Konsol KONSTA för gjutning i betong 15x15x50,6cm silver
- Material: Metall
- Användningsområde: Staket
- Lev. tid ca. 2-4 arbetsdagar
- Redo för upphämtning om 4 timmar
- 6 st i lager
Artikeldetaljer
- Vikt3,61 kg
- ArtikeltypStolphållare
- AnvändningsområdeStaket
- FärgSilver
- MaterialMetall
- SerieKonsta WPC
- Bredd15 cm
- Höjd15 cm
- Djup50,6 cm
- Medföljer i leveransenFästskruvar
- Yta/ytbehandling-
- AKNZMCY
- EAN4306517385095
Datablad
Beskrivning
Denna konsol är avsedd för gjutning i betong och används för att ge staketstolpar en stabil förankring när fast underlag saknas. Den fungerar som en säker grund för staketsystem i utomhusmiljö.
Konsol KONSTA för gjutning i betong
Konsolen är tillverkad i metall och utformad för att passa exakt till WPC-staketsystemet från Konsta. Den gjuts ner i betong och ger stolpen en stabil och långvarig infästning även vid belastning från vind och väder. Konstruktionen lämpar sig särskilt väl när montering på befintligt fundament inte är möjlig, till exempel vid nyanläggning av staket eller insynsskydd.
Egenskaper:
• Konsol för gjutning i betong
• Anpassad för KONSTA WPC-staketsystem
• Tillverkad i metall
• Ger stabil förankring av stolpar
• Lämplig när fast fundament saknas
• Mått: 15 x 15 x 50,6 cm
• Färg: silver
Sammanfattningsvis: en robust betongkonsol som ger staketstolpar stabilitet och lång livslängd vid montering utan befintligt fundament.
Produktsäkerhet
Ansvarig för produktsäkerhet se .
Kundrecensioner
Då både varuhuskunder och webbshopskunder välkomnas att skriva produktrecensioner på Hornbach.se, presenteras recensioner både från kunder med en validerad webbshopsbeställning, men även från kunder som inte har verifierat att de har använt eller köpt produkterna.