Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-02 klockan 19:44. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

CENTA

782 resultat
Hoppa över produktlista
  • Teknos Aqua Futura 5 lackburk för trä och metall med Mix symbol
    Teknos
    Snickerifärg TEKNOS Futura Aqua 5 Bas 1 3L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 470,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Teknos Aqua Futura 40 lackburk för trä och metall
    Teknos
    Lackfärg TEKNOS Futura Aqua 40 Bas 1 1L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 479,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 532,22 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Burk med oljebets från Herdins, 275 ml
    Oljebets HERDINS 904 järnvitriol 275ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 687,27 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Herdins Lackbets Aqua, silvergrå, 275 ml burk
    Lackbets HERDINS aqua 618 grafitsvart 275ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 578,18 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Teknos Aqua Futura 40 lackfärg för trä och metall i behållare
    Teknos
    Lackfärg TEKNOS Futura Aqua 40 Bas 1 3L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 432,96 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Herdins Aqua lackbets, 275 ml, silvergrå, för träytor
    Lackbets HERDINS aqua 617 tjära 275ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 578,18 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Maston Hammer metallfärg sprayburk
    Maston
    Sprayfärg MASTON metall hammer glatt vit 400ml
    Genomsnittligt betyg: 1.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 297,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Maston sprayburk med rosteffekt
    Maston
    Sprayfärg MASTON rost effekt 400ml
    Genomsnittligt betyg: 3.2 av 5 stjärnor. 15 Recensioner.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 297,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Burk med oljebets från Herdins, 275 ml
    Oljebets HERDINS 917 tjära 275ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 687,27 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Style Color Metalleffektfärg roséguld, 2,5 liter
    StyleColor
    Metalleffektfärg STYLECOLOR roséguld 2,5L
    Genomsnittligt betyg: 3.2 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 695,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 278,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hink med grå betongeffektputs med 10 kilograms innehåll för 12 kvadratmeter
    StyleColor
    Betongeffektputs STYLE COLOR färdigbruten grå 10kg
    Genomsnittligt betyg: 4.2 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 479,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 47,90 kr per kg
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Nordsjö Tinova Transparent Exteriör trälack burk
    Nordsjö
    Fasadlasyr NORDSJÖ Tinova Transparent Exterior 361 black 2,5L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 219,60 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta av natursten
    Mosaik natursten BRICK 476 30,5x32,2 cm brun
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1214,29 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Nordsjö Tinova UV Super Terrace Terrass- och möbelolja burk
    Nordsjö
    NORDSJÖ Tinova Uv Super Terrace Bc 0,93 l
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 160,22 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vi rekommenderar
    NYHET
    En burk grundolja V för utomhusbehandling av trä, djuppenetrerande och fukthämmande, från Hornbach.
    Hornbach
    Grundolja V HORNBACH färglös 1L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 139,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Nordsjö Tinova Transparent Exterior trälasyr i en burk
    Nordsjö
    Fasadlasyr NORDSJÖ Tinova Transparent Exterior 361 black 10L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 164,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vi rekommenderar
    NYHET
    HORNBACH Grundolja V, färglös, 2,5 liter hink för träförbehandling utomhus, minskar fuktabsorption
    Hornbach
    Grundolja V HORNBACH färglös 2,5L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 289,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 115,60 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Maston zinkspray för kallgalvanisering
    Maston
    Sprayfärg MASTON zink 400ml
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 272,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mastonsprayburk One vit RAL 9010 halvblank
    Maston
    Sprayfärg MASTON One RAL 9010 satin vit 400ml
    Genomsnittligt betyg: 1.7 av 5 stjärnor. 22 Recensioner.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 222,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Maston Värmebeständig spray upp till 600 grader
    Maston
    Sprayfärg MASTON värmebeständig 600C svart 400ml
    Genomsnittligt betyg: 2.9 av 5 stjärnor. 18 Recensioner.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 247,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Maston Metallic Antik Guld sprayfärg och färgprov
    Maston
    Sprayfärg MASTON metallic antik gold 400ml
    Genomsnittligt betyg: 3.8 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 222,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mastone One sprayburk med svart färg
    Maston
    Sprayfärg MASTON One RAL 9005 glans svart 400ml
    Genomsnittligt betyg: 2.1 av 5 stjärnor. 11 Recensioner.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 222,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Burk PU Elementfärg V från Hornbach
    Hornbach
    HORNBACH Elementfärg halvblank RAL 9010 tonad vit 750 ml
    Genomsnittligt betyg: 2.3 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 155,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 206,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmatta med naturstenar
    Mosaik natursten XKF 004M 31,5x31,5 cm beige/svart/röd/gul
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 990,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Burk PU Elementfärg V från Hornbach
    Hornbach
    HORNBACH Elementfärg halvblank RAL 9010 tonad vit 375 ml
    Genomsnittligt betyg: 2.7 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 264,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rust-Oleum möbelvax i en burk
    Möbelvax mörk 400ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 747,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Herdins Hårdvaxolja, 500 ml burk
    Hårdvaxolja HERDINS ultramatt 500ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 429,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 858,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Flaska kallpressad linolja från Fixor by Nitor, 1 liter, för träimpregnering
    Fixor by Nitor
    Linolja FIXOR BY NITOR rå kallpressda 1L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 149,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hagmans Spärrgrund Primer, 4 liters förpackning
    Hagmans
    Spärrgrund HAGMANS 4L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 769,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 192,25 kr per l
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Hammerite metallfärg direkt på rost, baslack vit, med åtta års skydd
    Hammerite
    Hammarlack HAMMERTITE Smooth finish vit 1L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 429,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 429,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fixor Bastuolja, 700 ml flaska
    Fixor by Nitor
    Bastuolja FIXOR BY NITOR 700ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 227,14 kr per l
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Glittertillsats guld för väggfärg
    StyleColor
    Effektfärg StyleColor Glitter guld 40g
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 11 Recensioner.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2975,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Glittertillsats Flerfärgad för väggfärg
    StyleColor
    Effektfärg StyleColor Glitter multi 40g
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 11 Recensioner.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2975,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metallhäftprimer i en burk på 250 ml från Hornbach
    Hornbach
    Metallgrund HORNBACH 250ml
    Genomsnittligt betyg: 3.8 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 636,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metall Haftgrund primer i burk från Hornbach
    Hornbach
    Metallgrund HORNBACH 750ml
    Genomsnittligt betyg: 2.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 332,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fixor Järnoxidbrun Mörk färgpigment, 400 gram
    Fixor by Nitor
    Färgpigment FIXOR BY NITOR Järnoxidbrun mörk 400g
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 672,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
upp