Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-01 klockan 17:37. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Grund

2989 resultat
Hoppa över produktlista
  • Närbild av en vit, texturerad bakgrund
    Modulan
    Glasfiberväv MODULAN förgrundad med latexfärg (165 gr/m²) 1x25m H0196_B
    Genomsnittligt betyg: 3.9 av 5 stjärnor. 14 Recensioner.
    pris — 498,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 19,92 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Närbild av en vit, texturerad bakgrund
    Modulan
    Glasfiberväv MODULAN förgrundad men latexfärg (165 gr/m²) 1x50m H0196
    Genomsnittligt betyg: 2.5 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 798,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 15,96 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hammerite metallfärg direkt på rost, hamrad, svart, med 8 års skydd
    Hammerite
    Hammarlack HAMMERITE svart 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 756,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hammerite burk med metallfärg direkt på rost
    Hammerite
    Slätlack HAMMERITE svart 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 756,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Trägolv med trästruktur
    Gerflor
    Vinylplattor Senso Classic Noyer naturel självhäftande 15,2X91,4cm 16-pack
    Genomsnittligt betyg: 4.4 av 5 stjärnor. 9 Recensioner.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 437,80 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vi rekommenderar
    NYHET
    HORNBACH Trägrund V trägrundfärg vit, 10 liters hink för utomhusbruk
    Hornbach
    Trägrund V HORNBACH vit 10L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 859,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 85,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vi rekommenderar
    NYHET
    HORNBACH Trägrund V trägrundfärg vit 5 liter hink för utomhusbruk
    Hornbach
    Trägrund V HORNBACH vit 5L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 109,80 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hammerite Ultima färg för metall, ger 12 års skydd
    Hammerite
    Metallfärg HAMMERITE Ultima Smooth Antracit Grey 0,75L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 389,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 518,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Burk metallskyddsfärg 3-i-1 för grundfärg, rostskydd och topplack
    Hornbach
    Metallskyddsfärg HORNBACH 3i1 glanslack svart 750ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 332,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metallskyddslack, burk med 250 ml innehåll
    Hornbach
    Metallskyddslack HORNBACH 3i1 70 blank svart 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 516,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Ifo Logo spolknapp
    IFÖ
    Spolknapp IFÖ Sign Z98305 med funktionen Fresh WC mattförkromad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Arbetsplattform i aluminium med plattform för säkert arbete på höjd
    Skeppshultstegen
    Hobbyställning SKEPPSHULTSTEGEN 500x1470mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 2828,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Ifö logotyp på en spolcistern
    IFÖ
    Frontlucka IFÖ Sign vit blank dubbelspolning 7926859
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 547,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Hink TeknosPro 7 väggfärg
    Teknos
    Väggfärg TEKNOS Teknospro 7 S0500-N vit 3L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 166,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • PU lackfärg för trä och metall i burk
    Hornbach
    Snickerifärg PU 40 halvblank svart 750 ml
    Genomsnittligt betyg: 1.9 av 5 stjärnor. 20 Recensioner.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 265,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • PU snickerifärg i färgburk
    Hornbach
    Snickerifärg PU 40 svart 375 ml
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 8 Recensioner.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 344,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Utrullad sidomarkis i tyg
    Sidomarkis hörn grå 3+3x1,6m
    Genomsnittligt betyg: 2.7 av 5 stjärnor. 9 Recensioner.
    pris — 1495,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hink med TeknosPro 10 väggfärg
    Teknos
    Väggfärg TEKNOS Teknospro 10 vit 9L
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 1349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 149,89 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Herdins Tak & Panel trälasyr i hink
    Lasyr HERDINS tak och panel vit 3L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 798,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 266,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Teknos Teknospro 7 väggfärg hink
    Teknos
    Väggfärg TEKNOS Teknospro 7 S0500-N vit 10L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 1249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 124,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Herdins Tak och Panellasyrs för inomhusbruk, 1 liter
    Lasyr HERDINS tak och panel vit 1L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 349,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hink Teknos Pro 10 väggfärg
    Teknos
    Väggfärg TEKNOS Teknospro 10 vit 2,7L
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 166,30 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hammerite metallfärg för direkt applicering på rost, hamrad, svart
    Hammerite
    Hammarlack HAMMERITE svart 750ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 465,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Textur av en vit träyta
    d-c-fix
    Dekorplast D-C-FIX Lasyr vit 67,5x200cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 80,74 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metallavståndsstycke med hål och urtag
    Stavrex
    Standardadapter STAVREX Ø65mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1495,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtReservera & hämta
  • Dekorativ platta med trästruktur
    d-c-fix
    Dekorplast D-C-FIX Trä blank svart 67,5x200cm
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 12 Recensioner.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 80,74 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Trästruktur närbild
    d-c-fix
    Dekorplast D-C-FIX Ek 90x210cm
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 62,96 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Textur av en vit träyta
    d-c-fix
    Dekorplast D-C-FIX Lasyr vit 90x210cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 62,96 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Trästruktur i mörk färg
    d-c-fix
    Dekorplast D-C-FIX Trä blank svart 90x210cm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 16 Recensioner.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 62,96 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Textur av en vit träyta
    d-c-fix
    Dekorplast D-C-FIX Lasyr vit 45x200cm
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 11 Recensioner.
    pris — 83,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 92,22 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Trädgårdshus i trä med fönster och dubbeldörr
    Palmako
    Attefallshus PALMAKO Claudia 19,4m² inkl. golv 530x380cm natur
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 80146,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Modern trädgårdshus med skjutdörr och omgivande trädgårdsdesign.
    Palmako
    Attefallshus PALMAKO Lea 19,4m² Slide Plus natur
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 76126,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Undersida av en rund taklampa med produktinformation
    Designlight
    Plafond DESIGNLIGHT IP54 Roundy 15W TLE-15
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 437,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Manöverpanel för toalettspolning
    veporit
    Spolknapp VEPORIT Twin aluminium borstad 247 mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Trädgårdshus i trä med skjutdörr
    Palmako
    Friggebod PALMAKO Ines 13,7m² Slide grå
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 66108,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Scen med ett rulljalusiskåp på en terrass och en kvinna som vattnar växter
    Biohort
    Soptunneskydd BIOHORT Store Max 160 163x78x120cm silver-kvartsgrå
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 288 Recensioner.
    pris — 14785,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
upp