Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-30 klockan 02:04. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Grå | Kakel & klinker

 
 
945 resultat
(954 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Avloppssats av plast för tvättställ
    Faluplast
    Golvbrunnssil FALUPLAST G2 65181 med urtag för badkarsavlopp 150mm grå 7130037
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 131,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Profilskena för att täcka golvövergångar
    Dural
    Täckprofil DURAL T-Floor TFAE 2500-T titan aluminium 100 cm 8 mm
    Genomsnittligt betyg: 3.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 69,00 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Akkit 604 sanitetsilikon, matt antracitfärg, 310 ml patron
    Akkit
    Våtrumssilikon AKKIT 604 antracit matt 310 ml
    Genomsnittligt betyg: 3.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 351,61 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 89,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 290,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Steg för steg-guide

    Så sätter du mosaik

    Mosaik livar upp vilket badrum som helst! Lär dig sätta mosaik här i vår arbetsbeskrivning. Alla viktiga steg – från förberedelse till läggning. Vi visar hur du gör det själv! Yippie!

  • NYHET
    Kakelmönster
    Klinker Fiore 30x60 grå matt 31x62cm 7,4mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 198,66 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 116,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 178,64 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Akkit 604 matt silikon, silvergrå, 310 ml patron med munstycke
    Akkit
    Våtrumssilikon AKKIT 604 grå matt 310 ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 351,61 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 89,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 290,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Marmorstruktur för golv eller vägg
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Lucca bianco grå/ vit guld polerad marmoroptik 60x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 379,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 409,32 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 341,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 368,28 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Klinkerplatta av fin keramisk sten
    MIRAVA
    Klinker Seattle mörkgrå matt 30x60
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 219,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 275,94 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 197,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 248,22 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakel med marmorstruktur
    Klinker Anden Natural grå matt 60x120x0,9cm marmoroptik
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 35 Paket:
    pris — 359,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 517,10 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grått metrokakel
    Kakel Metro fasad mörkgrå metro utseende 7,5x15x0,7 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 296,01 kr per Paket
    Vid köp av 68 Paket:
    pris — 269,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 266,41 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Grått golvkakel med betonglook
    Klinker MIRAVA HOMEtek antracit keramik 60x60 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 473,76 kr per Paket
    Vid köp av 36 Paket:
    pris — 296,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 426,24 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Bostik Multi Grout Plus, polymermodifierad cementbaserad fogmassa, 5 kilogram, mycket låga emissioner, fogbredd 1 till 5 millimeter.
    Bostik
    Fogmassa BOSTIK Multi Grout Plus stone grey 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 31,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 27,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Travertinbandplatta för inomhusbruk
    Klinker FLAIRSTONE bari natursten travertin 40x60 cm 6-pack
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 649,05 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 480,30 kr per st
    Vid köp av 26 st:
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 443,26 kr per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Grå keramikplatta med matt yta
    Sockel Industrial antracit sidenmatt 10x60 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1485,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 165,00 kr per m
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Grå klinker med cementutseende
    MIRAVA
    Sockel MIRAVA Manhattan antracit 8,5x60x0,9cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 590,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Paket
    Motsvarar 98,33 kr per m
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med mörka småstenar
    Mosaik natursten XKF 002M 31,5x31,5 cm svart
    Genomsnittligt betyg: 2.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 990,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Närbild av en mörk stenyta
    Klinker CoolStone antracit matt 59,8x59,8x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 322,92 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 290,52 kr per Paket
    Webbköp f.n. ej möjligtKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av natursten för inomhusbruk
    Mosaik natursten XQM 10XS 30,5x30,5 cm beige/grå
    Genomsnittligt betyg: 2.5 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1064,52 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelbord med rutmönster
    Bård Stengods marmor grå 6x20 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 8 Recensioner.
    pris — 25,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 125,00 kr per m
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med stenutseende för vägg- och golvdesign
    Mosaik Ceppo di Gré grå matt 30x30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta i stenimitation
    Klimex
    Väggtegel KLIMEX UltraStrong Milano antracit 16x40cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 479,04 kr per Paket
    Vid köp av 60 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 431,04 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av glas och natursten
    Mosaik glas XCM IL007 flerfärgad 30x29,5 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1238,64 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelprofil av metall
    MIRAVA
    Kakellist MIRAVA rundad rostfritt stål borstad 300 cm 11 mm
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 76,33 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelmosaik av natursten
    Mosaik natursten XNC 3D20 marmor grå 31,5x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1357,89 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelvy med stenmönster för inomhusbruk
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Marseille light grey grå matt 59,5x59,5x0,95 cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 355,32 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 296,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 319,68 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mönster av mosaikplattor i glas och natursten
    Mosaik glas XCM M760 svart grå 30 x 30 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1433,33 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelmönster med marmorlook
    Klinker Lima antracit blå blank marmoroptik 120x120x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1006,56 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 629,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 905,90 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Närbild av en ljusgrå granityta.
    Klinker granit flammig borstad grå 30,5x61 cm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 12 Recensioner.
    pris — 439,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 408,27 kr per Paket
    Vid köp av 56 Paket:
    pris — 395,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 367,35 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med fyrkantig design av stengods
    MIRAVA
    Mosaik keramik HBW022 antracit grå svart matt 28,8x28,8 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 831,33 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelyta med marmorstruktur
    Klinker Sicilia Grigio grå blank 60x60x0,9cm marmoroptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 538,92 kr per Paket
    Vid köp av 48 Paket:
    pris — 449,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 485,03 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Keramisk mosaikplatta
    MIRAVA
    Mosaik Manhattan granitkeramik grå brun 30x30x0,9cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 2261,36 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Ljus, rektangulär väggplatta med matt yta
    Klinker Calido grå beige matt keramik 25x100 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 523,50 kr per Paket
    Vid köp av 22,993 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 471,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Pattex Sanitärsilikon ljusgrå, mögelresistent och vattentät, patron av återvinningsbar kartong med 5 års garanti.
    Pattex
    Silikonfog PATTEX Sanitary vattenfast ljusgrå 280ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 282,14 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hörnstycke för golvlister
    Dural
    Hörnstycke DURAL Durondell DRAE 100-T-Y grå aluminium 10mm 2-pack
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 59,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 10 st:
    pris — 53,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakel med träutseende, format 20x120 och 30x120
    MIRAVA
    Klinker MIRAVA Skien ash grå matt 19,8x119,8x0,9cm träoptik
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 586,32 kr per Paket
    Vid köp av 24 Paket:
    pris — 315,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 529,20 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mörkt golvkakel med stenutseende
    Klinker CoolStone antracit matt 119,8x119,8x0,9cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 718,56 kr per Paket
    Vid köp av 32 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 646,56 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp