Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-30 klockan 10:45. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Grund

3113 resultat
Hoppa över produktlista
  • Duschmodul med avloppsarmatur
    Unidrain
    Grundpaket JAFO Unidrain 700x75mm 7123015
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 4228,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Teknos grundfärg i en metallhink
    Teknos
    Väggfärg TEKNOS Teknospro Grundfärg vit 9L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 899,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 99,89 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Elfa hängskena för väggmontering
    Classic by Elfa
    Tvärstag ELFA 55 grundsats 550x20x44mm 2 topp/2 bas vit 205014
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 209,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vi rekommenderar
    NYHET
    HORNBACH djupgrund för porösa underlag i en plastdunk för användning inomhus och utomhus.
    Hornbach
    Djupgrund HORNBACH 10L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 49,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vi rekommenderar
    NYHET
    HORNBACH djupgrund för porösa underlag i en plastdunk för användning inomhus och utomhus.
    Hornbach
    Djupgrund HORNBACH 5L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 59,80 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Skorstensbyggsats med rör, tätningar och tillbehör
    Safepipe
    Skorstenspaket SAFEPIPE grundpaket svart metall 3,37m ø 150mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 8995,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2669,14 kr per m
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Dennerle Plants Soil, komplett substrat för planterade akvarier, 9 liter cirka 9 kilogram
    Dennerle Plants Care
    Bottengrund DENNERLE PLANTS Soil 2-3mm ca 9kg svart
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 66,56 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stolpskydd av plast
    JABO
    Pyramidlock JABO 65x125x125mm grundmålat
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 184,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Färgeimer med träskyddsolja från Nordsjö Tinova Wood Base Oil PT8
    Nordsjö
    Grundolja NORDSJÖ Tinova Wood Base Oil PT8 2,5L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 799,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 319,60 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Nordsjö Perform Plus Badrumsgrundfärg burk
    Nordsjö
    Våtrumsgrundfärg NORDSJÖ Perform+ vit 1l
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 289,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 289,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Isoleringsmaterialelement i tvärsnitt
    Finja
    Grundelement hörn FINJA Exakt 290 XPS400
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 829,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 12 st:
    pris — 749,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Träpaviljong med tak och räcke
    Palmako
    Paviljong PALMAKO Bianca 16,6m² 588x300cm brun doppgrundad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 54680,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Trädgårdspaviljong i trä med bitumentak
    Palmako
    Paviljong PALMAKO Bianca 8,3m² inkl. balustrad 300x300cm doppgrundad natur
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 31330,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Trädgårdspaviljong i trä med sadeltak
    Palmako
    Paviljong PALMAKO Bianca 16,6m² 588x300cm doppgrundad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 54680,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Trädgårdsbord med träskiva och metallram
    Hortus
    Picknickbord HORTUS H-modell svart grundmålat galvaniserad ram
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1989,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • JBL Sansibar Snow akvariumsubstrat, 10 kilograms förpackning
    JBL
    Bottengrund JBL Sansibar Sand Snow 10kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 488,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 48,80 kr per kg
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Hagmans Spärrgrund i en burk
    Hagmans
    Spärrgrund HAGMANS 1L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 259,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Trädgårdspaviljong i trä med tak och sidoväggar
    Palmako
    Paviljong PALMAKO Bianca 16,6m² 588x300cm grå doppgrundad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 54680,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Hagmans Spärrgrund Primer, 4 liters förpackning
    Hagmans
    Spärrgrund HAGMANS 4L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 769,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 192,25 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vi rekommenderar
    NYHET
    HORNBACH Grundolja V, färglös, 2,5 liter hink för träförbehandling utomhus, minskar fuktabsorption
    Hornbach
    Grundolja V HORNBACH färglös 2,5L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 289,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 115,60 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • NYHET
    En hink med 10 liter strukturprimer för inomhus- och utomhusbruk från Hornbach.
    Hornbach
    Strukturgrund HORNBACH matt vit 10L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 69,90 kr per l
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Vi rekommenderar
    NYHET
    En burk grundolja V för utomhusbehandling av trä, djuppenetrerande och fukthämmande, från Hornbach.
    Hornbach
    Grundolja V HORNBACH färglös 1L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 139,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Trädgårdspaviljong i trä med takspån
    Palmako
    Paviljong PALMAKO Bianca 8,3m² inkl. balustrad 300x300cm doppgrundad grå
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 31330,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Träpaviljong med takspån
    Palmako
    Paviljong PALMAKO Bianca 8,3m² inkl. balustrad 300x300cm doppgrundad brun
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 31330,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Burk med Style Color Spärrgrund spärrgrund för förberedelse av vintage-möbler.
    StyleColor
    Spärrgrund kritfärg StyleColors 375ml
    Genomsnittligt betyg: 3.9 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 397,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • NYHET
    En femlitershink med vit strukturgrundfärg för inomhus- och utomhusbruk med Hornbach logotyp
    Hornbach
    Strukturgrund HORNBACH matt vit 5L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 79,80 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metallhäftprimer i en burk på 250 ml från Hornbach
    Hornbach
    Metallgrund HORNBACH 250ml
    Genomsnittligt betyg: 3.8 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 636,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metall Haftgrund primer i burk från Hornbach
    Hornbach
    Metallgrund HORNBACH 750ml
    Genomsnittligt betyg: 2.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 332,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Duschränna set med avloppshus och monteringsfötter
    Unidrain
    Grundpaket JAFO Unidrain 700mm 75mm 7123018
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 4591,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Rulle med bitumen tätningsband för tätning och skydd mot fukt
    Mataki
    Grundpapp MATAKI YEP 2500 0,25 x 15 m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Rulle
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rulle takpapp för tätning
    Mataki
    Grundpapp MATAKI YEP 2500 0,33 x 15 m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Rulle
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Rund taklampa
    Malmbergs Pro
    Plafond MALMBERGS Noon CCT 2700-4000K HF-sensor m grundljus
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fasadpensel med plast handtag
    Hornbach
    Djupgrundspensel HORNBACH 17x7,5cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 49,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Dennerle Plants Soil Akvariumsubstrat 3 liter säck
    Dennerle Plants Care
    Bottengrund DENNERLE PLANTS Soil 2-3mm ca 3kg svart
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 79,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rulle taktätningsmembran med aluminiumbeläggning
    Mataki
    Grundpapp MATAKI YEP 2500 15 x 0,15 m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Rulle
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Duschränna set med avloppshus och monteringsfötter
    Unidrain
    Grundpaket JAFO Unidrain 900mm 75 mm 7123019
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 4966,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
upp