Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-30 klockan 18:54. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Kakel & klinker

3364 resultat
(3414 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Mosaikplatta med kvadratiska, omväxlande ljusa och mörka stenar
    Mosaik RAT 148 30x30 cm svart vit
    Genomsnittligt betyg: 2.7 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 59,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 662,92 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Plastpanel med not och fjäder
    BLOCKLOCK
    List BLOCKLOCK PVC plast vertikal vit 180mm
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 16,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Skumprofil
    Avstängningslist TEBO 30x30x2000mm 2-pack
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 22,25 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Steg för steg-guide

    Så sätter du mosaik

    Mosaik livar upp vilket badrum som helst! Lär dig sätta mosaik här i vår arbetsbeskrivning. Alla viktiga steg – från förberedelse till läggning. Vi visar hur du gör det själv! Yippie!

  • Sikasil C Sanitetsilikon patron
    Sika
    Bygg- & våtrumssilikon SIKA Sikasil®-C svart 300 ml
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 99,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 333,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 266,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Megaprimer VT Primer i en blå flaska
    2 varianter
    Mapei
    Ångspärr MAPEI Megaline Megaprimer VT 1kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 239,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Keramisk platta med marmorlook
    Klinker Anden Bone beige matt 60x120x0,9cm marmoroptik
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 359,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 517,10 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Glasbetongsten av klarglas med vågmönster
    Glasblock vågigt klar 190x190x80mm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 42,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1191,67 kr per m²
    Vid köp av 180 st:
    pris — 34,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 969,44 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rektangulära väggplattor, keramiskt material, för inomhusbruk
    MIRAVA
    Kakel MIRAVA Ravera blue blå blank 7,5x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 345,51 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 310,86 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplattor av natursten
    Klinker Freistil taupe grå matt 29,8x29,8 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 611,64 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1699,00 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rektangulär keramisk platta
    Kakel metro mustard fasad gul blank 7,5x15 cm 405335
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 648,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 648,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakeltvättset med hink, svampbräda och rullar
    Kaufmann GmbH
    Kakelrengöringsset KAUFMANN inkl. tvätthink, rengöringsplatta, fogplatta och urkramningsrullar
    Genomsnittligt betyg: 3.9 av 5 stjärnor. 22 Recensioner.
    pris — 395,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Naturstensplatta med oregelbunden yta
    Klinker Jura white vit matt 29,7x59,7x0,9cm rektifierad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Vid köp av 31,972 Paket:
    pris — 404,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 581,76 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelprofil av metall med triangulära utskärningar
    Dural
    Kakellist DURAL DSACM 1011 svart matt 300cm 10mm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 86,33 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Dekorativ väggplatta med abstrakt struktur
    Klinker grå silver blå Art blue 60x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 718,56 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grönt glänsande kakel i rektangulärt format
    Kakel metro grön blank victorian green fasad 7,5x15 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 648,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 648,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Dekorativ platta med matt stenstruktur
    Klinker skiffer svart sten matt 30x60 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.9 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 459,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 495,72 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 413,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 446,04 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster med kvadratiska keramiska plattor
    MIRAVA
    Mosaik keramik Seattle beige glaserat 30x30
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 447,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1674,16 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med glas- och stenutseende
    Mosaik glas med metall kristall XCM GV878 29,8x33,8cm svart
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 17 Recensioner.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1277,23 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Patron Mapeflex MS45 tätningsmedel
    Mapei
    Skarvlim MAPEI MS45 Mapeflex vit 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 563,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 496,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakel med marmorlook
    Klinker Sicilia Miele brun blank 60x120x0,9cm marmoroptik
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 718,56 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 449,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,70 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelplatta
    Kakel Brick Beige Gloss 6x25cm beige blank
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 379,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 113,70 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantig mosaikplatta med marmorlook
    Mosaik CIM Q48 CR Carrara 30,6x30,6 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1075,16 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster med stendekor
    Klinker Terrazzo Ceppo di Gre Pearl grå matt 15x15 cm AHL1
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 799,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 503,37 kr per Paket
    Vid köp av 76 Paket:
    pris — 699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 440,37 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med rektangulära och kvadratiska element
    Mosaik glas med metall kristall XCM GV918 29,8x33,8cm guld
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1376,24 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Vit keramikplatta i tunnelbanestil
    form&style
    Kakel fasad metro 10x20 vit blank 7mm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 199,00 kr per m²
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 179,00 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster med marmorlook
    Klinker vit grå Empero Classico 60x120 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 502,56 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 452,16 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Hink Megafix Pasta kakelfix 5 kg
    Mapei
    Kakellim färdigblandat MAPEI Megaline Megafix pasta 5kg
    Genomsnittligt betyg: 1.8 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 45,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Keramisk platta med oregelbunden yta
    Klinker Oxyde 60x120 antracit blank 9mm metallutseende
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Säck med cementbaserad fogmassa Megafug F Plus
    Mapei
    Fogmassa MAPEI Megafog F Plus 110 ljusgrå 20kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 14,95 kr per kg
    Vid köp av 24 st:
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 11,95 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grå golvplatta med matt yta
    Klinker Cortina graphite antracit matt 60x60x0,95cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 358,56 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 224,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 322,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantig mosaikplatta av stengods
    Mosaik Sahara Blanco 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2100,00 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Klinker med träutseende
    Klinker Giornota Oro guld matt 11x60cm 8mm träoptik
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 179,28 kr per Paket
    Vid köp av 80 Paket:
    pris — 224,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 161,28 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Vit keramisk platta
    form&style
    Kakel FORM&STYLE vit blank 19,8x19,8x0,65cm (20x20cm)
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 129,00 kr per Paket
    Vid köp av 104 Paket:
    pris — 116,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 116,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster med marmorlook
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Glasgow white vit matt 60x60x0,8 cm
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 538,20 kr per Paket
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 484,20 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rektangulär kakelplatta
    Kakel Rural fern ljusgrön blank 7,5x30cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 345,51 kr per Paket
    Vid köp av 60 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 310,86 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp