Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-01 klockan 21:54. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Grund

3132 resultat
Hoppa över produktlista
  • Hammerite metallfärg, direkt på rost, hamrad silver, med åtta års skydd
    Hammerite
    Hammarlack HAMMERITE silver 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 756,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vi rekommenderar
    NYHET
    Hink med putsfasadfärg Plus, 5 liter, matt, väderbeständig med långtidsskydd och Hornbach logotyp.
    Hornbach
    Putsfasadfärg HORNBACH Plus matt vit 5L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 789,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 157,80 kr per l
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Skumplatta
    Finnfoam
    Golvskiva XPS FINNFOAM XPS300 rak 20x600x1200 mm, 14,4 m²/pak
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 80,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1152,00 kr per Paket
    Vid köp av 10 Paket:
    pris — 72,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1036,80 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Plastskiva
    Finnfoam
    Cellplast XPS FINNFOAM XPS300 rak 100x600x1200 mm, 2,88 m²/pak
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 300,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 864,00 kr per Paket
    Vid köp av 10 Paket:
    pris — 270,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 777,60 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantigt sidobord av trä
    Finnfoam
    Rörisoleringslåda FINNFOAM XPS300 50x500x285 mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1920,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 960,00 kr per st
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras
  • Plastskiva
    Finnfoam
    Cellplast XPS FINNFOAM XPS400 rak 100x600x2400 mm, 5,76 m²/pak
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 320,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1843,20 kr per Paket
    Vid köp av 12 Paket:
    pris — 288,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1658,88 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Hammerite metallfärg direkt på rost, hamrad röd, 8 års skydd
    Hammerite
    Hammarlack HAMMERITE röd 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 756,00 kr per l
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Isoleringsskiva av skum
    Finnfoam
    Cellplast XPS FINNFOAM XPS300 spontad 70x585x1185 mm, 4,15935 m²/pak
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 220,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 914,98 kr per Paket
    Vid köp av 10 Paket:
    pris — 198,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 823,48 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Vi rekommenderar
    NYHET
    Burk Hornbach putsfasadfaerg Plus matt vit foer yttervaeggar
    Hornbach
    Putsfasadfärg HORNBACH Plus matt vit 1L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 249,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Skumplatta med spår
    Finnfoam
    Cellplast XPS FINNFOAM XPS300 spontad dränskiva 50x585x1185 mm, 5,546 m²/pak
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 123,06 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 682,50 kr per Paket
    Vid köp av 10 Paket:
    pris — 108,29 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 600,60 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Hammerite metallfärg, direkt på rost, hamrad silver, med åtta års skydd
    Hammerite
    Hammarlack HAMMERITE gråvit 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 756,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Formsten av polystyren
    Finnfoam
    Rörisoleringslåda FINNFOAM XPS300 70x220x210 mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1800,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 900,00 kr per st
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras
  • Vi rekommenderar
    NYHET
    Hink Putsfasadfärg Plus putsfasadfärg 10 liter för upp till 60 kvadratmeter med Hornbach logotyp
    Hornbach
    Putsfasadfärg HORNBACH Plus matt vit 10L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 124,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Isoleringsform av polystyren
    Finnfoam
    Rörisoleringslåda XPS FINNFOAM XPS300 70x160x130 mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1350,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 675,00 kr per st
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras
  • Plastskiva
    Finnfoam
    Cellplast XPS FINNFOAM XPS500 rak 100x600x2400 mm, 5,76 m²/pak
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 350,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 2016,00 kr per Paket
    Vid köp av 12 Paket:
    pris — 315,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1814,40 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Cykel i ett cykelställ av metall
    Biohort
    Cykelställ BIOHORT till HighBoard
    Genomsnittligt betyg: 3.9 av 5 stjärnor. 54 Recensioner.
    pris — 859,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras
  • Metall trädgårdsskåp med öppna dörrar och kvinna i trädgården
    Biohort
    Redskapsskåp BIOHORT Strl. 150 metall 155x83x182,5cm silver-metallic
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 397 Recensioner.
    pris — 10549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Plastskiva
    Finnfoam
    Cellplast XPS FINNFOAM XPS400 rak 50x600x1200 mm, 5,76 m²/pak
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 160,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 921,60 kr per Paket
    Vid köp av 10 Paket:
    pris — 144,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 829,44 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Plastskiva
    Finnfoam
    Cellplast XPS FINNFOAM XPS400 rak 100x600x1200 mm, 2,88 m²/pak
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 320,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 921,60 kr per Paket
    Vid köp av 10 Paket:
    pris — 288,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 829,44 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Isoleringsskiva av skum
    Finnfoam
    Cellplast XPS FINNFOAM XPS300 spontad 50x585x1185 mm, 5,5458 m²/pak
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 140,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 776,44 kr per Paket
    Vid köp av 10 Paket:
    pris — 126,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 698,80 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Plastskiva
    Finnfoam
    Cellplast XPS FINNFOAM XPS500 rak 50x600x2400 mm, 11,52 m²/pak
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 180,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 2073,60 kr per Paket
    Vid köp av 12 Paket:
    pris — 162,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1866,24 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Plastskiva
    Finnfoam
    Cellplast XPS FINNFOAM XPS500 rak 100x600x1200 mm, 2,88 m²/pak
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 350,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1008,00 kr per Paket
    Vid köp av 10 Paket:
    pris — 315,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 907,20 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Plastskiva
    Finnfoam
    Cellplast XPS FINNFOAM XPS500 rak 50x600x1200 mm, 5,76 m²/pak
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 180,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1036,80 kr per Paket
    Vid köp av 10 Paket:
    pris — 162,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 933,12 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Trädgårdshus i trä med tak och cykel i trädgården
    Palmako
    Sidotak PALMAKO 4,2m² 144x290cm doppimpregnerat
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 4943,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Hagmans tjockfilmsfärg EP-V i vitt i hink
    Hagmans
    Tjockfilmsfärg HAGMANS EP-V Mellangrå 4kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1849,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 462,25 kr per l
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Profilerat trä av trä med not och fjäder
    Palmako
    Golv PALMAKO till Klara 17,4m² (säljs endast tillsammans med trädgårdshus)
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 11852,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Skumplatta med spår
    Finnfoam
    Cellplast XPS FINNFOAM XPS300 spontad dränskiva 100x585x2385 mm, 5,581 m²/pak
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 206,29 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1151,28 kr per Paket
    Vid köp av 12 Paket:
    pris — 186,16 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1038,96 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Isoleringsskiva med fleecebeläggning
    Finnfoam
    Cellplast XPS FINNFOAM XPS300 spontad dränskiva med duk 50x600x2385 mm 50 m, 11,162 m²/pak
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 190,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 2120,78 kr per Paket
    Vid köp av 12 Paket:
    pris — 171,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1908,70 kr per Paket
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras
  • Skumplatta med spår
    Finnfoam
    Cellplast XPS FINNFOAM XPS300 spontad dränskiva 50x585x2385 mm, 11,162 m²/pak
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 105,66 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1179,36 kr per Paket
    Vid köp av 12 Paket:
    pris — 95,60 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1067,04 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Vitt stalldörrsblad med beslag för trägrindar
    Plus
    Enkelgrind PLUS Nagano 100x180cm inkl. beslag vit
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 5140,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Sex rullar PVC-maskeringstejp, 50 mm x 33 m
    Roxolid
    Maskeringstejp ROXOLID PVC Orange 50mm 33m 6-pack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1,76 kr per m
    Vid köp av 6 st:
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1,26 kr per m
    Webbköp f.n. ej möjligtReservera & hämta
  • Gustavsberg Logo toalettspolningsknapp
    GUSTAVSBERG
    Spolknapp GUSTAVSBERG Nautic låg Duo 7790377 krom
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 363,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Dekorativ dörrgardin med detaljerad närbild av de flätade trådarna
    Dörrdraperi DEGOR Milan blå/lila 90x210cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1949,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Dekorativ platta med vertikala ränder och färgade prickar
    Dörrdraperi DEGOR multi 90x210cm
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 1299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Textiltapet med lätt struktur för väggdesign
    Erismann
    Tapet ERISMANN GMK Fashion for walls enfärgad beige glitter 1000402
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Rulle
    Motsvarar 44,87 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Utdragbar vindstrappa av metall
    Pertura
    Vindstrappa PERTURA Jarda stål 120x70cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 2795,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
upp