Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-30 klockan 01:23. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Grå | Kakel & klinker

 
 
945 resultat
(954 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Mosaikplatta av marmor och natursten
    Mosaik XNM MV678 30,5x30,5 cm sten grey/white
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1172,04 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av natursten
    Mosaik natursten CIOT 30/2012 30,5x32,2 cm pastellbeige/grå
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 99,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1020,31 kr per m²
    Vid köp av 5 st:
    pris — 89,84 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 916,73 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Ljust kök med köksö, matbord och golvplattor i stenimitation
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Narvik grå 60x120x0,85cm rektifierad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Tips & råd

    Skära och borra i kakel och klinker

    När man sätter kakel eller lägger klinker går raderna inte alltid jämnt upp. Dessutom måste urtag göras för armaturer, och hål borras eller skäras i plattorna för rör och liknande. På grund av den höga ytspänningen kan m ...mer

  • Mosaikplatta med stenutseende
    Mosaik glas VP56386PUR grå 31,6 x 31,6 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 799,90 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Bostik Logo. Multi Grout Plus, polymermodifierad fogmassa, 5 kilogram, för fogbredd 1 till 5 millimeter, mycket låga emissioner.
    Bostik
    Fogmassa BOSTIK Multi Grout Plus manhattan grey 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 31,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 27,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelplatta med stenmönster
    Klinker Terrazzo Ceppo di Gre Pearl grå matt 30x60 cm AHLV
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 628,74 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 565,74 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Grå granitplatta
    Sockel grå Sahara 8x45 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 49,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 108,89 kr per m
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelbord med matt yta
    MIRAVA
    Sockel Seattle grå 59,8x7,2cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 826,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 98,66 kr per m
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Bostik silikon S730 för glas och våtrum, mögelresistent, i patron.
    Bostik
    Silikon BOSTIK S730 Glass & Wetroom manhattan grey 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 383,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 316,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Casco AquaSeal våtrumsfogmassa
    CASCO
    Våtrumsfogmassa CASCO Aquaseal grå 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 563,33 kr per l
    Vid köp av 6 st:
    pris — 135,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 450,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tips & råd

    Så väljer du rätt kakel- och klinkerfix

    För bästa möjliga sättning eller läggning av dina plattor behöver du bästa möjliga kakelfix. Vi ger dig nyttiga tips för att du ska hitta rätt! Förbrukningen av fästmassa riktar sig efter plattornas storlek och tandninge ...mer

  • Rund perforerad plåt av rostfritt stål med fördjupningar
    Faluplast
    Golvbrunnssil FALUPLAST 65185 rostfritt stål 150mm 7130088
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 589,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Illbruck Bygg- och våtrumssilikon FA180
    illbruck
    Bygg- & våtrumssilikon ILLBRUCK FA180 mörkgrå 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 363,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grått väggkakel med betongutseende
    Kakel Lotus grå glans metro utseende 6x24x1 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 337,48 kr per Paket
    Vid köp av 95 Paket:
    pris — 584,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 303,73 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Steg för steg-guide

    Så monterar du glasblock

    Glasblock är det perfekta valet för dig som vill ha en dekorativ glasvägg – i alla rum. Passar utmärkt både som en snygg inredningsdetalj och som rumsavdelare. Här visar vi hur du monterar glasblock – steg för steg.

  • Bostik S755 sanitetssilikon för badrum och kök, mögelresistent, i patron, lämplig för fogar i våtrum.
    Bostik
    Silikon BOSTIK S755 Bath & Kitchen manhattan grey 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 383,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 316,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmatta med naturstenar
    Mosaik natursten XKF 004M 31,5x31,5 cm beige/svart/röd/gul
    Genomsnittligt betyg: 4.7 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 990,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplattor av stengods
    Mosaik Lux Arctic grå 4,7x4,7cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1499,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med kvadratiska element och mönster
    Mosaik glas XCM 8OP4 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1877,78 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Bostik S755 silikon för badrum och kök, sanitetsfogmassa i patron, mögelresistent, Bostik Logo.
    Bostik
    Silikon BOSTIK S755 Bath & Kitchen white grey 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 383,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 316,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grått väggkakel med oregelbunden kant
    Kakel Tribe grå 6x25cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 824,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 412,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster med marmorutseende
    Klinker Arch ljusgrå glaserad 60x60 cm
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 429,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 617,76 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 386,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 555,84 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Fyrkantig golvplatta med stjärnmönster
    Klinker marockanskt Casablanca Star matt 20x20x0,8 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 339,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 447,48 kr per Paket
    Vid köp av 56 Paket:
    pris — 305,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 402,60 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av natursten i tegelstenslook
    Mosaik natursten MOS Brick 2012 grå 30,5x32,2 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 99,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1020,31 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Casco AquaSeal Våtrumsfog
    CASCO
    Våtrumsfogmassa CASCO Aquaseal manhattan 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 563,33 kr per l
    Vid köp av 6 st:
    pris — 135,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 450,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik Logo, silikon S755 för badrum och kök i patron, mögelresistent, delvis tillverkad av återvunnen plast.
    Bostik
    Silikon BOSTIK S755 Bath & Kitchen cement grey 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 383,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 316,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik S755 Sanitärt silikon för badrum och kök, mögelresistent, patron för fogar inomhus.
    Bostik
    Silikon BOSTIK S755 Bath & Kitchen stone grey 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 383,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 316,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Byggsilikon i 310 milliliter patron
    Precit Built
    Byggsilikon PRECIT grå 310 ml
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 193,23 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 49,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 160,97 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Närbild av en golvplatta med marmorstruktur
    Klinker Sheffield Grey grå blank 59x119x1cm marmoroptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 718,56 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Bostik Multi Grout Plus, polymermodifierad cementbaserad fogmassa, 5 kilogram, mycket låga emissioner, fogbredd 1 till 5 millimeter.
    Bostik
    Fogmassa BOSTIK Multi Grout Plus cement grey 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 31,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 27,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bostik Logo. Multi Grout Plus, polymermodifierad fogmassa, 5 kilogram, för fogbredd 1 till 5 millimeter, mycket låga emissioner.
    Bostik
    Fogmassa BOSTIK Multi Grout Plus white grey 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 31,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 27,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grå stenbeklädnad med horisontell inriktning.
    Kakel keramik Sahara grå marmoroptik blank 32x62,5 cm standardkant 10640
    Genomsnittligt betyg: 4.8 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 329,00 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 296,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 296,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Keramisk mosaikplatta i tegelstenslook
    Mosaik BR 555 29,5x29 cm mix
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 69,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 933,20 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelprofil av metall
    MIRAVA
    Kakellist MIRAVA rundad rostfritt stål borstad 300 cm 12,5 mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 83,00 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplattor med sexkantig form för vägg- och golvdesign
    Mosaik keramik Hexagon CU HX117 ljusgrå matt 32,5x28,1 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 869,46 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp