Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-30 klockan 12:14. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Grund

3113 resultat
Hoppa över produktlista
  • Bild av isoleringsskivor för värmeisolering
    Finja
    Grundelement FINJA Exakt 400 XPS400
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 789,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 657,50 kr per m
    Vid köp av 16 st:
    pris — 709,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 590,83 kr per m
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Hammerite specialmetallprimer burk
    Hammerite
    Metallgrund HAMMERITE 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 756,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rullställning med hjul för mobil användning
    Werner
    Byggställning WERNER Tower 3T EN 1004 tilläggspaket för grundmodul
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 2999,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Rullställning av aluminium med arbetsplattform
    Werner
    Byggställning WERNER Tower 3T 2,55m grundmodul
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 6999,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Isoleringsrulle av mineralull
    Isover
    Isolering Byggmatta P36 Isover glasull 95 x 1200 x 5500 mm, 6,6m²
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 84,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 560,34 kr per Rulle
    Vid köp av 24 Rulle:
    pris — 69,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 461,34 kr per Rulle
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Stapel stenullsisoleringsskivor
    Rockwool
    Isolering Markskiva ROCKWOOL stenull 70 x 600 x 1200 mm, 2,16m²
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 235,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 507,60 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Terrass med utfälld markis, trädgårdsmöbler och plantering
    Markis motordriven Sonnino kassett LED grå med fjärrkontroll 4x3 m
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 245 Recensioner.
    pris — 9995,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Terrass med utfälld markis, trädgårdsmöbler och plantering
    Markis motordriven Sonnino kassett LED grå med fjärrkontroll 5x3 m
    Genomsnittligt betyg: 4.1 av 5 stjärnor. 225 Recensioner.
    pris — 10995,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Terrass med utfälld markis, trädgårdsmöbler och plantering
    Markis motordriven Sonnino kassett LED grå med fjärrkontroll 2,5x1,5 m
    Genomsnittligt betyg: 4.2 av 5 stjärnor. 65 Recensioner.
    pris — 7295,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Utomhusvy av ett hus med pool, terrass och lusthus
    Halle
    Uterum HALLE Laholm fristående vår/höst 15m²
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 124995,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Utomhusvy av ett poolhus med pool och terrass
    Halle
    Uterum HALLE Haverdal fristående vinter 24²
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169995,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Trädgårdsscen med pool, altan och sommarveranda med skjutdörrar
    Halle
    Uterum HALLE Laholm fristående sommar 15m²
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 92558,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Scen med pool, solstol och vitt lusthus med skjutdörrar i glas på en träaltan
    Halle
    Uterum HALLE Laholm fristående vinter 15m²
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189995,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Utomhusvy av ett hus med pool, altan och trädgårdshus.
    Halle
    Uterum HALLE Haverdal fristående vår/höst 24m²
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 124995,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Rockwool isoleringsull rulle och förpackning
    Rockwool
    Byggrulle ROCKWOOL med vindskydd 50 mm 2-pack
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 475,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Rulle
    Webbköp ej möjligtReservera & hämta
  • Trädgård med pool, solstol och trädgårdspaviljong med skjutdörrar och matbord
    Halle
    Uterum HALLE Haverdal fristående sommar 24m²
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99995,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Rockwool isoleringsull rulle och förpackning
    Rockwool
    Byggrulle ROCKWOOL med vindskydd 100 mm 2-pack
    Genomsnittligt betyg: 1.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 495,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per Rulle
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Stapel stenullsisoleringsskivor
    Rockwool
    Isolering Markskiva ROCKWOOL stenull 100 x 600 x 1200 mm 1,44m² (OBS! Enbart helpall)
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 319,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 459,36 kr per Paket
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Terrass med utfälld markis, trädgårdsmöbler och plantering
    Markis motordriven Sonnino kassett LED grå med fjärrkontroll 3x2 m
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 74 Recensioner.
    pris — 7949,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Nordsjö väggfärg matt i en hink
    Nordsjö
    Väggfärg NORDSJÖ Original 7 BW matt vit 2,5L
    Genomsnittligt betyg: 3.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 119,60 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Nordsjö väggfärg matt i en blå hink med en Mix-symbol
    Nordsjö
    Väggfärg NORDSJÖ Original 7 BW matt vit 10L
    Genomsnittligt betyg: 3.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 929,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 92,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Nordsjö väggfärg matt i burk
    Nordsjö
    Väggfärg NORDSJÖ Original 7 BW matt vit 1L
    Genomsnittligt betyg: 3.3 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 199,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Pax logotyp på en badrumsfläkt
    Pax
    Badrumsfläkt PAX Calima vit
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 1799,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grå sidomarkis för skydd mot sol och vind
    Markis motordriven Vernazza semikassett antracit 2x1,5 m
    Genomsnittligt betyg: 4.4 av 5 stjärnor. 8 Recensioner.
    pris — 3790,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Grå sidomarkis för skydd mot sol och vind
    Markis motordriven Vernazza semikassett antracit 4x3 m
    Genomsnittligt betyg: 4.2 av 5 stjärnor. 18 Recensioner.
    pris — 5690,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtReservera & hämta
  • Grå sidomarkis för skydd mot sol och vind
    Markis motordriven Vernazza semikassett antracit 3x2 m
    Genomsnittligt betyg: 3.9 av 5 stjärnor. 15 Recensioner.
    pris — 4790,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Grå sidomarkis för skydd mot sol och vind
    Markis motordriven Vernazza semikassett antracit 5x3 m
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 21 Recensioner.
    pris — 6990,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Plastskiva
    Finnfoam
    Cellplast XPS FINNFOAM XPS300 rak 50x600x1200 mm, 5,76 m²/pak
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 128,99 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 743,00 kr per Paket
    Vid köp av 12 Paket:
    pris — 122,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 702,72 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Plastskiva
    Finnfoam
    Cellplast XPS FINNFOAM XPS300 rak 20x600x1200 mm, 14,4 m²/pak
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,58 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 1290,00 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Isoleringsskiva av skum
    Finnfoam
    Cellplast XPS FINNFOAM XPS300 spontad 100x585x1185 mm, 2,77 m²/pak
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 300,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 831,00 kr per Paket
    Vid köp av 12 Paket:
    pris — 270,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 747,90 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Plastskiva
    Finnfoam
    Cellplast XPS FINNFOAM XPS300 rak 40x600x1200 mm, 7,2 m²/pak
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 125,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 900,00 kr per Paket
    Vid köp av 10 Paket:
    pris — 112,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 806,40 kr per Paket
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Grå sidomarkis för skydd mot sol och vind
    Markis motordriven Vernazza semikassett antracit 6x3 m
    Genomsnittligt betyg: 4.3 av 5 stjärnor. 22 Recensioner.
    pris — 7490,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Interiörvy av en Home Deluxe bastu med glasfront, träpanel och infraröda strålkastare
    Home Deluxe
    Infraröd bastu SAHARA L fullspektrumstrålare 150x120x190cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 19999,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Cuprinol fasadfärg för träfasader i en grå hink med Mix symbol
    Cuprinol
    Täckfärg CUPRINOL vit 10L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 1529,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 152,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Cuprinol fasadfärg i en grå hink med märkningen upp till 16 års hållbarhet
    Cuprinol
    Täckfärg CUPRINOL vit 2,5L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 199,60 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Cuprinol fasadfärg i burk med Mix symbol
    Cuprinol
    Täckfärg CUPRINOL vit 1L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 299,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
upp