Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-29 klockan 19:23. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Sika

261 resultat
Hoppa över produktlista
  • Sikaflex 591 Marin tätningsmedel patron
    Sika
    Lim & fogmassa SIKA Sikaflex 591 svart 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 563,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 135,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 450,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikaflex 591 Marintätningsmedel, patron 300 ml
    Sika
    Lim & fogmassa SIKA Sikaflex 591 vit 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 563,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 135,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 450,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck SikaFloor 450 Thermo Level självutjämnande avjämningsmassa 20 kg
    Sika
    Flytspackel SIKA Sikafloor-450 Thermo Level 20 kg
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 3 Recensioner.
    pris — 209,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 10,45 kr per kg
    Vid köp av 48 st:
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 8,45 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck Sika Ceram 250 StarFix flexibelt cementbaserat fästmass
    Sika
    Fästmassa SIKA SikaCeram-250 StarFix vit 25 kg
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 15,96 kr per kg
    Vid köp av 21 st:
    pris — 369,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 14,76 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • SikaCeram 204 Medium cementbaserat fästmassabruk i säck
    Sika
    Fästmassa SIKA SikaCeram-204 Medium grå 25 kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 9,56 kr per kg
    Vid köp av 42 st:
    pris — 222,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 8,88 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika 1 vattentätt medel i 5 kilograms dunk
    Sika
    Vattentätare SIKA 1 vattentätare 5kg
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 389,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 77,80 kr per kg
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Sika MonoTop 109 WaterProofing tätningsbruk 5 kg säck
    Sika
    Cementbruk SIKA Monotop109 Waterproofing 5kg
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 47,80 kr per kg
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Sika MonoTop 112 MultiUse Repair bruk i femkilosäck
    Sika
    Reparationsbruk SIKA Monotop 112 multi use 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 35,80 kr per kg
    Köp på webbenKan ej reserveras
  • Sikaflex 11 FC tätningsmedel och lim, 300 milliliter
    Sika
    Lim & fogmassa SIKA Sikaflex-11FC Purform vit 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 596,67 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 463,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikaflex 402 Connection tätningsmedel patron
    Sika
    Fogmassa SIKA Sikaflex-402 Connection svart 290 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 651,72 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 513,79 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikaflex 402 Connection tätningspatron
    Sika
    Fogmassa SIKA Sikaflex-402 Connection vit 290 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 651,72 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 513,79 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika MonoTop 110 QuickFix reparationsbruk 5 kg säck
    Sika
    Reparationsbruk SIKA Monotop 110 quickfix snabbhärdande 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 33,80 kr per kg
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Sika Sikacryl Vent tätningsmedel patron 310 ml
    Sika
    Plåtrörsfogmassa SIKA Sikacryl Vent 310ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 257,74 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 74,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 241,61 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Logo. Dunk Sikafloor 01 Primer med fem kilogram innehall.
    Sika
    Primer SIKA Sikafloor-01 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 89,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck med Sika Ceram 690 Elite fogbruk
    Sika
    Fogmassa SIKA SikaCeram-690 Elite manhattan 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 35,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 160,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Boom Cleaner, en polyuretanskumrengörare i en 500 ml burk
    Sika
    Rengöringsvätska SIKA Boom® Cleaner 500ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 318,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 278,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Illustration av en byggnad med ankare för grundförstärkning
    Sika
    Ankarmassa SIKA AnchorFix®-1
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 279,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 930,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 863,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Sikalastic minus 220 W tätningsmembran färdig att användas i hink
    Sika
    Tätskiktsmembran SIKA Sikalastic-220 W 7kg
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 579,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 82,71 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Orange Sika PU Trälim Cascol 300 milliliter flaska, hållfasthetsklass D4, fukttålig, för inomhus- och utomhusbruk.
    Sika
    Trälim SIKA vattentåligt 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 496,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika PU trälim Cascol, orange flaska om 750 milliliter med grönt lock, vattentåligt klass D4, för inomhus och utomhus.
    Sika
    Trälim SIKA vattentåligt 750ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 358,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Skumpistol för dosering av byggskum
    Sika
    Skumpistol SIKA Foam Dispenser
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 379,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Fogpistol för tätningsmedel
    Sika
    Fogpistol SIKA Gun 600ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika MultiPrimer 250 ml flaska
    Sika
    Multiprimer SIKA Marine 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 339,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 1356,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • SikaBond 500 monteringslim patron
    Sika
    SIKA SikaBond®-500 montagelim 300ml
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 257,74 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 64,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 209,35 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikalastic 220 W tätningsmedel i hink
    Sika
    Tätskiktsmembran SIKA Sikalastic-220 W 16 kg
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 1049,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 65,56 kr per kg
    Vid köp av 40 st:
    pris — 949,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 59,31 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Primer SIKA Sikafloor-02 5kg
    Sika
    Primer SIKA Sikafloor-02 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 629,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 125,80 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Innerhörn av hårdskum för väggtätning
    Sika
    Innerhörn SIKA SealTape F V1
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Primer SIKA Sikafloor-01 1kg
    Sika
    Primer SIKA Sikafloor-01 1kg
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 139,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Isolerskiva av mineralull med markering
    Sika
    Ytterhörn SIKA SealTape F V1
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Primer i en 250 ml flaska
    Sika
    Primer SIKA 3 N 250ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 229,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 916,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikasil 670 Fire brandskyddstätningsmedel patron
    Sika
    Brandfogmassa SIKA Sikasil 670 vit
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 830,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 225,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 750,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Ceram 260 StarFlex flexibelt universalfix i 20 kilograms säck
    Sika
    Fästmassa SIKA SikaCeram-260 StarFlex grå 20 kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 449,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 22,45 kr per kg
    Vid köp av 24 st:
    pris — 419,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 20,95 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika AnchorFix KW Blandningsmunstycksset, 5 stycken i förpackning
    Sika
    Munstycke SIKA mixer anchorfix 1
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Boom 455 Stone Fix stenlimsdos
    Sika
    Stenlim SIKA Sikaboom455 Stone fix 750ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 345,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 209,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 278,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • PU-skumpistol med gult handtag
    Sika
    Skumpistol SIKA PRO Foam Dispenser
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Winter Wood Adhesive trälim i 750 milliliters flaska, frostbeständigt ner till minus 10 grader för inomhusbruk.
    Sika
    Trälim SIKA frosttåligt inomhus 750ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 118,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
upp