Råttstopp JAFO RAT-EXX 110 elektroniskt med rensöppning längd 210 mm 2358555
- Användningsområde: Rör
- Lev. tid ca. 2-3 veckor
- Kan beställas i ditt närmsta varuhus. Frakt och kringkostnader kan ev. tillkomma.
- Lev. tid ca. 2-3 veckor
Artikeldetaljer
- ArtikeltypTillbehör
- VariantStoppbult
- AnvändningsområdeRör
- SerieRAT-EXX 110
- Tillverkarens artikelnummer2358555
- MaterialRostfritt stål
- FärgKrom
- Längd210 mm
- Diameter114 mm
- RSK-nummer2358555
- EAN7330710304413
Datablad
Beskrivning
Elektroniskt råttstopp hindrar råttor från att ta sig in i fastigheten genom avloppssystemet.
Råttstopp JAFO RAT-EXX 110 elektroniskt 2358555
Råttstoppet använder elektriska impulser för att hindra råttor från att passera genom avloppsledningen. Det placeras i den horisontella serviceledningen i källaren, på bottenplanet eller i marken. Placeringen gör det möjligt att avskärma fastighetens avloppssystem vid en samlad punkt.
Modellen är avsedd för rör med diametern 110 mm och har en rensöppning. Produkten är testad och godkänd av Dansk Teknologisk Institut enligt rapport 338185.
Egenskaper:
• Elektroniskt råttstopp för avloppssystem
• Hindrar råttor med elektriska impulser
• För rördimension 110 mm
• Längd 210 mm
• Med rensöppning
• För horisontell serviceledning
• Kan monteras i källare, på bottenplan eller i mark
• Testad och godkänd av Dansk Teknologisk Institut
• Rapportnummer 338185
Sammanfattningsvis: Ett elektroniskt råttstopp för 110 mm avloppsrör med rensöppning och dokumenterad provning.
Produktsäkerhet
Ansvarig för produktsäkerhet se .
Kundrecensioner
Då både varuhuskunder och webbshopskunder välkomnas att skriva produktrecensioner på Hornbach.se, presenteras recensioner både från kunder med en validerad webbshopsbeställning, men även från kunder som inte har verifierat att de har använt eller köpt produkterna. Lär dig om recensioner och hur du kan granska dem