Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-30 klockan 17:38. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Kakel & klinker

3364 resultat
(3414 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Grått golvplatta med stenmönster
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA narvik smoke 60x60x0,85cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 355,32 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 322,92 kr per Paket
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Kakel med blomdekor
    Klinker marockankst Casablanca Saphir matt 20x20x0,8 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 339,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 447,48 kr per Paket
    Vid köp av 56 Paket:
    pris — 305,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 402,60 kr per Paket
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Kakelmönster med marmorlook
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Madrid sand beige 59,5x59,5x0,95 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 339,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 366,12 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 305,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 329,40 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Steg för steg-guide

    Så lägger du klinker

    Ska du lägga klinker? Då är noggranna förberedelser nyckeln till ett jämnt och hållbart resultat. Ett gediget underarbete är avgörande för att få ett snyggt klinkergolv som håller länge. Här guidar vi dig, steg för steg, ...mer

  • Ljust golvkakel med spräcklig yta
    Klinker Gotland Grey grå matt 60x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 409,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 588,96 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rulle Sika underlagsmatta med anvisning för inomhusbruk
    Sika
    Tätskiktsfolie SIKA SikaCeram Sealing membrane W 1x30m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1999,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Megafug F Plus fogbruk från Mapei i säck om 5 kilogram
    Mapei
    Fogmassa MAPEI Megafog F Plus 110 ljusgrå 5kg
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 29,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 25,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Klossar för plattsättningssystem
    Nivåskruv TEBO Spin Level 1,8mm 250st
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 379,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1,52 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tre fasadstenar av ljust material
    Klimex
    Väggtegel KLIMEX Limburg crème
    Genomsnittligt betyg: 3.5 av 5 stjärnor. 28 Recensioner.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 247,38 kr per Paket
    Vid köp av 56 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 222,58 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Enfärgad bakgrund
    Klinker Li Black matt 20x20cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 339,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 339,00 kr per Paket
    Vid köp av 72 Paket:
    pris — 309,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 309,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Dekorativ platta med betongyta
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Glasgow turquise turkos matt 60x60x0,8cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 538,20 kr per Paket
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 484,20 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Inspiration

    Inspiration för klinker i hallen

    Hallen är det första du möter när du kommer hem – och ett av hemmets mest använda rum. Med klinker på golvet får du en slitstark, lättstädad och stilren bas som klarar vardagens påfrestningar. Här hittar du inspiration o ...mer

  • Klinker med betongutseende
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Manhattan gråbrun sidenmatt 30x60x0,9cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 3.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 339,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 366,12 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 305,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 329,40 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster i metallisk look
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Glasgow turquise turkos matt 30x60x0,7cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 484,38 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 435,78 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Klinkerplatta i marmorlook med grå ådring
    Klinker Elegant Staturio 60x120 vit blank 9,5mm marmoroptik
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 286,56 kr per Paket
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 257,76 kr per Paket
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Inspiration

    Play

    Världen hälsar dig välkommen med ett öppet sinne, energi och glädje. Inredning ses här som både en konstform och ett sätt att uttrycka sig. Färger och material används på ett lekfullt och innovativt sätt. Dynamiska färgk ...mer

  • Rektangulära, ljusa plattor syns på bilden.
    Kakel Zellige Ivory creme blank 12x12x0,85cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 301,95 kr per Paket
    Vid köp av 105 Paket:
    pris — 494,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 271,70 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster i marmorlook med ådring
    form&style
    Klinker Siena black 60x60 mattsvart 9,3mm marmoroptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 268,92 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 224,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 241,92 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • NYHET
    Kakelmönster
    form&style
    Klinker Messina 60x60 beige matt 61,5x61,5cm 8,5mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 253,50 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 155,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 232,50 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik SL C700 Fiber Quick+ golvavjämningsmassa, 20 kilogram.
    Bostik
    Flytspackel BOSTIK SL C700 Fiber Quick+ 20kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 14,95 kr per kg
    Vid köp av 24 st:
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 12,95 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med kvadratiska, blå stenar
    Mosaik glas för pool GM A 321P 30,5x32,7cm
    Genomsnittligt betyg: 2.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 39,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 390,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Modernt badrum med handfat, radiator, toalett och dekorationer.
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Manhattan grå matt 30x60x0,9cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 279,72 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 233,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 251,64 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster i stenimitation
    Klinker CoolStone grå matt 29,8x59,8x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 322,92 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 290,52 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Vit plastskiva
    form&style
    Kakel FORM&STYLE vit matt 19,8x39,8x0,7cm (20x40cm)
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 145,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 232,00 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 135,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 216,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mapei Primer E-10 i en blå plastflaska, 1 kg nettovikt
    Mapei
    Primer MAPEI E10 1kg
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 119,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta av stengods
    Mosaik Gotland Sand beige matt 30x30x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1682,01 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Naturstensbeklädnad för väggdekoration
    Väggtegel natursten skiffer flerfärgad Z60/15
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 44 Recensioner.
    pris — 609,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 304,50 kr per Paket
    Vid köp av 50 Paket:
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 274,50 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster med stenutseende
    Klinker Linen desert antislip soft beige travertin matt 90x90x0,9cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1051,38 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 649,00 kr per m²
    Vid köp av 24 Paket:
    pris — 946,08 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 584,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mönster av mosaikplattor med fyrkantiga stenar
    Mosaik Freistil Ivory beige creme matt 29,8x29,8 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 611,64 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1699,00 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Ceram 275 Marble and Stone fixmassa, snabbhärdande och formbar, 20 kg säck
    Sika
    Fästmassa SIKA SikaCeram-275 Marble & Stone 20 kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 29,95 kr per kg
    Vid köp av 24 st:
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 27,45 kr per kg
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Klarglas glasblock
    Glasblock slät klarglas 190x190x80mm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 17 Recensioner.
    pris — 42,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1191,67 kr per m²
    Vid köp av 180 st:
    pris — 34,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 969,44 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Närbild av en tegelvägg med oregelbundet formade tegelstenar och fogar
    Klimex
    Väggtegel KLIMEX Milano Loft
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 38 Recensioner.
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 359,00 kr per Paket
    Vid köp av 60 Paket:
    pris — 328,16 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 328,16 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Väggbeklädnad av natursten
    Väggtegel Z60/15 beige/flerfärgad
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 61 Recensioner.
    pris — 609,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 304,50 kr per Paket
    Vid köp av 50 Paket:
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 274,50 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Orange fogrengörare i plast
    Nivåhatt TEBO Spin Level 100-pack
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 419,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 4,19 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster i stenimitation
    Klinker CoolStone antracit matt 59,8x119,8x0,9cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 379,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 545,76 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 341,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 491,04 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantiga plattor med olika mönster
    Mosaik CELLO grå 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 3.6 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1112,36 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp