Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-01 klockan 06:50. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Kakel & klinker

3363 resultat
(3413 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Akkit 604 matt silikon, silvergrå, 310 ml patron med munstycke
    Akkit
    Våtrumssilikon AKKIT 604 grå matt 310 ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 351,61 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 89,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 290,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika logotyp
    Sika
    Rörmanschett SIKA SealTape F 35-50mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med glas- och metallelement
    Mosaik glas med metall kristall XCM GV908 29,8x33,8cm silver
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1178,22 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med blommönster och geometriska former
    Mosaik glas XCM MC569 silver orange 29,8 x 29,8 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1449,44 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Klarglas glasblock med vågmönster
    Glasblock korsräfflad bred klar 190x190x80mm 10st/paket
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1936,29 kr per m²
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Fogpistol för tätningsmedel och lim
    Fogpistol halvskelett
    Genomsnittligt betyg: 2.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 49,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mapei UltraCare Multicleaner Spray, 750 ml
    Mapei
    Multicleaner MAPEI Ultracare 0,75 liter för daglig rengöring
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 198,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantig mosaikplatta
    Mosaik glas vit 30,5x32,7 cm GM A 11
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 8 Recensioner.
    pris — 39,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 390,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Blå Bostik Tätskiktsremsa Universal, 50 meter rulle.
    Bostik
    Tätskiktsremsa BOSTIK WetSeal/Pro LX 0,1x50m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 989,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 19,78 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Marmorstruktur för golv eller vägg
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Lucca bianco grå/ vit guld polerad marmoroptik 60x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 379,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 409,32 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 341,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 368,28 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Bostik Multi Grout Plus, 5 kilogram säck, polymermodifierad cementbaserad fogmassa för fogar från 1 till 5 millimeter.
    Bostik
    Fogmassa BOSTIK Multi Grout Plus light beige 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 31,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 27,80 kr per kg
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Klinkerplatta av fin keramisk sten
    MIRAVA
    Klinker Seattle mörkgrå matt 30x60
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 219,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 275,94 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 197,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 248,22 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Bostik Wetseal tätskiktsfolie för våtrum, grå, delvis utrullad
    Bostik
    Tätskiktsfolie BOSTIK WetSeal 1x10m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1090,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 109,00 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakel med marmorstruktur
    Klinker Anden Natural grå matt 60x120x0,9cm marmoroptik
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 359,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 517,10 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Bostik Multi Grout Plus, polymermodifierad cementbaserad fogmassa, 5 kilogram, mycket låga emissioner, fogbredd 1 till 5 millimeter.
    Bostik
    Fogmassa BOSTIK Multi Grout Plus stone grey 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 31,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 27,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grått metrokakel
    Kakel Metro fasad mörkgrå metro utseende 7,5x15x0,7 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 296,01 kr per Paket
    Vid köp av 68 Paket:
    pris — 269,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 266,41 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Holtmann Original Glättfix för professionell fogutjämning
    Silikonspackel glättfix
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 39,95 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik Multi Grout Plus, 5 kilogram, polymermodifierad cementbaserad fogmassa för fogbredder från 1 till 5 millimeter.
    Bostik
    Fogmassa BOSTIK Multi Grout Plus creme white 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 31,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 27,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Keramiska plattor i trädesign, vintagestil
    Klinker Vintage Multicolor brun matt 15x61x0,85cm träoptik
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 358,80 kr per Paket
    Vid köp av 50 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 322,80 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Keramisk platta med marmorstruktur
    Klinker CoolStone vit matt 59,8x119,8x0,9cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 379,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 545,76 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 341,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 491,04 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantigt golvbrunn i metall med rund silinsats
    Purus
    Golvbrunnssil PURUS U/U 300mm 7133805
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1427,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grått golvkakel med betonglook
    Klinker MIRAVA HOMEtek antracit keramik 60x60 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 473,76 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 296,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 426,24 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Sika Sikasil E glas silikon patron
    Sika
    Glassilikon SIKA Sikasil-E vit 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 330,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 296,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantig mosaikplatta för vägg och golv
    Mosaik glas CM 4GO10 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.2 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1100,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelavslutningsprofil av plast
    3 varianter
    Dural
    Kakellist DURAL Durabord DBP 830 vit PVC 250cm 8mm rund-profil
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 99,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 40,00 kr per m
    Vid köp av 10 st:
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 35,60 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantigt mosaikplattmönster med olika design
    Mosaik CG Retro Quadrat mix 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 9 Recensioner.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2100,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Lyra märkpenna, 1–4 mm spets
    Kaufmann GmbH
    Markeringspenna KAUFMANN vattenfast lyra 1-4mm svart
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 24,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tätningshörnsats för inner- och ytterhörn i våtrum
    Bostik
    Ytterhörn BOSTIK WetSeal/Pro LX
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Travertinbandplatta för inomhusbruk
    Klinker FLAIRSTONE bari natursten travertin 40x60 cm 6-pack
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 649,05 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 480,30 kr per st
    Vid köp av 26 st:
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 443,26 kr per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Glasmosaikplatta
    Mosaik glas XCM 8SE09 vit 30 x 30 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2544,44 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Modernt badrum med tvättmaskin, tvättställ och spegelskåp
    Kakel blå blank Mojave blu brick metro utseende 25x6 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 287,52 kr per Paket
    Vid köp av 100 Paket:
    pris — 539,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 258,72 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Närbild av en grön väggstruktur
    Kakel Mojave grön blank 6x25x0,95cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 287,52 kr per Paket
    Vid köp av 100 Paket:
    pris — 539,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 258,72 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Träpanel med träådring
    MIRAVA
    Sockel MIRAVA Oslo beech ljusbrun träoptik 8x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 131,67 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantig mosaikplatta med glas- och metallelement
    Mosaik glas med metall kristall XCM MC629 30,0x30,0cm svart silver
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1877,78 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grå keramikplatta med matt yta
    Sockel Industrial antracit sidenmatt 10x60 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1485,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 165,00 kr per m
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Tomt pappersark
    Kakel vit blank 40x120cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 574,56 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 399,00 kr per m²
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp