Slangklämma GEKA mässing 2-delad 38-41mm
- Anslutning: 32 mm (1 1/4 tum)
- Material: Metall
- Lev. tid ca. 2-5 arbetsdagar
- Redo för upphämtning om 4 timmar
- 12 st i lager
- Trädgård
Artikeldetaljer
- Anslutning32 mm (1 1/4 tum)
- ArtikeltypKlämbeslag
- AnvändningsmiljöUtomhus
- AnvändningSätta ihop
- AnvändningsområdeTrädgårdsbevattning
- MaterialMetall
- MaterialspecifikationMässing
- FärgMässing
- EAN2001626853009, 4003991125123, 4015933000931, 4015933069655
Beskrivning
En extra kraftig slangklämma i mässing som är gjord för grövre spiralslangar i trädgårdens bevattningssystem. Lämplig när du behöver en stabil anslutning med 1 1/4 koppling och hög hållfasthet.
Slangklämma GEKA mässing 2-delad 38-41mm
Den här tvådelade GEKA slangklämman i mässing passar spiralslangar med diameter 38–41 mm och har en 1 1/4 anslutning. Den robusta konstruktionen ger ett säkert grepp om slangen och bidrar till en tät anslutning i bevattningssystem med större flöden. Mässingsmaterialet är motståndskraftigt mot korrosion och lämpar sig väl för långvarigt utomhusbruk. Tack vare tvådelad design är klämman enkel att montera, justera och demontera vid behov, vilket gör den praktisk både vid installation och underhåll.
Egenskaper:
• GEKA slangklämma i mässing för 38–41 mm spiralslang
• 1 1/4 anslutning för grövre bevattningssystem
• 2-delad konstruktion som ger stabil och tät slanginfästning
• Hög motståndskraft mot korrosion och yttre påverkan
• Lämplig för trädgårdsbevattning med större vattenflöden
Sammanfattningsvis: En kraftig GEKA slangklämma i mässing som ger en stabil och långlivad anslutning för 38–41 mm spiralslang i bevattningssystem.
Produktsäkerhet
Ansvarig för produktsäkerhet se .
Kundrecensioner
Då både varuhuskunder och webbshopskunder välkomnas att skriva produktrecensioner på Hornbach.se, presenteras recensioner både från kunder med en validerad webbshopsbeställning, men även från kunder som inte har verifierat att de har använt eller köpt produkterna.