Anslutningssats HAURATON TOP X silver med lövsil
- Artikeltyp: Anslutningsdel
- Utförande: Anslutningsstycke
- Material: Plast
- Kan beställas i ditt närmsta varuhus. Frakt och kringkostnader kan ev. tillkomma.
- Lev. tid ca. 2-3 veckor
Artikeldetaljer
- ArtikeltypAnslutningsdel
- UtförandeAnslutningsstycke
- SerieTop X
- AnvändningsmiljöUtomhus
- AnvändningMarkavlopp
- MaterialPlast
- FärgSilver
- RumGarage, Gård, Trädgård
- Vikt0,47 kg
- AKNDEKR
- EAN4015458443442
Beskrivning
Detta anslutningsset i silver ger en praktisk och komplett lösning för att koppla markrännor till avloppssystem med extra skydd mot skräp och lukt.
Anslutningssats Hauraton TOP X silver med lövsil
Setet inkluderar ändvägg, lövsil, adapter och luktspärr, vilket gör installationen både säker och effektiv. Plastmaterialet är väderbeständigt och lätt att hantera. Anslutningarna passar DN/OD 75 och 110 mm, vilket ger flexibilitet för olika installationer i trädgårdar och uppfarter.
Egenskaper:
• Komplett anslutningssats i silver
• Innehåller ändvägg, lövsil, adapter och luktspärr
• Passar DN/OD 75 och 110 mm
• Väderbeständig plast i silverutförande
• Enkel att montera och underhålla
Sammanfattningsvis: En effektiv och komplett anslutningssats som ger renare och mer driftsäker avvattning.
Produktsäkerhet
Ansvarig för produktsäkerhet se .
Kundrecensioner
Då både varuhuskunder och webbshopskunder välkomnas att skriva produktrecensioner på Hornbach.se, presenteras recensioner både från kunder med en validerad webbshopsbeställning, men även från kunder som inte har verifierat att de har använt eller köpt produkterna.