Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-30 klockan 19:13. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Kakel & klinker

3364 resultat
(3414 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Närbild av en väggbeklädnad med stenar i olika storlekar och former
    Klimex
    Väggtegel KLIMX Ardennes brun 16x36,5cm
    Genomsnittligt betyg: 4.6 av 5 stjärnor. 22 Recensioner.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 349,30 kr per Paket
    Vid köp av 54 Paket:
    pris — 448,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 313,60 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelvy i stenlook
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Marseille sand beige matt 59,5x120x1cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Webbköp f.n. ej möjligtReservera & hämta
  • Fyrkantig keramisk golvplatta
    Klinker Fresh Ivory natural beige elfenben matt 80x80x0,97 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 728,32 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 569,00 kr per m²
    Vid köp av 42 Paket:
    pris — 655,36 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 512,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Enkel grå golvplatta
    MIRAVA
    Klinker Seattle grå matt 30x60
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 219,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 275,94 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 197,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 248,22 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplattor med trädekor och mönster
    Mosaik glas XCM Wood 900 grå 29,8 x 29,8 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2123,60 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med naturstensutseende
    Mosaik grå matt Norden granit 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1999,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1639,18 kr per Paket
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Golvplatta med stenmotiv
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Marseille sand beige matt 59,5x59,5x0,95cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 355,32 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 296,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 319,68 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Dekorativ platta med stenutseende
    Klimex
    Väggtegel KLIMEX UltraStrong Bologna svart 8x44,5cm
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 339,15 kr per Paket
    Vid köp av 65 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 305,15 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Väggbeklädnad med stenlook
    Rebel of Styles
    Väggtegel REBEL OF STYLES UltraLight Benevento svart 18,5x57cm
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 17 Recensioner.
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 169,47 kr per Paket
    Vid köp av 70 Paket:
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 156,87 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Keramisk platta med stenutseende
    Pamesa
    Klinker Wells cream beige blank 60x120x1,05cm marmoroptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 569,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 819,36 kr per Paket
    Vid köp av 33,389 Paket:
    pris — 512,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 737,42 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster med marmorlook
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Lucca bianco grå/vit/svart matt marmoroptik 30x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 322,92 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 290,52 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster i marmorlook
    Klinker CoolStone vit matt 119,8x119,8x0,9cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 718,56 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Tätningsmembran med Mapei-logotyp
    Mapei
    Brunnsmanschett MAPEI Megaline Mapeband B DC 37x37cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Megafug F Plus fogmassa, 5 kg säck
    Mapei
    Fogmassa MAPEI Megafog F Plus 111 silvergrå 5kg
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 29,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 25,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Ljust kök med klinkergolv, fönster med luckor, element och kokvrå
    Klinker keramik stone svart grå 19,7x19,7 cm standardkant 450503
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 299,00 kr per Paket
    Vid köp av 72 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 269,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Dekorativ platta med marmorstruktur
    form&style
    Klinker FORM&STYLE Siena onyx vit guld matt 32x62,5x0,9cm marmoroptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 239,00 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 215,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 215,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelavslutningsprofil av metall
    Dural
    Kakellist DURAL DSM 100 mässing natur 250cm 10mm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 119,60 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Granitplatta med spräckligt mönster
    Klinker Granit ljusgrå 30,5x61x0,8 cm polerad
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 18 Recensioner.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 371,07 kr per Paket
    Vid köp av 68 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 333,87 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Svart naturstenspanel för inom- och utomhusbruk
    Väggtegel Z40/10 natursten svart
    Genomsnittligt betyg: 3.3 av 5 stjärnor. 26 Recensioner.
    pris — 699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 251,64 kr per Paket
    Vid köp av 70 Paket:
    pris — 629,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 226,44 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Sexkantiga plattor av stengods
    Hexagonkakel Denia Blue Hexa blå matt 14x16cm 8,5mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 241,56 kr per Paket
    Vid köp av 105 Paket:
    pris — 494,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 217,36 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Duschbrunn i rostfritt stål
    U-profil rostfri borstad 1x8x197 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 419,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 212,69 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakel med stendekor
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Marseille sand beige matt 30x60x1cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 414,54 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 296,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 372,96 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Keramisk platta med marmorlook
    Klinker Eterna white vit grå blank marmoroptik 60x120x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 718,56 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Megafug F Plus fogbruk från Mapei i säck om 5 kilogram
    Mapei
    Fogmassa MAPEI Megafog F Plus 114 mörkgrå 5kg
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 29,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 25,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Diamantborrkronesats med olika storlekar för borrmaskiner
    Akkit
    Hålborrset AKKIT Diamant borrkrona-set M14 Ø 6-68 mm 7-delar
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 16 Recensioner.
    pris — 999,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Klinker med marmorlook
    Kakel Metro fasad Carrara vit blank 10x20x0,8 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 119,50 kr per Paket
    Vid köp av 152 Paket:
    pris — 219,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 109,50 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mega tätningsmanschett för rör
    Mapei
    Rörmanschett MAPEI Megaline VR 10-24mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 41,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Megasil SB tätningspatron
    Mapei
    Bygg- & våtrumssilikon MAPEI Megasil SB 100 vit 310 ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 89,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 290,00 kr per l
    Vid köp av 20 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 257,74 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelprov med stenutseende
    Klinker CoolStone vit matt 59,8x59,8x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 322,92 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 290,52 kr per Paket
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras
  • Rektangulär keramisk platta
    Kakel Alma vit glans metro utseende 10x30x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 739,86 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 584,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 665,87 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Jape mögeltvätt för inomhusbruk i en vit flaska
    2 varianter
    JAPE
    Mögel-Fri JAPE inne 1l
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 109,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Byggsilikon i patron
    illbruck
    Bygg- & våtrumssilikon ILLBRUCK FA180 ljusgrå 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 363,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster med kvadratiska keramiska plattor
    MIRAVA
    Mosaik MIRAVA Glasgow Turquise turkos matt 30x30x0,7cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2211,11 kr per m²
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Kakelskärare för kapning av kakel
    Kaufmann GmbH
    Kakelskärare KAUFMANN TopLine Robust skärlängd 630mm
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 93 Recensioner.
    pris — 3399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Svart
    Kakel black glossy 15x30cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 289,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 289,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantiga, blå plattor med strukturerad yta
    Kakel Era Teal turkos blank 12x12x0,85 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 329,45 kr per Paket
    Vid köp av 105 Paket:
    pris — 539,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 296,45 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp