Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-30 klockan 01:23. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Vit | Kakel & klinker

 
 
638 resultat
(649 varianter)
Hoppa över produktlista
  • Keramisk mosaikplatta
    Mosaik ST 310 30x29,1 cm vit blank
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 59,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 697,56 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med sexkantig form
    Mosaik keramik Hexagon HX 050 uni vit blank 26x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 2.7 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 884,62 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Byggsilikon patron 310 ml
    Precit Built
    Byggsilikon PRECIT vit 310 ml
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 193,23 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 49,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 160,97 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Tips & råd

    Skära och borra i kakel och klinker

    När man sätter kakel eller lägger klinker går raderna inte alltid jämnt upp. Dessutom måste urtag göras för armaturer, och hål borras eller skäras i plattorna för rör och liknande. På grund av den höga ytspänningen kan m ...mer

  • Bostik Sanitetssilikon S755 för badrum och kök, mögelresistent, 25 procent elastisk, patron.
    Bostik
    Silikon BOSTIK S755 Bath & Kitchen white 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 383,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 316,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplattor med mönster
    Dekorbård av glas vit/blå/lila mix 4,8x29,8 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 399,33 kr per m
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Kakelprofil av plast
    4 varianter
    Dural
    Kakellist DURAL Durosol DSP 630 vit PVC 250cm 6mm avslutsprofil
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 36,00 kr per m
    Vid köp av 10 st:
    pris — 80,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,00 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Casco silikon, vattenresistent, transparent
    CASCO
    Silikon CASCO vit 40 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 54,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1372,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyrkantiga plattor med stjärnmönster
    Klinker Star Ara Black vit svart matt 45x45x0,95cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 499,00 kr per Paket
    Vid köp av 66 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 449,00 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Dekorativ platta med blommönster
    Klinker Sirocco green flower vit grön matt marockanskt retro 22,3x22,3x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 356,85 kr per Paket
    Vid köp av 90 Paket:
    pris — 494,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 321,10 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med sexkantiga element
    Mosaik keramik Hexagon HX080 vit blank 32,5x28,1 cm
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 758,24 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Tips & råd

    Så väljer du rätt kakel- och klinkerfix

    För bästa möjliga sättning eller läggning av dina plattor behöver du bästa möjliga kakelfix. Vi ger dig nyttiga tips för att du ska hitta rätt! Förbrukningen av fästmassa riktar sig efter plattornas storlek och tandninge ...mer

  • Fyrkantig golvplatta med stjärnmönster
    Klinker marockanskt Casablanca Star matt 20x20x0,8 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 339,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 447,48 kr per Paket
    Vid köp av 56 Paket:
    pris — 305,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 402,60 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Golvlist med måtten 105 mm höjd, 25 mm djup och 15 mm bredd.
    Duri
    Kakellist DURI vit 105x2400mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 295,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 122,92 kr per m
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grå golvplatta med cementutseende
    Klinker Luna Bianco 60x60cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 574,56 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 516,96 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Steg för steg-guide

    Så monterar du glasblock

    Glasblock är det perfekta valet för dig som vill ha en dekorativ glasvägg – i alla rum. Passar utmärkt både som en snygg inredningsdetalj och som rumsavdelare. Här visar vi hur du monterar glasblock – steg för steg.

  • Mosaikplatta med sexkantig form
    Mosaik keramik Hexagon HX AT51 vit matt 32,5x28,1 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 869,46 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Bostik Multi Grout Plus, polymermodifierad cementbaserad fogmassa, 5 kilogram, mycket låga emissioner, fogbredd 1 till 5 millimeter.
    Bostik
    Fogmassa BOSTIK Multi Grout Plus white 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 31,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 27,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mosaikplatta med olika mönster för vägg- och golvdekoration
    Mosaik W3 Spirit 30x30 cm vit
    Genomsnittligt betyg: 4.2 av 5 stjärnor. 5 Recensioner.
    pris — 69,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 786,40 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Bostik Logo. Bostik S730 Silikon för glas och våtrum, mögelresistent, sanitärsilikon i patron.
    Bostik
    Silikon BOSTIK S730 Glass & Wetroom white 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 383,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 95,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 316,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fiskfjäll mosaikplatta
    Mosaik keramik fiskfjäll vit blank 25,6x27,3 cm FS07W
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1142,71 kr per m²
    Vid köp av 12 st:
    pris — 72,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1030,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Enkel, rektangulär kakelplatta
    Kakel Artisan Dekorkakel vit glans metro utseende 7,5x30x0,7 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 399,00 kr per Paket
    Vid köp av 60 Paket:
    pris — 359,10 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 359,10 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av natursten i tegelstensutseende
    Mosaik natursten XMS 549N vit 30,5 x 30,5 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1390,00 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Rektangulära, vita väggplattor med fasade kanter
    Kakel Nairobi Arrow white vit blank 20x20x0,8cm
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 329,00 kr per Paket
    Vid köp av 60 Paket:
    pris — 296,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 296,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta i rektangulärt format
    Mosaik CBR 03WM vit 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 59,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 674,04 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med vita, åttkantiga och svarta, fyrkantiga stenar
    form&style
    Mosaik keramik Octa 30x30 vit svart 6mm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 45,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 511,36 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Pattex Logo på vitt sanitetssilikon, mögelresistent och vattentåligt, i en återvinningsbar kartongpatron, 5 års garanti.
    Pattex
    Silikonfog PATTEX Sanitary vattenfast vit 280ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 282,14 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fyra åttkantiga keramiska golvplattor med dekorativt mönster
    Klinker Yard Sage vit grön matt 45x45x1,05cm
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 499,00 kr per Paket
    Vid köp av 66 Paket:
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 449,00 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Keramisk platta
    List Cottage vit 2x15cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kakelprov med marmorlook
    Klinker vit blank polerad Statuario Classic marmoroptik 60x60x0,9 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 502,56 kr per Paket
    Vid köp av 40 Paket:
    pris — 314,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 452,16 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Modernt badrum med fristående badkar, mosaikplattor och mörka accenter
    Klinker marockankst Casablanca Amantus vit svart matt 20x20x0,8 cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 339,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 447,48 kr per Paket
    Vid köp av 56 Paket:
    pris — 305,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 402,60 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta av marmor
    Mosaik keramik Luxor vit guld blank 30x30 cm 405461
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1399,00 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Bordskydd rektangulärt
    Kakel metro masi blanco mate vit matt 7,5x15 cm 450501
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 199,50 kr per Paket
    Vid köp av 120 Paket:
    pris — 359,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 179,50 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Mosaikplatta med blommönster
    Mosaik CG SP06 Spring flower 30x30 cm
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 766,67 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Vit avloppsplugg med hål
    Faluplast
    Golvbrunnssil FALUPLAST G2 65180 med urtag för badkarsavlopp 150mm vit 7130087
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 65,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Nio kvadratiska, vita kakelplattor
    Mosaik RAT 200 30x30 cm vit matt halksäker
    Genomsnittligt betyg: 3.3 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 54,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 606,74 kr per m²
    Köp på webbenKan ej reserveras

Kategorier inom samma överkategori

Populärt sortiment inom kategorin "Kakel & klinker"

upp