Trädband FLORASELF jute 10cm 25m natur
- Artikeltyp: Bindningsartiklar
- Material: Sisal
- Färg: Transparent
- För tillfället inte möjligt att reservera i varuhuset.
Artikeldetaljer
- ArtikeltypBindningsartiklar
- UtförandeBindsnöre
- AnvändningsmiljöUtomhus, Inomhus
- FärgTransparent
- Längd2 500 cm
- Bredd10 cm
- MaterialSisal
- Innehåll1 Styck
- EAN4306517320300
Beskrivning
Trädband FLORASELF i jute är ett praktiskt hjälpmedel för uppbindning och fastsättning av växter i trädgården och hemmet. Det naturliga materialet är skonsamt mot växter samtidigt som det ger stabilt stöd vid olika typer av bindningsarbeten.
Trädband FLORASELF jute 10 cm 25 m natur
Bandet är tillverkat av ren jutefiber och kan användas för uppbindning av träd, buskar och andra växter som behöver stöd under tillväxten. Den breda utformningen hjälper till att fördela trycket mot stammen eller grenarna och minskar risken för skador på växten.
Det slitstarka materialet är lämpligt för både inom- och utomhusbruk och kan återanvändas vid behov. Den naturfärgade juten smälter väl in i trädgårdsmiljön och passar för många olika användningsområden.
Egenskaper:
• Trädband för uppbindning och fastsättning
• Varumärke: FLORASELF
• Mått: 10 cm x 25 m
• Färg: Natur
• Material: Jutefiber
• Skonsamt mot träd och växter
• Lämpligt för uppbindning av träd och buskar
• Kan användas inom- och utomhus
• Slitstarkt och hållbart material
• Återanvändbart
Sammanfattningsvis: Naturfärgat trädband av jute som ger stabil och skonsam uppbindning av träd, buskar och andra växter i trädgården.
Produktsäkerhet
Ansvarig för produktsäkerhet se .
Kundrecensioner
Då både varuhuskunder och webbshopskunder välkomnas att skriva produktrecensioner på Hornbach.se, presenteras recensioner både från kunder med en validerad webbshopsbeställning, men även från kunder som inte har verifierat att de har använt eller köpt produkterna. Lär dig om recensioner och hur du kan granska dem