Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-30 klockan 11:15. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Grund

3113 resultat
Hoppa över produktlista
  • Rulle taktätningsmembran med aluminiumbeläggning
    Mataki
    Grundpapp MATAKI YEP 2500 15 x 0,15 m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Rulle
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Trädgårdsskjul i trä med dörr och fönster i trädgården
    Palmako
    Friggebod PALMAKO Vivian inkl. golv 3,8m² 200x200cm doppgrundad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 18995,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Trädgårdsscen med ett trädgårdshus i trä med dörr och fönster samt trädgårdsmöbler.
    Palmako
    Friggebod PALMAKO Vivian inkl. golv 3,8m² 200x200cm doppgrundad grå
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 18995,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Burk rostskyddsgrundfärg
    Hornbach
    Rostskyddsgrund vit 750ml
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 212,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Träpaviljong med tak och disk
    Palmako
    Paviljong PALMAKO Bianca 8,3m² 300x300cm doppgrundad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 39830,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Exempel på en väggisolering i flera lager
    Finja
    Grundelement hörn FINJA Exakt 350 XPS400
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 829,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 12 st:
    pris — 749,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Isolerande kompositelement för värmeisolering
    Finja
    Grundelement FINJA Exakt 350 XPS400
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 789,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 657,50 kr per m
    Vid köp av 16 st:
    pris — 709,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 590,83 kr per m
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Tvärsnitt av en isoleringsskiva
    Finja
    Grundelement hörn FINJA Exakt 400 XPS400
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 829,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 12 st:
    pris — 749,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Bild av isoleringsskivor för värmeisolering
    Finja
    Grundelement FINJA Exakt 400 XPS400
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 789,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 657,50 kr per m
    Vid köp av 16 st:
    pris — 709,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 590,83 kr per m
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Rullställning med hjul för mobil användning
    Werner
    Byggställning WERNER Tower 3T EN 1004 tilläggspaket för grundmodul
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 2999,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Rullställning av aluminium med arbetsplattform
    Werner
    Byggställning WERNER Tower 3T 2,55m grundmodul
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 6999,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Träpaviljong med tak och bardisk
    Palmako
    Paviljong PALMAKO Bianca 16,6m² 588x300cm doppgrundad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 60980,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Trädgårdspaviljong i trä med tak av bituminösa takspån
    Palmako
    Paviljong PALMAKO Bianca 8,3m² 300x300cm grå doppgrundad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 39830,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Träpaviljong med svart tak
    Palmako
    Paviljong PALMAKO Bianca 8,3m² 300x300cm brun doppgrundad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 39830,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Träpaviljong med tak och bar för trädgården
    Palmako
    Paviljong PALMAKO Bianca 16,6m² 588x300cm grå doppgrundad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 60980,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Träpaviljong med tak och bardisk
    Palmako
    Paviljong PALMAKO Bianca 16,6m² 588x300cm brun doppgrundad
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 60980,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Gardena impulssprutpistol med diverse anslutningsstycken
    Gardena
    Rengöringspistol GARDENA grundset
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp f.n. ej möjligtTillfälligt ej reserverbar
  • Isoleringsmaterialelement i tvärsnitt
    Finja
    Grundelement FINJA Exakt 290 XPS400
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 789,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 657,50 kr per m
    Vid köp av 16 st:
    pris — 709,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 590,83 kr per m
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Fyrkantig staketspets av plast
    JABO
    Stolplock JABO Hovden grundmålat 200x200x70mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 539,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Stolplock med kula av plast
    JABO
    Stolplock JABO med knopp grundmålat 155x155x40mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Sockel för staket
    JABO
    Stolplock JABO grundmålat 175x175x40mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Öppen trähylla med fyra hyllplan av obehandlat massivt trä för verkstad eller förråd
    Buildify
    Grundhylla BUILDIFY i trä 174x80x40cm
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 8 Recensioner.
    pris — 510,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Nordsjö metallprimer burk
    Nordsjö
    Metallgrund NORDSJÖ Original röd 1L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 299,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stängselstolpsskydd med sfärisk form
    JABO
    Stolplock JABO med knopp grundmålat 125x125x40mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Fyrkantig stolpöverdel av plast
    JABO
    Stolplock JABO grundmålat 155x155x40mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Dekorationskula på en trestegssockel
    JABO
    Stolplock JABO med knopp grundmålat 175x175x40mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 583,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Rulle med bitumen tätningsband för tätning och skydd mot fukt
    Mataki
    Grundpapp MATAKI YEP 2500 0,25 x 15 m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Rulle
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rulle takpapp för tätning
    Mataki
    Grundpapp MATAKI YEP 2500 0,33 x 15 m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Rulle
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • for_q Kopplingssats för trädgårdsslang med spruta
    for_q
    Grundset FOR_Q High Flow 3/4" inkl. sprutmunstycke, snabbkoppling & krankoppling
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Maston One primerspray, vit, matt
    Maston
    Sprayfärg MASTON One grundfärg vit 400ml
    Genomsnittligt betyg: 2.5 av 5 stjärnor. 14 Recensioner.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 222,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Mastons One primerspray grå matt i en burk.
    Maston
    Sprayfärg MASTON One grundfärg grå 400ml
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 4 Recensioner.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 222,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Maston aluminium och galvaniserad metallprimer i burk
    Maston
    Sprayfärg MASTON grundfärg metall zink aluminiumminium 400ml
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 247,50 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hammerite specialmetallprimer burk
    Hammerite
    Metallgrund HAMMERITE 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 756,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Gardena EcoLine basissats för trädgårdsslangar
    Gardena
    Strålmunstyckeset GARDENA EcoLine Grundset
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Keramisk väggtäckning
    JABO
    Stolplock JABO grundmålat 180x180x35mm vit
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Burk rostskyddsgrundfärg
    Hornbach
    Rostskyddsgrundfärg HORNBACH vit 375ml
    Genomsnittligt betyg: 2.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 344,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
upp