Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-04 klockan 08:27. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Kakel 30x60

6046 resultat
Hoppa över produktlista
  • Enfärgad bakgrund
    Kakel Van Base coto brun matt 7,5x30x1cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 264,91 kr per Paket
    Vid köp av 100 Paket:
    pris — 404,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 238,36 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Enfärgad bakgrund.
    Kakel Van Base antracita antracit matt 7,5x30x1cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 264,91 kr per Paket
    Vid köp av 100 Paket:
    pris — 404,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 238,36 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Rektangulär keramikplatta
    Kakel Loft beige blank 7,5x30x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 205,91 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 349,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Modernt badrum med handfat, speglar, dusch, badkar och toalett för en stilfull och funktionell inredning.
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA taupe matt manhattan 30x60 cm
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 279,72 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 233,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 251,64 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakel med stenutseende
    Klinker Imola dark grey antracit matt marmoroptik 30,5x61,3x0,79 cm R12
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 9 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 223,50 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 208,50 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Golvplatta med matt yta
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA manhattan creme ivory matt 30x60 cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 279,72 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 233,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 251,64 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Enfärgad bakgrund
    Kakel Van Base azul blå matt 7,5x30x1 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 264,91 kr per Paket
    Vid köp av 100 Paket:
    pris — 404,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 238,36 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Rektangulära, mörka plattor i liggande format
    MIRAVA
    Kakel MIRAVA Ravera black svart blank 7,5x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 345,51 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 310,86 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster i marmorlook
    MIRAVA
    Kakel MIRAVA Lucca nero svart matt marmoroptik 60x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 376,92 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 339,12 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Modernt badrum med tvättmaskin, tvättställ och spegelskåp
    Kakel blå blank Mojave blu brick metro utseende 25x6 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 287,52 kr per Paket
    Vid köp av 100 Paket:
    pris — 539,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 258,72 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Vit, avlång kakelplatta
    Kakel Loft vit glans Tegel utseende 7,5x30x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 205,91 kr per Paket
    Vid köp av 120 Paket:
    pris — 314,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 185,32 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mönster av en mörk marmorplatta med ljusa ådror
    MIRAVA
    Kakel MIRAVA Lucca nero svart polerad marmoroptik 60x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 484,92 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 404,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 436,32 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster med marmorstruktur
    MIRAVA
    Kakel MIRAVA Lucca nero svart polerad marmoroptik 60x120x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 529,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 761,76 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 476,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 685,44 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Rektangulära, gröna väggplattor för inomhusbruk.
    Kakel Nairobi Arrow green grön blank 20x20x0,8cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 329,00 kr per Paket
    Vid köp av 60 Paket:
    pris — 296,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 296,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vit väggplatta
    Kakel vit matt 15x30cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 269,00 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Vit keramisk platta
    Kakel Masi Blanko Mate 7.5x30cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 472,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 472,00 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Dekorativ väggplatta med horisontell linjestruktur
    Kakel Dekor Lavik Pearl 32x62,5cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 299,00 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 269,00 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Fyrkantig keramisk platta
    Kakel Riad taupe blank 10x10x0,85cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 479,40 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 799,00 kr per m²
    Vid köp av 96,667 Paket:
    pris — 431,40 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 719,00 kr per m²
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Kakelyta i marmorlook
    Klinker vit matt Sahara Blanco 60x60 cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 12 Recensioner.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 268,92 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 224,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 241,92 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Modernt badrum med dubbelt tvättställ, två ovala speglar med belysning, grönt kakel, svarta blandare och grå handdukstork.
    Kakel Lotus grön blank metro 6x24x1 cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 337,48 kr per Paket
    Vid köp av 95 Paket:
    pris — 584,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 303,73 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • SikaCeram 204 Medium cementbaserat fästmassabruk i säck
    Sika
    Fästmassa SIKA SikaCeram-204 Medium grå 25 kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 9,56 kr per kg
    Vid köp av 42 st:
    pris — 222,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 8,88 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantig keramisk platta för vägg eller golv
    Kakel Riad Grey grå blank 10x10x0,85cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 799,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 479,40 kr per Paket
    Vid köp av 96,667 Paket:
    pris — 719,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 431,40 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Fyrkantig vit kakelplatta
    Kakel Riad white vit blank 10x10x0,85cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 479,40 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 799,00 kr per m²
    Vid köp av 96,667 Paket:
    pris — 431,40 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 719,00 kr per m²
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Fyrkantig kakel för vägg och golv
    Kakel Riad sand beige blank 10x10x0,85cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 479,40 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 799,00 kr per m²
    Vid köp av 96,667 Paket:
    pris — 431,40 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 719,00 kr per m²
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Dekorativ väggplatta med horisontellt spårmönster
    Kakel Dekor Lavik Almond 32x62,5 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 299,00 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 269,00 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Fyrkantig ljusfärgad kakelplatta
    Kakel Riad pink rosa blank 10x10x0,85cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 479,40 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 799,00 kr per m²
    Vid köp av 96,667 Paket:
    pris — 431,40 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 719,00 kr per m²
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Grå golvplatta med stenutseende
    Kakel Dolomiti antracit matt 30x90 cm 66D2S34638407
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 290,52 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 233,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 251,64 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Keramisk platta med lätt strukturerad yta
    Kakel Riad aqua grönblå blank 10x10x0,85cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 479,40 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 799,00 kr per m²
    Vid köp av 96,667 Paket:
    pris — 431,40 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 719,00 kr per m²
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Fyrkantig golvplatta med strukturerad yta
    Kakel Riad sky blå blank 10x10x0,85cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 479,40 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 799,00 kr per m²
    Vid köp av 96,667 Paket:
    pris — 431,40 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 719,00 kr per m²
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Fyrkantig grön kakelplatta
    Kakel Riad green grön blank 10x10x0,85cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 479,40 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 799,00 kr per m²
    Vid köp av 96,667 Paket:
    pris — 431,40 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 719,00 kr per m²
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Sika Ceram 260 StarFlex flexibelt universalfix i 20 kilograms säck
    Sika
    Fästmassa SIKA SikaCeram-260 StarFlex grå 20 kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 22,45 kr per kg
    Vid köp av 24 st:
    pris — 419,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 20,95 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck Sika Ceram 250 StarFix flexibelt cementbaserat fästmass
    Sika
    Fästmassa SIKA SikaCeram-250 StarFix vit 25 kg
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 15,96 kr per kg
    Vid köp av 21 st:
    pris — 369,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 14,76 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Keramisk platta i liggande format
    Kakel Lotus vit glans metro utseende 6x24x1 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 337,48 kr per Paket
    Vid köp av 95 Paket:
    pris — 584,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 303,73 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Kakel med stenutseende
    Kakel Dolomiti beige matt rektifierad 30x90 cm 66D2S34638404
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 290,52 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 233,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 251,64 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Grå golvplatta med matt yta
    Kakel Dolomiti grå matt rektifierad 30x90 cm 66D2S34638406
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 290,52 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 233,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 251,64 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Klinker med stenutseende
    Kakel Dolomiti Nut beige brun 30x90 cm 66D2S34638405
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 290,52 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 233,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 251,64 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
upp