Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-01 klockan 09:22. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Kakel & klinker

3363 resultat
(3413 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Fyrkantig keramisk golvplatta
    Klinker Rustic Natura Grip beige terracotta matt 33x33x0,73cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 460,68 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 414,48 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Bostik Proseal 2K del B, cementbaserat skarv- och folielim för tätskikt, 2 kilogram hink.
    Bostik
    Folie- och skarvlim BOSTIK Proseal 2k Part B 2kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 249,50 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med kvadratiskt mönster
    Mosaik BM 048 30,2x33 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 59,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 602,04 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Oregelbunden stenbeklädnad för väggar, för inomhus- och utomhusbruk
    Klimex
    Väggtegel KLIMEX Nevada brun 6,5x21,5cm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 40 Recensioner.
    pris — 429,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 429,00 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 386,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 386,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Modernt badrum med dusch, badkar, tvättställ och toalett i ljus design
    Klinker Varana Almond 32x62,5 beige blank 9mm
    Genomsnittligt betyg: 4.4 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 249,00 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 224,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 224,00 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Förpackning med kakelkilar, 250 stycken, för användning på fogar från 0 till 5 mm
    Akkit
    Kakelkil AKKIT svart ABS-plast 0-5mm 250st
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 35,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 0,14 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mörkt golvkakel med stenutseende
    Klinker CoolStone antracit matt 119,8x119,8x0,9cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 718,56 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikmatta av marmor med fyrkantiga stenar
    Mosaik natursten MOS 15/RND 30,5x32,2 cm beige/brun/grön/svart
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1214,29 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantigt golvavlopp med rund silinsats
    Purus
    Golvbrunnssil PURUS U/U 200mm 7133756
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Pattex Sanitär och Byggsilikon, transparent, fogmassa i patron, mögelresistent, ultraviolettbeständig, 5 års garanti. Henkel Logo.
    Pattex
    Silikonfog PATTEX Sanitary & building Universal transparent 280ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 282,14 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantig mörkblå keramisk platta med en lätt ojämn yta.
    Kakel Alma blå glans tegel utseende 15x15x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 391,44 kr per Paket
    Vid köp av 104 Paket:
    pris — 629,11 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 352,30 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Profilskena för att täcka golvövergångar
    Dural
    Kakellist DURAL T-Floor TFAE 1400-T grå aluminium 100cm 7mm täckprofil T-FORM
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 49,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 49,99 kr per m
    Vid köp av 10 st:
    pris — 39,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 39,00 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplattor med olika nyanser
    Keramikmosaik CD CUBIS Quadrat Orient Color Mix
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 890,00 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fogrengörare med metallblad och plasthandtag
    Fogrengörare för kakel liten
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 50,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Ljus, rektangulär väggplatta med matt yta
    Klinker Calido grå beige matt keramik 25x100 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 523,50 kr per Paket
    Vid köp av 22,993 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 471,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Arrangemang av svarta, glänsande keramiska plattor i rektangulärt format
    Mosaik CG M01B Metro 29,56x29,1 cm svart
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 930,12 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Glasmosaikplatta
    Glas Mosaik VP501PAT blå 31,6x31,6 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 690,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Enfärgad bakgrund
    Kakel grön blank 15x15
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 349,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Plattsättare använder nivelleringssystem för plattsättning
    Monteringspistol EASYLEVEL 105105
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 279,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Pattex Sanitärsilikon ljusgrå, mögelresistent och vattentät, patron av återvinningsbar kartong med 5 års garanti.
    Pattex
    Silikonfog PATTEX Sanitary vattenfast ljusgrå 280ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 282,14 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantig mosaikplatta med gulddekor
    Mosaik glas XCM 8GO25 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1544,44 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av stengods
    Mosaik Gotland Light vit matt 30x30x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1682,01 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • MAPEI UltraCare Smooth Silicone utjämningsmedel i en grå sprayflaska
    Mapei
    Fogutjämningsspray MAPEI Ultracare Smooth Silicon 0,75 liter
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 198,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Träplatta med ådring
    Klinker Pollino brun 30x120x0,85cm rektifierad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 538,92 kr per Paket
    Vid köp av 45 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 484,92 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Keramisk hörnduschhylla för väggmontering
    Dural
    Innerhörn DURAL till durondell DRAC 1030-YI vit metall 10 mm 2 styck
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyra kvadratiska keramiska golvplattor
    Klinker Roots 0 vit matt 45x45x0,95cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 499,00 kr per Paket
    Vid köp av 66 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 449,00 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med kvadratiskt mönster av sten och glas
    MIRAVA
    Mosaik glas natursten svart
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1303,03 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tätningslist av skumgummi
    Finja
    Avstängningslist FINJA 15x15x2000mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 34,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 17,48 kr per m
    Vid köp av 10 st:
    pris — 29,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 14,55 kr per m
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Kakelprofil av metall med kvadratiska utskärningar
    Akkit
    Kakellist AKKIT rostfritt stål borstad 300cm 8mm slutprofil
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 43,00 kr per m
    Vid köp av 10 st:
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 38,33 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Arrangemang av keramiska plattor
    Kakel Zellige Ochre gul blank 12x12x0,85cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 301,95 kr per Paket
    Vid köp av 105 Paket:
    pris — 494,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 271,70 kr per Paket
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras
  • Kakelmönster i marmorlook
    Klinker Sheffield Grey grå blank 119x119x1,05cm marmoroptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 749,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1078,56 kr per Paket
    Vid köp av 27 Paket:
    pris — 674,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 970,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med rektangulära och kvadratiska glasstenar
    Mosaik glas XCM 8AL49 brun guld orange 30 x 30 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1433,33 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Marmorplatta med ådring
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Lucca bianco vit grå guld matt marmoroptik 60x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 376,92 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 339,12 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakel med marmorlook
    Klinker Always beige taupe blank marmoroptik 60x120x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 539,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 776,16 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 485,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 698,40 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Installationsexempel av en trädekor i fiskbensmönster
    Klinker ljusbrun matt Nordic Almond träoptik 40x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 390,88 kr per Paket
    Vid köp av 20 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 351,68 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Svart keramisk platta
    Kakel Metro fasad svart glans metro utseende 10x20x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 227,24 kr per Paket
    Vid köp av 100 Paket:
    pris — 269,11 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 204,52 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp