsil TEBO mässing u/u 200x200mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mörkt kakel med marmorlook och ådror
    Klinker Darkstone svart blank marmoroptik 120x260x0,7cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 4052,88 kr per Paket
    Vid köp av 18 Paket:
    pris — 1169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 3647,28 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • NYHET
    Kakelmönster
    Klinker Fiore 30x60 grå matt 31x62cm 7,4mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 198,66 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 116,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 178,64 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vit 3D väggplatta med vågmönster
    Kakel dekor Varana Blanco vit 32x62,5 cm standardkant
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 299,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grå underlagsplatta från Bostik med gröna kanter och Bostik Logo.
    Bostik
    Brunnsmanschett BOSTIK WetSeal/Pro LX 370x370mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster med betongutseende
    MIRAVA
    Sockel MIRAVA Glasgow blue blå 8x60 cm A4 R10B
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 131,67 kr per m
    Köp på webbenKan ej reserveras

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp