Slangklämmor GEKA W1 16-27mm 2st
- Anslutning: Spännområde 16-27 mm
- Material: Metall
- Lev. tid ca. 2-4 arbetsdagar
- Redo för upphämtning om 4 timmar
- 40 st i lager
- Trädgård
Artikeldetaljer
- AnslutningSpännområde 16-27 mm
- ArtikeltypKlämma
- UtförandeSlangklämma
- AnvändningsmiljöUtomhus
- AnvändningFästa
- AnvändningsområdeTrädgårdsbevattning
- MaterialMetall
- MaterialspecifikationStål
- FärgRostfritt stål
- Yta/ytbehandlingFörzinkad
- AKNJ8K8
- EAN2001628542000, 4003991207539, 4015933009606, 4015933069587
Beskrivning
Robusta slangklämmor i förzinkat stål som ger ett fast grepp runt mellanstora slangar i bevattningssystem. Utformade för lång hållbarhet i utomhusmiljö.
Slangklämmor GEKA W1 16-27mm 2st
Dessa GEKA slangklämmor har ett spann på 16–27 mm och passar många vanliga trädgårdsslangar. Förzinkningen skyddar effektivt mot korrosion, vilket bidrar till lång livslängd även vid kontinuerlig exponering för väder. Klämmorna är lätta att dra åt och ger ett jämnt och stabilt tryck runt slangen för tät anslutning.
Egenskaper:
• Slangklämmor i förzinkat stål
• Spann 16–27 mm
• Tålig och korrosionsbeständig yta
• Två klämmor per förpackning
• Ger tät och säker slanginfästning
Sammanfattningsvis: Pålitliga GEKA slangklämmor W1 16–27 mm för stabil montering av mellanstora slangar.
Produktsäkerhet
Ansvarig för produktsäkerhet se .
Kundrecensioner
Då både varuhuskunder och webbshopskunder välkomnas att skriva produktrecensioner på Hornbach.se, presenteras recensioner både från kunder med en validerad webbshopsbeställning, men även från kunder som inte har verifierat att de har använt eller köpt produkterna.