Slangkoppling GEKA 1/3 mässing gängor 1" för 1" slang
- Anslutning: 25 mm (1 tum)
- Material: Metall
- Lev. tid ca. 2-4 arbetsdagar
- Redo för upphämtning om 4 timmar
- 31 st i lager
- Trädgård
Artikeldetaljer
- Anslutning25 mm (1 tum)
- ArtikeltypSlangkoppling
- UtförandeFörskruvning
- AnvändningsmiljöUtomhus
- AnvändningSätta ihop
- AnvändningsområdeTrädgårdsbevattning
- MaterialMetall
- MaterialspecifikationMässing
- FärgMässing
- EAN2001626513002, 4003991123181, 4015933007558, 4015933068634
Beskrivning
En stabil mässingskoppling som ger en pålitlig anslutning mellan 1 gängor och 1 slang. Perfekt för bevattningssystem som kräver hållbara metallkomponenter.
Slangkoppling GEKA 1/3 mässing gängor 1 för 1 slang
Kopplingen är tillverkad i högkvalitativ mässing som tål korrosion och väderpåverkan, vilket gör den lämplig för utomhusbruk. Med 1 gängor och matchande slangstorlek ger den en tät och säker anslutning som håller jämn och stabil funktion även vid hög belastning. Den robusta konstruktionen säkerställer lång användningstid.
Egenskaper:
• Mässingskoppling med 1 gängor
• För 1 slang
• Hög motståndskraft mot korrosion
• Säker och stabil anslutning
• Tålig konstruktion för lång livslängd
Sammanfattningsvis: En driftsäker och robust koppling för 1-till‑1 slanganslutningar.
Produktsäkerhet
Ansvarig för produktsäkerhet se .
Kundrecensioner
Då både varuhuskunder och webbshopskunder välkomnas att skriva produktrecensioner på Hornbach.se, presenteras recensioner både från kunder med en validerad webbshopsbeställning, men även från kunder som inte har verifierat att de har använt eller köpt produkterna.