Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-29 klockan 20:07. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Sika | Lim & klister

 
 
42 resultat
(48 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Sikaflex 402 Connection tätningspatron
    Sika
    Fogmassa SIKA Sikaflex-402 Connection vit 290 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 651,72 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 513,79 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikaflex 591 Marin tätningsmedel patron
    Sika
    Lim & fogmassa SIKA Sikaflex 591 svart 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 563,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 135,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 450,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Illustration av en byggnad med ankare för grundförstärkning
    Sika
    Ankarmassa SIKA AnchorFix®-1
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 279,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 930,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 863,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Varumärke

    Roxolid – tejp och lim för proffs

    Glöm den tiden när du var tvungen att borra fula hål i väggen, eller spika tjocka spikar i väggen för att hänga upp saker – med Roxolid lim och tejp slipper du detta! Lim och tejp från Roxolid kan du lita på – både när d ...mer

  • Sika Boom 455 Stone Fix stenlimsdos
    Sika
    Stenlim SIKA Sikaboom455 Stone fix 750ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 345,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 209,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 278,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikacryl HM Akrylfogmassa i en 300 ml patron
    Sika
    Latexfogmassa SIKA Sikacryl HM vit 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 199,67 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 47,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 159,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • SikaBond 500 monteringslim patron
    Sika
    SIKA SikaBond®-500 montagelim 300ml
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 257,74 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 64,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 209,35 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Acryl 105 Professional tätningspatron 300ml
    Sika
    Latexfogmassa SIKA Sikacryl 105 Professional NCS 0502-Y 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 45,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 150,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 35,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 116,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • SikaBond-525 limpatron, 300 ml
    Sika
    SIKA SikaBond® 525 vattenbaserat sättlim 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 233,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 54,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 183,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikaflex 402 Connection tätningspatron
    Sika
    Fogmassa SIKA Sikaflex-402 Connection betonggrå 290 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 651,72 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 513,79 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika BlackSeal bituminös tätningsmassa patron
    Sika
    Tätningsmassa SIKA Black Seal 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 230,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 59,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 196,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Steg för steg

    Bygg din egen hundsäng

    Bland alla projekt i hemmet kan även din pälsiga kompanjon behöva en paus. Och precis som att du ska ha en skön säng att sova i förtjänar din hund en skön sovplats. Här får du en steg-för-steg guide på hur du bygger din ...mer

  • Sikaflex 118 Extreme Grab monteringslim i en 290 ml patron
    Sika
    Monteringslim SIKA Sikaflex®-118 ExtremeGrab 290ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 686,21 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 548,28 kr per l
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Sikacryl 621 Fire+ tätningsmedel patron 300 ml
    Sika
    Brandfogmassa SIKA Sikacryl-621 Fire+ vit 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 396,67 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 363,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika slangförpackning för tätningsmedel och lim
    Sika
    Brandfogmassa SIKA Sikacryl-621 Fire+ vit 600 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 331,67 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 265,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Varumärke

    Varumärket Gorilla

    Varumärket Gorilla® är känt för sina starka och mångsidiga lim- och tejpprodukter som används för tuffa och krävande uppgifter.

  • Sikaflex 11 FC tätningsmedel och lim, 300 milliliter
    Sika
    Lim & fogmassa SIKA Sikaflex-11FC Purform betonggrå 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 596,67 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 463,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikaflex 591 Marintätningsmedel, patron 300 ml
    Sika
    Lim & fogmassa SIKA Sikaflex 591 vit 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 563,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 135,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 450,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikaflex 11 FC tätningsmedel och lim, 300 milliliter
    Sika
    Lim & fogmassa SIKA Sikaflex-11FC Purform vit 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 596,67 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 463,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikaflex 11 FC tätningsmedel och lim, 300 ml
    Sika
    Lim & fogmassa SIKA Sikaflex-11FC Purform svart 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 596,67 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 463,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Trälim Sika M1 Floor Wood Adhesive Cascol för not och fjäder, 750 milliliter flaska för inomhusbruk, hållfasthetsklass D3.
    Sika
    Trälim SIKA M1 Wood Adhesive 750ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 158,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikaflex 591 Marin tätningsmedel patron
    Sika
    Lim & fogmassa SIKA Sikaflex 591 grå 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 563,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 135,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 450,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • SikaBond AT Universal limpatron 300 ml
    Sika
    SIKA SikaBond® AT-Universal 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 530,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 430,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Gul tätningsmedel i folieförpackning
    Sika
    Latexfogmassa SIKA Sikacryl 105 Professional NCS 0502-Y 600 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 98,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 49,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 81,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikaflex 402 Connection tätningsmedel patron
    Sika
    Fogmassa SIKA Sikaflex-402 Connection svart 290 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 651,72 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 513,79 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikaflex 121 takpannor lim patron 290 ml
    Sika
    Lim & fogmassa SIKA Sikaflex-121 Roof Tile tegelröd 290 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 582,76 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 479,31 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikaflex 121 takpannor lim patron 290 ml
    Sika
    Lim & fogmassa SIKA Sikaflex-121 Roof Tile svart 290 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 582,76 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 479,31 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • SikaBond 115 Strong Fix limpatron, 290 ml
    Sika
    Lim & fogmassa SIKA SikaBond®-115 Strong Fix 290 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 341,38 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 272,41 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Primer i en 250 ml flaska
    Sika
    Primer SIKA 3 N 250ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 916,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • SikaBond T2 monteringslim 300 ml
    Sika
    SIKA SikaBond® T2 kraftlim vitt 310 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 448,39 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 383,87 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikasil 670 Fire brandskyddstätningsmedel patron
    Sika
    Brandfogmassa SIKA Sikasil 670 vit
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 830,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 225,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 750,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Cascol trälim för inomhusbruk, 5 liters dunk, hållfasthetsklass D2, presstid 10 minuter.
    4 varianter
    Sika
    Trälim SIKA för limning av trä inomhus 5L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 379,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 75,80 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Orange Sika PU Trälim Cascol 300 milliliter flaska, hållfasthetsklass D4, fukttålig, för inomhus- och utomhusbruk.
    2 varianter
    Sika
    Trälim SIKA vattentåligt 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 496,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Cascol Outdoor trälim, 300 milliliter, fuktbeständigt, hållfasthetsklass D3, för limning av trä inomhus och utomhus.
    2 varianter
    Sika
    Trälim SIKA fuktiga miljöer inne/ute 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 230,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Sikacryl HM Akrylfogmassa patron 300ml
    Sika
    Latexfogmassa SIKA Sikacryl HM svart 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 199,67 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 47,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 159,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikacryl HM akrylfogmassa 300 ml
    Sika
    Latexfogmassa SIKA Sikacryl HM grå 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 199,67 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 47,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 159,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populära varumärken inom kategorin "Lim & klister"

upp