Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-30 klockan 09:15. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Grund

2966 resultat
Hoppa över produktlista
  • Burk med Nordsjö Tinova Traditional Primer Exterior, oljegrundfärg för trä utomhus.
    Nordsjö
    Grundfärg Tinova Traditional Primer Exterior 1L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 245,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 245,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Växthus med växthylla på trädäck i trädgården
    CANOPIA by Palram
    Växthus CANOPIA by Palram Harmony 6x14 polykarbonat 0,7mm inkl. grundkonstruktion 181x420cm 7,8m² aluminium
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 9595,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Trädgårdsbord med träskiva och metallram
    Hortus
    Picknickbord HORTUS H-modell svart grundmålat galvaniserad ram
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1989,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • JBL Sansibar Snow akvariumsubstrat, 10 kilograms förpackning
    JBL
    Bottengrund JBL Sansibar Sand Snow 10kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 488,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 48,80 kr per kg
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Hagmans Spärrgrund i en burk
    Hagmans
    Spärrgrund HAGMANS 1L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 259,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hagmans Spärrgrund Primer, 4 liters förpackning
    Hagmans
    Spärrgrund HAGMANS 4L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 769,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 192,25 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vi rekommenderar
    NYHET
    HORNBACH Grundolja V, färglös, 2,5 liter hink för träförbehandling utomhus, minskar fuktabsorption
    Hornbach
    Grundolja V HORNBACH färglös 2,5L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 289,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 115,60 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • NYHET
    En hink med 10 liter strukturprimer för inomhus- och utomhusbruk från Hornbach.
    Hornbach
    Strukturgrund HORNBACH matt vit 10L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 69,90 kr per l
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Vi rekommenderar
    NYHET
    En burk grundolja V för utomhusbehandling av trä, djuppenetrerande och fukthämmande, från Hornbach.
    Hornbach
    Grundolja V HORNBACH färglös 1L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 139,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Burk med Style Color Spärrgrund spärrgrund för förberedelse av vintage-möbler.
    StyleColor
    Spärrgrund kritfärg StyleColors 375ml
    Genomsnittligt betyg: 3.9 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 397,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • NYHET
    En femlitershink med vit strukturgrundfärg för inomhus- och utomhusbruk med Hornbach logotyp
    Hornbach
    Strukturgrund HORNBACH matt vit 5L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 79,80 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metallhäftprimer i en burk på 250 ml från Hornbach
    Hornbach
    Metallgrund HORNBACH 250ml
    Genomsnittligt betyg: 3.8 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 636,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metall Haftgrund primer i burk från Hornbach
    Hornbach
    Metallgrund HORNBACH 750ml
    Genomsnittligt betyg: 2.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 332,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rund taklampa
    Malmbergs Pro
    Plafond MALMBERGS Noon CCT 2700-4000K HF-sensor m grundljus
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fasadpensel med plast handtag
    Hornbach
    Djupgrundspensel HORNBACH 17x7,5cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 49,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Dennerle Plants Soil Akvariumsubstrat 3 liter säck
    Dennerle Plants Care
    Bottengrund DENNERLE PLANTS Soil 2-3mm ca 3kg svart
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 79,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Duschränna set med avloppshus och monteringsfötter
    Unidrain
    Grundpaket JAFO Unidrain 900mm 75 mm 7123019
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 4966,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Rulle taktätningsmembran med aluminiumbeläggning
    Mataki
    Grundpapp MATAKI YEP 2500 15 x 0,15 m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Rulle
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Burk rostskyddsgrundfärg
    Hornbach
    Rostskyddsgrund vit 750ml
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 212,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Exempel på en väggisolering i flera lager
    Finja
    Grundelement hörn FINJA Exakt 350 XPS400
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 829,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 12 st:
    pris — 749,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Isolerande kompositelement för värmeisolering
    Finja
    Grundelement FINJA Exakt 350 XPS400
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 789,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 657,50 kr per m
    Vid köp av 16 st:
    pris — 709,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 590,83 kr per m
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Tvärsnitt av en isoleringsskiva
    Finja
    Grundelement hörn FINJA Exakt 400 XPS400
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 829,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 12 st:
    pris — 749,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Bild av isoleringsskivor för värmeisolering
    Finja
    Grundelement FINJA Exakt 400 XPS400
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 789,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 657,50 kr per m
    Vid köp av 16 st:
    pris — 709,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 590,83 kr per m
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Rullställning med hjul för mobil användning
    Werner
    Byggställning WERNER Tower 3T EN 1004 tilläggspaket för grundmodul
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 2999,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Rullställning av aluminium med arbetsplattform
    Werner
    Byggställning WERNER Tower 3T 2,55m grundmodul
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 6999,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Gardena impulssprutpistol med diverse anslutningsstycken
    Gardena
    Rengöringspistol GARDENA grundset
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Isoleringsmaterialelement i tvärsnitt
    Finja
    Grundelement FINJA Exakt 290 XPS400
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 789,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 657,50 kr per m
    Vid köp av 16 st:
    pris — 709,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 590,83 kr per m
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Fyrkantig staketspets av plast
    JABO
    Stolplock JABO Hovden grundmålat 200x200x70mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 539,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Stolplock med kula av plast
    JABO
    Stolplock JABO med knopp grundmålat 155x155x40mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Sockel för staket
    JABO
    Stolplock JABO grundmålat 175x175x40mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Öppen trähylla med fyra hyllplan av obehandlat massivt trä för verkstad eller förråd
    Buildify
    Grundhylla BUILDIFY i trä 174x80x40cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 8 Recensioner.
    pris — 510,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Nordsjö metallprimer burk
    Nordsjö
    Metallgrund NORDSJÖ Original röd 1L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 299,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stängselstolpsskydd med sfärisk form
    JABO
    Stolplock JABO med knopp grundmålat 125x125x40mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Fyrkantig stolpöverdel av plast
    JABO
    Stolplock JABO grundmålat 155x155x40mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Dekorationskula på en trestegssockel
    JABO
    Stolplock JABO med knopp grundmålat 175x175x40mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 583,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Rulle med bitumen tätningsband för tätning och skydd mot fukt
    Mataki
    Grundpapp MATAKI YEP 2500 0,25 x 15 m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Rulle
    Köp på webbenReservera & hämta
upp