Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-01 klockan 20:54. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Grund

3132 resultat
Hoppa över produktlista
  • Utfälld vindstrappa i trä med ledstång
    Pertura
    Vindstrappa PERTURA Sofita 130x70cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 2395,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Vit trädgårdsgrind i trä med monteringstillbehör
    Plus
    Grind PLUS Skagen Lux100x80cm vit
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1965,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Vit trädgårdsgrind med beslag
    Plus
    Grind PLUS Skagen Lux150x80cm vit
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 2100,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Vit trädgårdsgrind med monteringstillbehör
    Plus
    Grind PLUS Skagen Lux100x120cm vit
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 2295,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Vit trädgårdsgrind i trä med grindbeslagsset
    Plus
    Grind PLUS Skagen Lux150x120cm vit
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 2690,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Trädgårdsstaket i trä med vertikala lameller
    Plus
    Fasadstaket PLUS Linea trä 150×80cm svart
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1529,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • 2-i-1 kakelfärg i burk från Hornbach
    Hornbach
    Kakelfärg HORNBACH 70 blank vit 1L
    Genomsnittligt betyg: 3.9 av 5 stjärnor. 36 Recensioner.
    pris — 319,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 319,00 kr per l
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Närbild av en vit, texturerad bakgrund
    Modulan
    Glasfiberväv MODULAN förgrundad med latexfärg (165 gr/m²) 1x25m H0196_B
    Genomsnittligt betyg: 3.9 av 5 stjärnor. 14 Recensioner.
    pris — 498,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 19,92 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Närbild av en vit, texturerad bakgrund
    Modulan
    Glasfiberväv MODULAN förgrundad men latexfärg (165 gr/m²) 1x50m H0196
    Genomsnittligt betyg: 2.5 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 798,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 15,96 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Nordsjö Tinova Transparent Exterior trälasyr i hink
    Nordsjö
    Fasadlasyr NORDSJÖ Tinova Transparent Exterior bc 2,325L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 236,13 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Herdins Lackbets Aqua, silvergrå, 275 ml burk
    Lackbets HERDINS aqua 612 pärlgrå
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 578,18 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Täcklock och blindpluggar för möbler, set med sex stycken
    IFÖ
    Sitsdämpare IFÖ Spira för WC 80x100x15 mm 4-pack 7890701
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Flaska lackbets 300 ml
    Lackbets HERDINS mörkbrun 300 ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 463,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Torkställning av metall för trädgården
    Plus
    Torkställning PLUS Classic trä 400cm svart
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 3085,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Trädgårdshus i trä med fönster och dörr utomhus
    Bertilo
    Förråd BERTILO Pentus 1 inkl. golv 234x118cm natur
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 11999,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Hammerite metallfärg direkt på rost, hamrad, svart, med 8 års skydd
    Hammerite
    Hammarlack HAMMERITE svart 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 756,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hammerite burk med metallfärg direkt på rost
    Hammerite
    Slätlack HAMMERITE svart 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 756,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grå betongbakgrund
    d-c-fix
    Dekorplast D-C-FIX Concrete 90cm
    Genomsnittligt betyg: 4.6 av 5 stjärnor. 16 Recensioner.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 62,96 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vi rekommenderar
    NYHET
    En burk Hornbach vattenbaserad trägrund för utomhusbruk, lämplig som väderbeständig grundfärg för träytor.
    Hornbach
    Trägrund V HORNBACH vit 1L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 179,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Lefranc och Bourgeois Gesso universalprimer i en vit behållare
    Lefranc Bourgeois
    Gesso primer LEFRANC BOURGEOIS 500ml
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 85,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 170,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hink Nordsjö Murtex silikatprimer för inomhus- och utomhusbruk
    Nordsjö
    Fasadfärg NORDSJÖ Murtex Silicate Primer 2,5L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 279,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 111,60 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hink Nordsjö Murtex silikatprimer för inomhus- och utomhusbruk
    Nordsjö
    Fasadfärg NORDSJÖ Murtex Silicate Primer 10L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 849,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 84,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tapet med grått betongutseende
    d-c-fix
    Dekorplast D-C-FIX Concrete 67,5x200cm
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 9 Recensioner.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 80,74 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Trägolv med trästruktur
    Gerflor
    Vinylplattor Senso Classic Noyer naturel självhäftande 15,2X91,4cm 16-pack
    Genomsnittligt betyg: 4.4 av 5 stjärnor. 9 Recensioner.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 437,80 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vi rekommenderar
    NYHET
    HORNBACH Trägrund V trägrundfärg vit, 10 liters hink för utomhusbruk
    Hornbach
    Trägrund V HORNBACH vit 10L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 859,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 85,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vi rekommenderar
    NYHET
    HORNBACH Trägrund V trägrundfärg vit 5 liter hink för utomhusbruk
    Hornbach
    Trägrund V HORNBACH vit 5L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 109,80 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hammerite Ultima färg för metall, ger 12 års skydd
    Hammerite
    Metallfärg HAMMERITE Ultima Smooth Antracit Grey 0,75L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 389,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 518,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Enfärgad bakgrund.
    d-c-fix
    Dekorplast D-C-FIX blank vit 67,5x200cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 11 Recensioner.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 65,93 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Burk med oljebets från Herdins, 275 ml
    Oljebets HERDINS 900 antikvit 275ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 687,27 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Isoleringsskiva av skum
    Finnfoam
    Cellplast XPS FINNFOAM XPS400 spontad 50x585x1185 mm, 5,546 m²/pak
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 160,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 887,36 kr per Paket
    Vid köp av 10 Paket:
    pris — 144,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 798,62 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Manöverpanel för toalettspolning
    veporit
    Spolknapp VEPORIT Twin aluminium borstad 247 mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hink Style Color Metallic Storm glanseffektfärg, 2,5 liter
    StyleColor
    Glanseffektfärg STYLECOLOR Metallic Storm svart silverglitter 2,5L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 929,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 371,60 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Färgburk med kritfärg för väggar och möbler
    StyleColor
    Kritfärg StyleColor white 2,5l
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 219,60 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Trästruktur för golvbeläggning
    d-c-fix
    Dekorplast D-C-FIX Shiffield ek 45x200cm
    Genomsnittligt betyg: 4.4 av 5 stjärnor. 13 Recensioner.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 87,78 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tapet med mångfärgad trädesign
    d-c-fix
    Dekorplast D-C-FIX Bahia 45x200cm
    Genomsnittligt betyg: 4.6 av 5 stjärnor. 10 Recensioner.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 87,78 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Herdins oljebets ljusgrå, 275 ml burk
    Oljebets HERDINS Ljusgrå 275ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 687,27 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
upp