Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-01 klockan 08:50. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Kakel & klinker

3363 resultat
(3413 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Ljust, matt kakel med diskret textur
    Klinker Industrial vit sidenmatt 80x160x0,97 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 766,72 kr per Paket
    Vid köp av 41,406 Paket:
    pris — 539,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 689,92 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Keramisk platta med matt yta
    Klinker Industrial vit sidenmatt 80x80x0,97 cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 638,72 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,72 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Närbild av en ljusgrå granityta.
    Klinker granit flammig borstad grå 30,5x61 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 12 Recensioner.
    pris — 439,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 408,27 kr per Paket
    Vid köp av 56 Paket:
    pris — 395,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 367,35 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Bostik Membrane tätskikt i blå hink på 7,25 kilogram med grönt lock.
    Bostik
    Tätskiktsmembran BOSTIK Pro LX 7,25kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 749,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 103,31 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantiga mosaikplattor av glas
    Mosaik B 890 30,2x33 cm svart
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 44,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 448,98 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantig mosaikplatta med rektangulära stenar i förskjutet mönster
    Mosaik CWM 07WM vit 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 674,04 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med sexkantiga element och mönster
    Mosaik keramik Hexagon HX 035 vit svart blank 26x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 897,31 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Dekorativ golvplatta med blommönster
    Klinker Sirocco green petals vit grön matt marockanskt retro 22,3x22,3x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 356,85 kr per Paket
    Vid köp av 90 Paket:
    pris — 494,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 321,10 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Dekorativ kakel i stenimitation
    Väggtegel Canyon Multic brun grå 15x61 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 429,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 437,58 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 389,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 396,78 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Ljust badrum med badkar, tvättställ, toalett och bidé i modern design.
    Klinker Terrazzo Donau 60x120 vit matt 9mm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 718,56 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplattor med abstrakt mönster
    Mosaik Square mix 29,1x29,1 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 14 Recensioner.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1988,24 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelprofil av metall
    MIRAVA
    Kakellist MIRAVA rundad rostfritt stål borstad 300 cm 11 mm
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 76,33 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Pattex universell sanitär- och byggsilikon i svart, ultraviolettbeständig och mögelresistent, 5 års garanti.
    Pattex
    Silikonfog PATTEX Sanitary & building Universal svart 280ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 282,14 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Pattex Sanitär- och byggsilikon Universal vit, UV-beständigt, mögelresistent, flexibelt, 5 års garanti, patron.
    Pattex
    Silikonfog PATTEX Sanitary & building Universal vit 280ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 282,14 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelskärare
    Haromac
    Kakelskärare HAROMAC 300mm
    Genomsnittligt betyg: 1.8 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rulle stegljudsisolering
    Sika
    Tätband SIKA Sealing Tape Butyl 250x1500mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kaufmann logotyp
    Kaufmann GmbH
    Trissa KAUFMANN hårdmetall Ø22mm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 89,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelyta med marmorstruktur
    Klinker Sicilia Grigio grå blank 60x60x0,9cm marmoroptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 538,92 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 449,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 485,03 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelprofil för kantavslutning
    3 varianter
    Dural
    Trappstegsprofil DURAL FSTAE 90 aluminium 100cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 69,00 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantigt mosaikplattmönster av glas
    Mosaik glas VP56385PUR blå 31,6 x 31,6 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 799,90 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Plastkilar i en hög
    Haromac
    Kakelkil HAROMAC 0-5mm 250-pack
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 19,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med fyrkantiga stenar
    Mosaik glas VP56381PUR beige 31,6 x 31,6 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 799,90 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Naturstensmosaik i tegelstenslook för vägg och golv
    Mosaik marmor självhäftande SAM 4NM82 svart blank 30x30,5 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1076,09 kr per m²
    Vid köp av 11 st:
    pris — 89,15 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 969,02 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelprodukt i avlång form
    Bård svart blank 2,5x15 cm Z-740
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 19,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 126,67 kr per m
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Sexkantiga mosaikplattor av stengods
    Mosaik Dolomiti Hexa Nut beige brun 29x27 cm 31D2K94639106
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2551,28 kr per m²
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Keramisk mosaikplatta
    MIRAVA
    Mosaik Manhattan granitkeramik grå brun 30x30x0,9cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2261,36 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Hörnstycke för golvlister
    Dural
    Hörnstycke DURAL Durondell DRAE 100-T-Y grå aluminium 10mm 2-pack
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 59,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 10 st:
    pris — 53,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Svamp
    Kakelsvamp 165x110x65mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 76,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster med marmorlook
    Klinker Sheffield Blue blå blank 119x119x1,05cm marmoroptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 749,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1078,56 kr per Paket
    Vid köp av 27 Paket:
    pris — 674,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 970,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Blå och vit sexkantig Bostik rörmanschett för rör med diameter 32 till 55 millimeter.
    Bostik
    Rörmanschett BOSTIK WetSeal/Pro LX 32-55mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelskärare för att skära kakel
    Kakelskärare MONTOLIT mini 26A2
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 1095,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantigt mosaikkakel nät med små fyrkantiga stenar
    Mosaik glas VP25808PUR röd 31,6 x 31,6 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1090,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Närbild av en väggbeklädnad med naturstensutseende.
    Klimex
    Väggtegel KLIMEX Nevada crème 7,0x21,5cm
    Genomsnittligt betyg: 4.6 av 5 stjärnor. 37 Recensioner.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 449,00 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 402,86 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 402,86 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Dubbelspatel med handtag
    Kaufmann GmbH
    Fogkniv KAUFMANN 10mm spetsig/rak
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 59,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakel med träutseende, format 20x120 och 30x120
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Skien ash grå matt 19,8x119,8x0,9cm träoptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 586,32 kr per Paket
    Vid köp av 24 Paket:
    pris — 315,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 529,20 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Dekorativ platta med blommönster
    Klinker Art Deco Seurat blå matt 22,5x22,5 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 559,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 559,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp