Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-30 klockan 02:54. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Grå | Kakel & klinker

 
 
945 resultat
(954 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Mosaikplatta med kvadratiskt mönster av sten och glas
    MIRAVA
    Mosaik glas natursten svart
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1303,03 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster i marmorlook
    Klinker Sheffield Grey grå blank 119x119x1,05cm marmoroptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 749,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1078,56 kr per Paket
    Vid köp av 27 Paket:
    pris — 674,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 970,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Marmorplatta med ådring
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Lucca bianco vit grå guld matt marmoroptik 60x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 376,92 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 339,12 kr per Paket
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras
  • Grå mosaikplattor för vägg och golv
    Mosaik stengrå 30x30,5 cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 52,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 553,19 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster i betonglook
    Klinker Metal järn 60x60cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 604,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 869,76 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Fyrkantig glasmosaikplatta för vägg- och golvdesign
    Mosaik CD 172 30x30 cm grå matt
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 666,56 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Pattex våtrumssilikon grå, mögelresistent och vattentätt, 5 års garanti, i en patron av återvunnen kartong.
    Pattex
    Silikonfog PATTEX Sanitary vattenfast grå 280ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 282,14 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantigt mosaikmönster med sten-, glas- och metalleffekt
    Mosaik glas natursten XCM M840 30,5x32,2 cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1418,37 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster med marmorlook
    Klinker Vero grå 60x60cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 473,76 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 296,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 426,24 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Hörnskydd av metall
    2 varianter
    Dural
    Hörnstycke DURAL Durondell DRAE 80-Y grå aluminium 8mm 2-pack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 10 st:
    pris — 98,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med kvadratiska, blandade glas- och stenelement
    Mosaik glas natursten XIC 1052 grå grön 30,5 x 30,5 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1387,10 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Rektangulär kakelplatta
    MIRAVA
    Sockel MIRAVA Manhattan gråbrun 8,5x60x0,9cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 590,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 98,33 kr per m
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Keramisk mosaikplatta, kvadratisk
    Mosaik CD 282 Quadrat 30x30 cm blank brun
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 674,04 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Pattex Sanitär- och byggsilikon i grått. Pattex Logo och Henkel Logo. Premiumfogmassa, UV-beständig, mögelresistent, med fem års garanti.
    Pattex
    Silikonfog PATTEX Sanitary & building Universal grå 280ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 282,14 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grått golvkakel
    MIRAVA
    Klinker Seattle mörkgrå matt 60x60
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 329,76 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 206,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 296,64 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grått kakel med stenmönster
    Klinker Terrazzo Donau 60x60 grå matt 9mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 339,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 488,16 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 305,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 439,20 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Närbild av en strukturerad platta.
    Sockel Anden Natural grå 10x60cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1335,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 148,33 kr per m
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med sexkantiga marmorstenar
    Mosaik keramik Hexagon travertine CTR HX21GM grå vit matt 32,5x28,1 cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 89,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 978,15 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grått golvplatta
    MIRAVA
    Sockel MIRAVA Narvik silver 60x7,5x0,85cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 1188,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 165,00 kr per m
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grå klinker med stenutseende
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Narvik svart 60x120x0,85cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras
  • Blå kakelplatta med marmorering
    Klinker antracit matt Navas 60x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Klinkerplatta i stengods
    Klinker Meran antracit matt 119,7x59,7x0,6cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Vid köp av 50 Paket:
    pris — 404,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 581,76 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Klinker med stenutseende
    Klinker Väggkakel Meran antracit 59,7x59,7x0,6cm rektifierad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 717,80 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 645,84 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grå platta med betongutseende
    Klinker Luna blank antracit 60x60cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakel med strukturerad yta
    Kakel Alma grå glans15x15 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 391,44 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Närbild av en mörkgrå betongyta
    Kakel Mojave denim blank 6x25x0,95cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 287,52 kr per Paket
    Vid köp av 100 Paket:
    pris — 539,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 258,72 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grå keramisk platta med matt yta
    Klinker Cortina graphite antracit matt 30x60x0,95cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 358,56 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 224,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 322,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Ljus stenyta som bakgrund
    MIRAVA
    Klinker Seattle ljusgrå matt 60x120
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 502,56 kr per Paket
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 315,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 453,60 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mörkt golv med matt yta.
    Klinker Cult antracit 60x120x0,95 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 323,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 465,12 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Naturstensplatta med matt yta
    Klinker Jura natural grå beige 29,7x29,7 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 628,74 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 565,74 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Klinker med träutseende
    Klinker Bosco ash 15x100 grå matt 10mm träoptik
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 369,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 453,87 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 332,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 408,36 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Marmorstruktur för golv eller vägg
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Lucca bianco vit/grå guld polerad marmoroptik 60x120x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 718,56 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras
  • Kakelprofil av metall
    Dural
    Kakellist DURAL DSE 100 rostfritt stål 100cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 89,00 kr per m
    Vid köp av 10 st:
    pris — 80,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 80,00 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik Logo. Bostik S730 silikon för glas och våtrum. Mögelresistent sanitetssilikon i patron.
    Bostik
    Silikon BOSTIK S730 Glass & Wetroom white grey 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 383,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 316,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mönster av en marmorplatta
    Klinker Sicilia Cenere grå blank 60x120x0,9cm marmoroptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 718,56 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 449,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,70 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Hörnsten för murkonstruktion
    Klimex
    Hörnväggtegel KLIMEX Colorado hörn antracit
    Genomsnittligt betyg: 3.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 1099,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 763,19 kr per m
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp