Trumbygel ALTRAD till betongblandare 7943837,7943838
- Utförande: Rambygel
- Reservdel som passar till: 7943837, 7943838
- Kan beställas i ditt närmsta varuhus. Frakt och kringkostnader kan ev. tillkomma.
- Lev. tid ca. 2-3 veckor
Artikeldetaljer
- ArtikeltypStativ
- UtförandeRambygel
- AnvändningsområdeBetongblandare
- MaterialMetall
- Reservdel/tillbehör till modellHMP 165, HMP 180
- Reservdel som passar till7943837, 7943838
- InformationBetongblandare HMP 165,180
- Innehåll per förpackning1 Styck
- EAN4260182070192, 4260182072172
Beskrivning
Återställ stabiliteten i betongblandaren med en trumbygel som håller konstruktionen korrekt uppbyggd under drift.
Trumbygel ALTRAD betongblandare HMP
Trumbygel ALTRAD är en reservdel för betongblandare i Lescha HMP-serien och används för att ersätta en skadad eller deformerad ramkomponent. Som del av blandarens konstruktion bidrar bygeln till att hålla trumman och dess bärande delar i rätt position, vilket är avgörande för att blandaren ska stå stabilt vid användning.
Metallutförandet är anpassat för de belastningar som uppstår vid blandning, förflyttning och uppställning. Genom att byta ut en skadad trumbygel återställs den konstruktiva uppbyggnaden, vilket gör att blandaren kan användas enligt avsett funktionssätt.
Egenskaper:
• Reservdel till betongblandare Lescha HMP
• Trumbygel som stödjer konstruktionen
• Metallutförande för mekanisk belastning
• Passar modeller 7943837, 7943838
Sammanfattningsvis: Trumbygel ALTRAD återställer blandarens konstruktion genom att ersätta en viktig del i ramuppbyggnaden.
Produktsäkerhet
Ansvarig för produktsäkerhet se .
Kundrecensioner
Då både varuhuskunder och webbshopskunder välkomnas att skriva produktrecensioner på Hornbach.se, presenteras recensioner både från kunder med en validerad webbshopsbeställning, men även från kunder som inte har verifierat att de har använt eller köpt produkterna.