Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-29 klockan 23:43. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Grå | Kakel & klinker

 
 
942 resultat
(951 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Mosaikplatta med naturstensutseende
    Mosaik grå matt Norden granit 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1999,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1639,18 kr per Paket
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Mosaikplattor med trädekor och mönster
    Mosaik glas XCM Wood 900 grå 29,8 x 29,8 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2123,60 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Enkel grå golvplatta
    MIRAVA
    Klinker Seattle grå matt 30x60
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 219,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 275,94 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 197,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 248,22 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Företagsservice

    Plattsättare

    Kakel och klinker är inte längre bara ett praktiskt material. De sätter numera moderiktiga accenter och kan ge badrum och kök en helt egen och personlig stil. Som plattsättare är du konstnären som skapar mästerverk av ke ...mer

  • Granitplatta med spräckligt mönster
    Klinker Granit ljusgrå 30,5x61x0,8 cm polerad
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 18 Recensioner.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 371,07 kr per Paket
    Vid köp av 68 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 333,87 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster med marmorlook
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Lucca bianco grå/vit/svart matt marmoroptik 30x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 322,92 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 290,52 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Megafug F Plus fogmassa, 5 kg säck
    Mapei
    Fogmassa MAPEI Megafog F Plus 111 silvergrå 5kg
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 29,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 25,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Keramisk platta med marmorlook
    Klinker Eterna white vit grå blank marmoroptik 60x120x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 718,56 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Dekorativ platta med stenutseende för inomhusbruk
    Klimex
    Väggtegel KLIMEX UltraStrong Bologna beige 8x44,5cm
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 13 Recensioner.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 381,65 kr per Paket
    Vid köp av 65 Paket:
    pris — 409,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 347,65 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Megafug F Plus fogbruk från Mapei i säck om 5 kilogram
    Mapei
    Fogmassa MAPEI Megafog F Plus 114 mörkgrå 5kg
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 29,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 25,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Byggsilikon i patron
    illbruck
    Bygg- & våtrumssilikon ILLBRUCK FA180 ljusgrå 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 363,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tips & råd

    Dekorera dina väggar – tips & råd

    Har du slut på idéer över hur du på ett kreativt sätt kan dekorera ditt hems väggar? Här hittar du tips och råd på hur du kan dekorera dina väggar med allt från tavelcollage och växter till stuckaturer och träpanel. Låt ...mer

  • Megasil SB tätningspatron
    Mapei
    Bygg- & våtrumssilikon MAPEI Megasil SB 113 cementgrå 310 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 290,00 kr per l
    Vid köp av 20 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 257,74 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Ljust golvkakel med stenimitation
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Marseille light grey grå matt 29,5x59,5x0,87 cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 414,54 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 296,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 372,96 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Skifferbeklädnad för väggdekoration
    Väggtegel natursten Z60/15 skiffer svart
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 27 Recensioner.
    pris — 749,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 374,50 kr per Paket
    Vid köp av 50 Paket:
    pris — 679,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 339,50 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Guide

    Kakel- och klinkerguide

    HORNBACH har allt för att sätta kakel och lägga klinker. Hos oss får du alla produkter för läggning av klinker till låga priser, utförliga läggningsanvisningar samt tips och smarta råd kring kakel och klinker. Låt dig in ...mer

  • Klinker med stenutseende
    Klinker Terrazzo Ceppo di Gre smoke antracit matt 15x15 cm AHL2
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 799,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 503,37 kr per Paket
    Vid köp av 76 Paket:
    pris — 699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 440,37 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck med Sika Ceram 690 Elite fogbruk
    Sika
    Fogmassa SIKA SikaCeram-690 Elite manhattan 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 35,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 160,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Sikasil C byggsilikon våtrumssilikon 300 ml
    Sika
    Bygg- & våtrumssilikon SIKA Sikasil®-C ljusgrå 300 ml
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 99,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 333,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 266,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta av natursten
    Mosaik natursten XQM 001M 30,5x30,5 cm beige/grå
    Genomsnittligt betyg: 4.2 av 5 stjärnor. 10 Recensioner.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1064,52 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmönster i marmorlook
    Klinker Arch grå glaserad 60x60 cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 429,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 617,76 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 386,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 555,84 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Säck med Mapei Megafix flexibelt kakelfix
    Mapei
    Fästmassa MAPEI Megafix 5 kg
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 19,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Klimex Unicol kakellim i hink
    Klimex
    Fästmassa KLIMEX Unicol 15kg
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 53 Recensioner.
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 17,93 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Megasil SB tätningspatron
    Mapei
    Bygg- & våtrumssilikon MAPEI Megasil SB 111 silvergrå 310 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 290,00 kr per l
    Vid köp av 20 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 257,74 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Marmorplatta med ådring
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Lucca bianco vit grå guld polerad marmoroptik 30x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 376,92 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 339,12 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik Kakelfix 8070 Light LT, 15 kg säck
    Bostik
    Fästmassa BOSTIK 8070 Light LT 15kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 26,60 kr per kg
    Vid köp av 42 st:
    pris — 279,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 18,60 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med kvadratiskt mönster av glas och sten
    Mosaik glas med natursten XCM M980 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1322,22 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Säck med Sika Ceram 690 Elite fogbruk
    Sika
    Fogmassa SIKA SikaCeram-690 Elite silvergrå 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 35,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 160,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantig keramisk golvplatta
    MIRAVA
    Klinker Seattle ljusgrå matt 60x60
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 329,76 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 206,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 296,64 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Klinker med marmorlook
    Klinker Eterna vit grå blank marmoroptik 120x120x0,9 cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 862,56 kr per Paket
    Vid köp av 42 Paket:
    pris — 539,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 776,16 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Nio dekorativa plattor med blommönster
    Mosaik Porto Quadrat Classico 30x30 cm mix matt
    Genomsnittligt betyg: 3.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1000,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster med fyrkantiga, ljusa kakelplattor och fogar
    MIRAVA
    Mosaik keramik Seattle ljusgrå glaserat 30x30
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 447,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 1674,16 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med fyrkantiga stenar
    Mosaik keramik grå mix matt 30,6x30,6 cm CD 216
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 850,96 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster med stenutseende
    Klimex
    Väggtegel KLIMEX UltraStrong Campana grå stenoptik
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 36 Recensioner.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 484,92 kr per Paket
    Vid köp av 65 Paket:
    pris — 409,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 441,72 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hexagonala plattor av fin keramik
    Mosaik keramik Hexagon CIM HX9 CM grå matt 25,6x29,55 cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1052,50 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelprofil av metall med utskärningar
    6 varianter
    Dural
    Kakellist DURAL DSA 80 100cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 29,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 29,00 kr per m
    Vid köp av 10 st:
    pris — 26,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 26,00 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

Dina projekt inom "Kakel & klinker"

upp