Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-30 klockan 20:05. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Kakel & klinker

3364 resultat
(3414 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Mosaikplatta av natursten
    Mosaik natursten XQM 001M 30,5x30,5 cm beige/grå
    Genomsnittligt betyg: 4.2 av 5 stjärnor. 10 Recensioner.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1064,52 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantiga plattor för golv eller vägg
    Klinker Urban Bone 29,7x39,5 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 430,56 kr per Paket
    Vid köp av 54 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 387,36 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelutjämningssystem dragflik med gängad spindel
    Nivåskruv TEBO Spin Level 1mm 1000-pack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1395,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1,40 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Illbruck FA180 bygg- och våtrumssilikon patron
    illbruck
    Bygg- & våtrumssilikon ILLBRUCK FA180 vit 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 363,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Megasil SB tätningspatron
    Mapei
    Bygg- & våtrumssilikon MAPEI Megasil SB 113 cementgrå 310 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 290,00 kr per l
    Vid köp av 20 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 257,74 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Färg för fogar Manhattan grå med pensel
    Fogfinish 1326 ljus grå
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 209,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tätningspistol för professionellt bruk
    Akkit
    Fogpistol AKKIT 744 Profi+
    Genomsnittligt betyg: 4.6 av 5 stjärnor. 39 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck med Sika Ceram 690 Elite fogbruk
    Sika
    Fogmassa SIKA SikaCeram-690 Elite manhattan 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 35,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 160,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Klinker med stenutseende
    Klinker Terrazzo Ceppo di Gre smoke antracit matt 15x15 cm AHL2
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 799,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 503,37 kr per Paket
    Vid köp av 76 Paket:
    pris — 699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 440,37 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Megafug F Plus cementfogmassa, 5 kg förpackning
    Mapei
    Fogmassa MAPEI Megafog F Plus 130 beige 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 29,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 25,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Ljus keramisk platta med marmorstruktur
    Klinker Sheffield soft ivory beige blank 59x119x1cm marmoroptik
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 718,56 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Sika Sikasil C byggsilikon våtrumssilikon 300 ml
    Sika
    Bygg- & våtrumssilikon SIKA Sikasil®-C ljusgrå 300 ml
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 99,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 333,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 266,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Innerhörn av hårdskum för väggtätning
    Sika
    Innerhörn SIKA SealTape F V1
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantigt golvbrunn i rostfritt stål
    Golvbrunnssil Tile In 316
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 489,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Dekorativ platta med stenutseende för inomhusbruk
    Klimex
    Väggtegel KLIMEX UltraStrong Bologna beige 8x44,5cm
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 13 Recensioner.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 381,65 kr per Paket
    Vid köp av 65 Paket:
    pris — 409,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 347,65 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Modernt badrum med dusch, toalett, handdukshängare och väggdekoration
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Narvik vit 60x120x0,85cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med åttkantiga och kvadratiska former
    Mosaik keramik oktagon OCTA G 948N vit matt svart blank 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 9 Recensioner.
    pris — 62,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 688,89 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Vägg av tegelplattor
    Klimex
    Väggtegel KLIMEX Milano Sahara crème 6,5x21,5cm
    Genomsnittligt betyg: 4.1 av 5 stjärnor. 36 Recensioner.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 399,00 kr per Paket
    Vid köp av 60 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 359,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Megafug F Plus fogbruk från Mapei i säck om 5 kilogram
    Mapei
    Fogmassa MAPEI Megafog F Plus 100 vit 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 29,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 25,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantigt golvbrunn i metall med perforering och Smedbo-logotyp
    SMEDBO
    Golvbrunnsil SMEDBO Outline mässing guld borstad 200 mm FV502S
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 469,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Skifferbeklädnad för väggdekoration
    Väggtegel natursten Z60/15 skiffer svart
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 27 Recensioner.
    pris — 749,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 374,50 kr per Paket
    Vid köp av 50 Paket:
    pris — 679,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 339,50 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Isoleringsplugg av plast med skruv
    Nivåskruv TEBO SpinLevel vit 1,8 mm 1000 styck
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 1395,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1,40 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantigt gatubrunnsgaller i plast
    Golvbrunnssil TEBO Tile In Frame 200 mattsvart rostfritt stål
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Dragflik för plattsättningssystem
    Akkit
    ivådistans AKKIT Tow Level 3mm 250 styck
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 0,92 kr per st
    Vid köp av 12 Paket:
    pris — 219,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 0,88 kr per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Träimitation klinker
    MIRAVA
    Klinker Arendal Beech 23x120 beige matt 10mm träoptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 369,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 405,90 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 332,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 365,20 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster av kvadratiska keramiska plattor
    MIRAVA
    Mosaik MIRAVA Glasgow granitkeramik brun 30x30x0,7cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2211,11 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Ljust golvkakel med stenimitation
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Marseille light grey grå matt 29,5x59,5x0,87 cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 414,54 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 296,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 372,96 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplattor i sexkantig form
    Hexagonkakel Denia White Hexa vit matt 14x16cm 8,5mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 241,56 kr per Paket
    Vid köp av 105 Paket:
    pris — 494,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 217,36 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Klinker med betongutseende
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Manhattan gråbrun sidenmatt 60x120x0,9cm rektifierad
    Genomsnittligt betyg: 2.5 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Vid köp av 30 Paket:
    pris — 404,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 581,76 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelavslutningsprofil av plast
    Dural
    Kakellist DURAL Durosol DSAC 830 vit aluminium 250cm 8mm vinkelslutprofil
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 51,60 kr per m
    Vid köp av 10 st:
    pris — 116,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 46,40 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakel med marmorlook
    form&style
    Klinker Siena black 32x62,5 mattsvart 9mm marmoroptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 239,00 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 215,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 215,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster med fyrkantig, mörk inläggning
    Klinker Octagon vit/svart 20x20cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 879,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 773,52 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Travertinplatta
    Klinker Jura Beige 59,7x119,6x0,9cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 790,56 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 494,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 711,36 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Prov på en beige keramisk platta med marmorlook
    Klinker Living beige blank marmoroptik 60x120x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 718,56 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster i marmorlook
    Klinker Arch grå glaserad 60x60 cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 429,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 617,76 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 386,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 555,84 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Avloppssil i metall med hål
    JAFO
    Sil JAFO rostfri för klinkerram 150mm 7137015
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp