Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-30 klockan 20:37. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Kakel & klinker

3364 resultat
(3414 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Keramisk platta
    Kakel keramik metro cafe white gloss vit blank 7,5x15 cm 405415
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 529,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 264,50 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Sika Logo. Dunk Sikafloor 01 Primer med fem kilogram innehall.
    Sika
    Primer SIKA Sikafloor-01 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 89,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Keramisk platta i liggande format
    Kakel Lotus vit glans metro utseende 6x24x1 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 337,48 kr per Paket
    Vid köp av 95 Paket:
    pris — 584,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 303,73 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Fyrkantigt golvbrunn i rostfritt stål med perforering
    Golvbrunnsil Mosaik blank 400179
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik Grip A920 Premium primer, 5 kilogram dunk, lösningsmedelsfri, inomhus och utomhus, räckvidd cirka 50 kvadratmeter.
    Bostik
    Primer BOSTIK Grip A920 Premium 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 129,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Klarglas glasblock med bubbelstruktur
    Glasblock regndroppe klar 190x190x80mm
    Genomsnittligt betyg: 4.2 av 5 stjärnor. 13 Recensioner.
    pris — 42,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1191,67 kr per m²
    Vid köp av 180 st:
    pris — 34,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 969,44 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med marmorlook för vägg och golv
    Mosaik Marble svart polerad 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1649,00 kr per Paket
    Webbköp f.n. ej möjligtReservera & hämta
  • Klimex Unicol kakellim i hink
    Klimex
    Fästmassa KLIMEX Unicol 15kg
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 53 Recensioner.
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 17,93 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grå stenstruktur för inomhus- och utomhusbruk
    Klinker Recife grön blank marmoroptik 60x120x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 569,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 819,36 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 512,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 737,28 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta i trä
    Mosaik CIOT FNWS mix wood 30,5x30,5 cm stone fossil
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1387,10 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Megasil SB tätningspatron
    Mapei
    Bygg- & våtrumssilikon MAPEI Megasil SB 111 silvergrå 310 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 290,00 kr per l
    Vid köp av 20 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 257,74 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Byggsilikon i patron
    illbruck
    Bygg- & våtrumssilikon ILLBRUCK FA180 transparent 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 363,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Primer SIKA Sikafloor-02 5kg
    Sika
    Primer SIKA Sikafloor-02 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 629,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 125,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mega markeringsspray schablon för markeringsvagnar
    Mapei
    Rörmanschett MAPEI Megaline VR 75-110mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Keramisk platta med marmorlook
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Oslo beech ljusbrun matt träoptik 19,7x120x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 379,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 454,80 kr per Paket
    Vid köp av 45 Paket:
    pris — 341,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 409,20 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mega hörn element för byggandet av duschsystem
    Mapei
    Ytterhörn MAPEI Megaline VR
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakel med marmorlook
    form&style
    Klinker FORM&STYLE Siena white vit matt 32,5x62,5x0,9cm marmoroptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 239,00 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 215,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 215,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rulle tätningsband för tätning av fönster och dörrar
    Kantband TEBO dämpfolie 5x50 mm 25 m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 9,16 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Marmorplatta med ådring
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Lucca bianco vit grå guld polerad marmoroptik 30x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 376,92 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 339,12 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vit keramisk platta i liggande format
    Kakel Masi Blanko Brillo 7.5x30cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 472,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 472,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • STONETECH BulletProof fläckskydd för inomhus- och utomhusbruk, 1 liter
    Stonetech Bulletproof 1L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 639,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 639,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med hexagonala, marmorerade element
    Mosaik keramik Hexagon Carrara CIM HX5 CR vit matt 32,5x28,1 cm
    Genomsnittligt betyg: 3.4 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 89,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 978,15 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Rektangulära väggplattor av keramik
    Kakel HB Tribe grön 6x24cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 824,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 412,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Bostik Kakelfix 8070 Light LT, 15 kg säck
    Bostik
    Fästmassa BOSTIK 8070 Light LT 15kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 26,60 kr per kg
    Vid köp av 42 st:
    pris — 279,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 18,60 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Keramisk platta för vägg och golv
    Klinker Fresh Ivory natural beige elfenben matt 120x120x0,93 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 776,16 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 539,00 kr per m²
    Vid köp av 42 Paket:
    pris — 698,40 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 485,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Ljust badrum med handfat, spegel, dusch, badkar och toalett
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Manhattan gråbrun matt 60x120x0,9cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta i fiskbensmönster för vägg- och golvdesign
    Mosaik keramik fiskben CIM HB WL beige glaserat matt 30,6x30,6 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 920,92 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Ljust golvkakel med lätt marmorering
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Glasgow white vit matt 30x60x0,7cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 484,38 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 435,78 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Dekorativa plattor i arabeskform för vägg- och golvdesign.
    Mosaik keramik marrakech vit matt 24,5x29,3 cm CLP 11WM
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 74,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1027,78 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med kvadratiskt mönster av glas och sten
    Mosaik glas med natursten XCM M980 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1322,22 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Dekorativ platta med marmorlook
    Kakel Comfort Gold Dune beige vit 30x60 cm 65D2S24634458
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 439,74 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck med Sika Ceram 690 Elite fogbruk
    Sika
    Fogmassa SIKA SikaCeram-690 Elite silvergrå 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 35,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 160,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck med Mapei Megafix flexibelt kakelfix
    Mapei
    Fästmassa MAPEI Megafix 5 kg
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 19,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tom bild.
    Klinker HB Arctic white gloss rect vit blank 60x60x1,1 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 527,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 758,88 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantig keramisk golvplatta
    MIRAVA
    Klinker Seattle ljusgrå matt 60x60
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 329,76 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 206,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 296,64 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vit väggplatta
    Kakel Tribe vit 6x25cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 824,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 412,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp