Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-01 klockan 20:05. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Grund

3132 resultat
Hoppa över produktlista
  • Vi rekommenderar
    NYHET
    En burk Hornbach vattenbaserad trägrund för utomhusbruk, lämplig som väderbeständig grundfärg för träytor.
    Hornbach
    Trägrund V HORNBACH vit 1L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 179,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Lefranc och Bourgeois Gesso universalprimer i en vit behållare
    Lefranc Bourgeois
    Gesso primer LEFRANC BOURGEOIS 500ml
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 85,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 170,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Förpackad Marburg EMV non-woven tapet
    Marburg
    Renoveringstapet MARBURGER elektromagnetiskt avskärmande 10,05x1,04m 97401
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 949,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Rulle
    Motsvarar 90,80 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantig LED taklampa
    Malmbergs Pro
    LED-panel MALMBERGS Luminant 30W CCT 3000/4000K
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 495,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 4 st:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Lekstuga av trä med takspån i trädgården
    Palmako
    Lekstuga PALMAKO Grete 3,7m²
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 14495,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Träbänk för utomhusbruk
    Plus
    Trädgårdsbänk PLUS Country trä 177cm teakfärgad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 2647,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Geberit spolplatta för toalettspolning
    GEBERIT
    Spolplatta GEBERIT Sigma20 Square dubbelspolning svart 7722615
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 2571,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Geberit Sigma21 tryckplatta för WC
    GEBERIT
    Spolplatta GEBERIT Sigma50 röd guld/betong 245x164 mm 7722592
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 8857,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Metallhylla med fem hyllplan för förvaring
    SCHULTE Regalwelt
    Förvaringshylla SCHULTE REGALWELT 200x100x50cm förzinkad 5 hyllplan max. 425kg
    Genomsnittligt betyg: 3.6 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 1119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Trädgårdsscen med ett verktygsskåp i metall som står mot en byggnad där verktyg förvaras. Barn leker i en uppblåsbar pool.
    Biohort
    Redskapsskåp BIOHORT 230 227x83cm kvartsgrå-metallic
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 398 Recensioner.
    pris — 12699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Bakgrund för produktfotografering
    d-c-fix
    Dekorplast D-C-FIX® matt Sage green 45x200cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 83,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 92,22 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Detaljvy av en skumplatta
    Finnfoam
    Cellplast XPS FINNFOAM XPS500 spontad 50x585x1185 mm, 5,546 m²/pak
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 180,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 998,28 kr per Paket
    Vid köp av 10 Paket:
    pris — 162,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 898,45 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Hammerite metallfärg för direkt applicering på rost, hamrad, svart
    Hammerite
    Hammarlack HAMMERITE svart 750ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 465,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metallavståndsstycke med hål och urtag
    Stavrex
    Standardadapter STAVREX Ø65mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1495,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtReservera & hämta
  • Tapet med grått betongutseende
    d-c-fix
    Dekorplast D-C-FIX Concrete 67,5x200cm
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 9 Recensioner.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 80,74 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vit taklampa med fjärrkontroll
    Paulmann
    Plafond PAULMANN LED SpacyColor 24W 750lm RGB HxØ 710x375mm krom med fjärrkontroll + regnbågseffekt + Tunable White + nattljusfunktion
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 849,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vit trädgårdsgrind i trä med monteringstillbehör
    Plus
    Grind PLUS Skagen Lux100x80cm vit
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1965,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Vit trädgårdsgrind med beslag
    Plus
    Grind PLUS Skagen Lux150x80cm vit
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 2100,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Vit trädgårdsgrind med monteringstillbehör
    Plus
    Grind PLUS Skagen Lux100x120cm vit
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 2295,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Vit trädgårdsgrind i trä med grindbeslagsset
    Plus
    Grind PLUS Skagen Lux150x120cm vit
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 2690,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Trädgårdsstaket i trä med vertikala lameller
    Plus
    Fasadstaket PLUS Linea trä 150×80cm svart
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1529,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Närbild av en vit, texturerad bakgrund
    Modulan
    Glasfiberväv MODULAN förgrundad med latexfärg (165 gr/m²) 1x25m H0196_B
    Genomsnittligt betyg: 3.9 av 5 stjärnor. 14 Recensioner.
    pris — 498,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 19,92 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Närbild av en vit, texturerad bakgrund
    Modulan
    Glasfiberväv MODULAN förgrundad men latexfärg (165 gr/m²) 1x50m H0196
    Genomsnittligt betyg: 2.5 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 798,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 15,96 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Picknickbord med ryggstöd och metallram
    Plus
    Picknickbord PLUS Basic med 2 ryggstöd trä/stål 177cm gråbrun
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 6793,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Trägolv med trästruktur
    Gerflor
    Vinylplattor Senso Classic Noyer naturel självhäftande 15,2X91,4cm 16-pack
    Genomsnittligt betyg: 4.4 av 5 stjärnor. 9 Recensioner.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 437,80 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vi rekommenderar
    NYHET
    HORNBACH Trägrund V trägrundfärg vit, 10 liters hink för utomhusbruk
    Hornbach
    Trägrund V HORNBACH vit 10L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 859,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 85,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vi rekommenderar
    NYHET
    HORNBACH Trägrund V trägrundfärg vit 5 liter hink för utomhusbruk
    Hornbach
    Trägrund V HORNBACH vit 5L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 109,80 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hammerite Ultima färg för metall, ger 12 års skydd
    Hammerite
    Metallfärg HAMMERITE Ultima Smooth Antracit Grey 0,75L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 389,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 518,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Burk metallskyddsfärg 3-i-1 för grundfärg, rostskydd och topplack
    Hornbach
    Metallskyddsfärg HORNBACH 3i1 glanslack svart 750ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 332,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metallskyddslack, burk med 250 ml innehåll
    Hornbach
    Metallskyddslack HORNBACH 3i1 70 blank svart 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 516,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hammerite metallfärg direkt på rost, hamrad, svart, med 8 års skydd
    Hammerite
    Hammarlack HAMMERITE svart 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 756,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hammerite burk med metallfärg direkt på rost
    Hammerite
    Slätlack HAMMERITE svart 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 756,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Ifo Logo spolknapp
    IFÖ
    Spolknapp IFÖ Sign Z98305 med funktionen Fresh WC mattförkromad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Ifö logotyp på en spolcistern
    IFÖ
    Frontlucka IFÖ Sign vit blank dubbelspolning 7926859
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 547,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Arbetsplattform i aluminium med plattform för säkert arbete på höjd
    Skeppshultstegen
    Hobbyställning SKEPPSHULTSTEGEN 500x1470mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 2828,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Hammerite metallskyddsfärg direkt på rost, hamrad mörkgrön, 8 års skydd
    Hammerite
    Hammarlack HAMMERITE mörkgrön 750ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 465,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
upp