Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-10-01 klockan 15:03. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Grund

3132 resultat
Hoppa över produktlista
  • Utfälld vindstrappa i trä
    Pertura
    Vindstrappa PERTURA Alexios 60x120x280cm
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 29 Recensioner.
    pris — 2695,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Utfälld vindstrappa i trä
    Pertura
    Vindstrappa PERTURA Alexios 140x70cm
    Genomsnittligt betyg: 3.5 av 5 stjärnor. 19 Recensioner.
    pris — 2695,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Utfälld vindstrappa i trä
    Pertura
    Vindstrappa PERTURA Alexios 130x70cm
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 2695,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Vi rekommenderar
    En burk Hornbach vägg- och takfärg Plus, vattenbaserad dispersionsfärg, helmatt, innehåll 1 liter.
    Hornbach
    Vägg- & takfärg Plus HORNBACH 3 helmatt vit 1L
    Genomsnittligt betyg: 4.4 av 5 stjärnor. 11 Recensioner.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 179,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vi rekommenderar
    Vägg- och takfärg Plus från Hornbach i en 10 liters hink, vattenbaserad färg för inomhusbruk med helmatt glansgrad.
    Hornbach
    Vägg- & takfärg Plus HORNBACH 3 helmatt vit 10L
    Genomsnittligt betyg: 4.4 av 5 stjärnor. 11 Recensioner.
    pris — 749,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 74,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Vi rekommenderar
    Vägg och takfärg Plus fem liter vit helmatt för inomhusbruk
    Hornbach
    Vägg- & takfärg Plus HORNBACH 3 helmatt vit 5L
    Genomsnittligt betyg: 4.4 av 5 stjärnor. 11 Recensioner.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 99,80 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Geberit tryckplatta med två runda knappar för spolning
    GEBERIT
    Spolplatta GEBERIT Sigma 20 platta vit blank / knapp vit blank / dekorringar krom 115.882.KJ.1
    Genomsnittligt betyg: 4.5 av 5 stjärnor. 11 Recensioner.
    pris — 897,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Trädgårdsskjul med annex, skottkärra, trä och trädgårdstillbehör i trädgården.
    Palmako
    Redskapsbod PALMAKO Leif 4,5+2,9m² natur
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 17795,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Nordsjö lackfärg i burk med mixsymbol
    Nordsjö
    Snickerifärg NORDSJÖ Original halvmatt vit 1L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 289,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 289,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Färgeimer Nordsjö Original, lämplig för blandning
    Nordsjö
    Snickerifärg NORDSJÖ Original halvmatt vit 2,5L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 539,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 215,60 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Färghink med halvblank färg från Nordsjö
    Nordsjö
    Snickerifärg NORDSJÖ Original halvblank S0502-Y 1L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 289,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 289,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Färgburk Nordsjö Tinova Primer Exterior
    Nordsjö
    Primer NORDSJÖ Tinova Exterior vit 10L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 1649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 164,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Inrett Juwel akvarium med fiskar, stenar och växter
    Juwel Aquarium
    Akvarium JUWEL Rio 125 LED svart
    Genomsnittligt betyg: 3.7 av 5 stjärnor. 7 Recensioner.
    pris — 3099,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Zinsser Gardz problemlösande primer i 5-liters hink
    Ytförsegling Gardz 5L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 629,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 125,80 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Betongfolie på rulle
    Förgrundad Armeringsduk/Målarfilt 1x50m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 889,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 17,78 kr per m²
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Nordsjö Tinova Transparent Exterior trälasyr i hink
    Nordsjö
    Fasadlasyr NORDSJÖ Tinova Transparent Exterior 362 black & brown 10L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 1649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 329,80 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • FM Mattsson vattenkran i metall
    FM Mattsson
    Tvättställsblandare FM MATTSSON 9000E II 8060 0000 krom
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Herdins köksbänksolja i en 500 ml burk
    Köksbänksolja HERDINS Plus 500ml
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 398,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Kinesisk träolja i burk från Herdins, 1 liter
    Träolja HERDINS kinesisk 1L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 198,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 198,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Dekorativt trädgårdsstaket med X-formade dekorationer
    Plus
    Staket PLUS Vinesse 150x96cm svart
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1428,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Herdins hårdvaxolja i en 2,7 liters burk
    Hårdvaxolja HERDINS ofärgad ultramatt 2,7L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1389,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 514,44 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Herdins Hårdvaxolja, 1 liters burk
    Hårdvaxolja HERDINS ofärgad ultramatt 1L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 529,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 529,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Aluminiumställning med hjul för byggnadsarbeten
    Classik
    Byggställning CLASSIK 5i1 aluminium arbetshöjd 3,9m
    Genomsnittligt betyg: 3.8 av 5 stjärnor. 6 Recensioner.
    pris — 4990,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Herdins Kinesisk Träolja, 3 liters burk
    Träolja HERDINS kinesisk 3L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 429,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 143,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Svart kabelskyddsrör upprullad
    Dräneringsslang med muff ⌀60x50000 mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1049,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rullad, flexibel dräneringsslang av plast
    Kaczmarek
    Dräneringsslang med muff ⌀90x10000 mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fullt inrett akvarium med fiskar och växter
    Juwel Aquarium
    Akvarium JUWEL RIO 240 LED vit
    Genomsnittligt betyg: 4.2 av 5 stjärnor. 14 Recensioner.
    pris — 5319,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Väggbeklädnad av natursten
    Väggtegel Z60/15 beige/flerfärgad
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 61 Recensioner.
    pris — 609,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 304,50 kr per Paket
    Vid köp av 50 Paket:
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per m²
    Motsvarar 274,50 kr per Paket
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Nordsjö Tinova dörr- och fönsterfärg burk
    Nordsjö
    Snickerifärg NORDSJÖ Tinova Door & Window vit 1L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 289,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 289,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Färgehink Nordsjö Tinova dörr- och fönsterfärg
    Nordsjö
    Snickerifärg NORDSJÖ Tinova Door & Window vit 2,5L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 219,60 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Hink Teknos Pro 7 väggfärg
    Teknos
    Väggfärg TEKNOS Teknospro 7 vit 9L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 138,78 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Teknos Pro 7 väggfärg i en färgburk
    Teknos
    Väggfärg TEKNOS Teknospro 7 vit 2,7L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 184,81 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Metallförråd med dubbeldörr för förvaring av trädgårdsredskap
    Biohort
    Redskapsbod BIOHORT HighLine H5 dubbeldörr 275x315cm kvartsgrå-metallic
    Genomsnittligt betyg: 4.9 av 5 stjärnor. 266 Recensioner.
    pris — 39995,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Interiörperspektiv av en bastu med träelement, glasfront och indirekt belysning.
    Home Deluxe
    Bastu OMAHA 7,5 kW bastuaggregat 200x180x150cm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 32999,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Trädgårdshus i trä med fönster och dubbeldörr
    Palmako
    Friggebod PALMAKO Lisa 11,5m² inkl. golv 400x300cm natur
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 37634,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Vi rekommenderar
    En hink med 10 liter halvmatt väggfärg i vitt från Hornbach med Nordic Swan Ecolabel för 60 till 80 kvadratmeter yta.
    Hornbach
    Väggfärg HORNBACH 20 halvmatt vit 10L
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 69,90 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
upp