Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-01 klockan 05:39. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Kakel & klinker

3363 resultat
(3413 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Gul Sika patronpistol för tätningsmedel och lim
    Sika
    Fogpistol SIKA PRO skelett för 300ml patron
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik Logo, silikon S755 för badrum och kök i patron, mögelresistent, delvis tillverkad av återvunnen plast.
    Bostik
    Silikon BOSTIK S755 Bath & Kitchen cement grey 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 383,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 316,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rektangulära, vita väggplattor med fasade kanter
    Kakel Nairobi Arrow white vit blank 20x20x0,8cm
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 329,00 kr per Paket
    Vid köp av 60 Paket:
    pris — 296,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 296,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grå stenbeklädnad med horisontell inriktning.
    Kakel keramik Sahara grå marmoroptik blank 32x62,5 cm standardkant 10640
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 329,00 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 296,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 296,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av natursten i tegelstensutseende
    Mosaik natursten XMS 549N vit 30,5 x 30,5 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1390,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Pattex Glassilikon transparent, Premium silikonfogmassa för glas
    Pattex
    Glassilikon PATTEX transparent patron 280 g
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 363,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Travertinmosaikplatta i tegelstensformat
    Mosaik natursten självhäftande SAM 4NM92 beige blank 30x30,5 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1076,09 kr per m²
    Vid köp av 11 st:
    pris — 89,15 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 969,02 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Bostik S755 silikon bad och kök sanitetssilikon patron mögelbeständig av 25 procent återvunnen plast.
    Bostik
    Silikon BOSTIK S755 Bath & Kitchen transparent 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 383,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 316,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantig mosaikplatta av natursten
    Mosaik natursten Botticino beige 30,5x30,5 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 956,99 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta i rektangulärt format
    Mosaik CBR 03WM vit 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 59,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 674,04 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Förpackning med kakelkilar av bokträ
    Kaufmann GmbH
    Kakelkil KAUFMANN GMBH av bokträ 500st
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 0,50 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Transparent Pattex sanitetssilikon i patron, öppnas utan att skäras, mögelresistent, vattentät, 5 års garanti. Pattex Logo.
    Pattex
    Silikonfog PATTEX Sanitary vattenfast transparent 280ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 282,14 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med fyrkantiga glasbitar
    Mosaik glas VP55386PUR guld 31,6 x 31,6 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 999,90 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Keramisk mosaikplatta i tegelstenslook
    Mosaik BR 555 29,5x29 cm mix
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 69,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 933,20 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med vita, åttkantiga och svarta, fyrkantiga stenar
    form&style
    Mosaik keramik Octa 30x30 vit svart 6mm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 45,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 511,36 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelprofil av metall
    MIRAVA
    Kakellist MIRAVA rundad rostfritt stål borstad 300 cm 12,5 mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 83,00 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Reflex golvskydd i en flaska
    Norenco
    Reflex Floor Protector NORENCO parkett laminat sten vinyl kakel 1 l
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 309,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 309,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fogrengörare med handtag och blad
    Kaufmann GmbH
    Fogrengörare KAUFMANN hårdmetall
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 49,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kvadratisk dekorativ klinker med ett centralt blommotiv, vågig bård och droppmönster i hörnen.
    Klinker marockanskt Zahara Sand Flower 12,3x12,3 vit grön beige matt 8,7mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 799,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 407,49 kr per Paket
    Vid köp av 120 Paket:
    pris — 719,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 366,69 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Bostik S755 sanitetssilikon för badrum och kök, mögelresistent, patron med 25 procent återvunnen plast.
    Bostik
    Silikon BOSTIK S755 Bath & Kitchen black 300ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 383,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 316,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelprofil av metall med fyrkantiga utskärningar
    Akkit
    Kakellist AKKIT rostfritt stål borstad 300cm 12,5mm slutprofil
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 219,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 73,00 kr per m
    Vid köp av 10 st:
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 66,33 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplattor med sexkantig form för vägg- och golvdesign
    Mosaik keramik Hexagon CU HX117 ljusgrå matt 32,5x28,1 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 869,46 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantigt golvbrunn av metall
    JAFO
    Klinkerram JAFO JK Spalt 7133909 155x6mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1051,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Vägg med tegelimitation och dryckeslåda
    Klimex
    Väggtegel KLIMEX Milano Loft hörn
    Genomsnittligt betyg: 4.2 av 5 stjärnor. 10 Recensioner.
    pris — 799,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 508,92 kr per m
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med små fyrkantiga stenar
    form&style
    Glasmosaik svart blank 30,5x32,7cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 29,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 290,00 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Akkit 601 sanitetsilikonpatron, färg grå
    Akkit
    Våtrumssilikon AKKIT 601 grå 310ml
    Genomsnittligt betyg: 3.3 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 193,23 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 55,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 177,42 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tätningsband av skum
    Finja
    Avstängningslist FINJA 30x30x2000mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 54,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 27,48 kr per m
    Vid köp av 10 st:
    pris — 43,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 21,95 kr per m
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Bostik Logo. Bostik GRIP A936 XPRESS specialprimer för icke-sugande underlag, 5 kilogram hink, mycket låga emissioner, för inomhus- och utomhusbruk.
    Bostik
    Primer BOSTIK Grip A936 Express 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 899,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 179,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med kvadratiska element
    Mosaik glas CM 4523 30,2x32,7 cm mix gul/orange/röd
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 799,90 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Einhell kakelskärare
    Einhell
    Kakelskärare EINHELL TE-TC 18/115 Li Solo
    Genomsnittligt betyg: 4.9 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 1242,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hammare med trähandtag
    Haromac
    Kakelhammare HAROMAC spetsig i hårdmetall 75g
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 84,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rulle med rött Paraloc PP-snöre, 100 meter lång och 2,5 mm tjock
    mamutec
    PP-lina MAMUTEC Paraloc röd Ø 2,5 mm 100 m
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 0,79 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelprov med marmorlook
    Klinker vit blank polerad Statuario Classic marmoroptik 60x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 502,56 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 452,16 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av glas och sten
    Mosaik glas XCM MV778 mix grå 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1766,67 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kassettpistol för tätningsmedel
    Precit Built
    Fogpistol PRECIT plast
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Modernt badrum med fristående badkar, mosaikplattor och mörka accenter
    Klinker marockankst Casablanca Amantus vit svart matt 20x20x0,8 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 339,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 447,48 kr per Paket
    Vid köp av 56 Paket:
    pris — 305,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 402,60 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp