Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-29 klockan 20:09. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Sika

261 resultat
Hoppa över produktlista
  • PU-skumpistol med gult handtag
    Sika
    Skumpistol SIKA PRO Foam Dispenser
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika logotyp med två transparenta tätningsbrickor
    Sika
    Rörmanschett SIKA SealTape 2x20-32mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika logotyp med tre transparenta tätningsmanschetter på gul bakgrund
    Sika
    Rörmanschett SIKA SealTape 3x20-32mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika 3 Antifrysprodukt i en gul behållare
    Sika
    Frostskydd SIKA 3 accelerator 6kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 66,50 kr per kg
    Webbköp ej möjligtKan ej reserveras
  • Rulle Sika underlagsmatta med anvisning för inomhusbruk
    Sika
    Tätskiktsfolie SIKA SikaCeram Sealing membrane W 1x30m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 1999,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika BlackSeal bituminös tätningsmassa patron
    Sika
    Tätningsmassa SIKA Black Seal 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 230,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 59,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 196,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • SikaCeram Sealing Fix tätningslim i hink
    Sika
    Tätskiktslim SIKA SikaCeram Sealing fix 7,8kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 699,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 12 st:
    pris — 657,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikaflex 118 Extreme Grab monteringslim i en 290 ml patron
    Sika
    Monteringslim SIKA Sikaflex®-118 ExtremeGrab 290ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 686,21 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 548,28 kr per l
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Sikasild C konstruktionssilikon patron 300 ml
    Sika
    Bygg- & våtrumssilikon SIKA Sikasil®-C transparent 300 ml
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 99,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 333,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 266,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Boom 420 Fire PU-skum, 750 ml
    Sika
    Fogskum SIKA Boom®-420 Fire 750ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 329,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 438,67 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 358,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikacryl HM Akrylfogmassa i en 300 ml patron
    Sika
    Latexfogmassa SIKA Sikacryl HM vit 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 199,67 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 47,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 159,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • SikaBond AT Universal limpatron 300 ml
    Sika
    SIKA SikaBond® AT-Universal 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 530,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 430,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Trälim Sika M1 Floor Wood Adhesive Cascol för not och fjäder, 750 milliliter flaska för inomhusbruk, hållfasthetsklass D3.
    Sika
    Trälim SIKA M1 Wood Adhesive 750ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 158,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Logo
    Sika
    Rörmanschett SIKA SealTape F 25-40mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 105,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Boom 463 Flexibel monteringsskum burk med doseringspistol
    Sika
    Fogskum SIKA Boom®-463 Flexible 500ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 299,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 598,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 259,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 518,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika SealTape F tätningsmanschett för väggar
    Sika
    Rörmanschett SIKA SealTape F 12-24mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika logotyp med tätningsmanschett
    Sika
    Rörmanschett SIKA SealTape F 50-75mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika logotyp med tätningsmanschett
    Sika
    Rörmanschett SIKA SealTape F 70-125mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika logotyp på ett tätskikt
    Sika
    Brunnsmanschett SIKA Sealing Tape Butyl 370x370mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Boom 157 All Seasons PU-skum
    Sika
    Fogskum SIKA Sikaboom-157 All seasons 750ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 172,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 105,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 140,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rulle tätningsband för byggapplikationer
    Sika
    Tätband SIKA Sealing Tape Butyl 100mmx20m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 649,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika tätningsbandrulle med Sika-logotyp
    Sika
    Tätband SIKA SealTape F 120mm x 25m
    Genomsnittligt betyg: 5 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Boom 561 Pure byggskumflaska
    Sika
    Fogskum SIKA Boom®-561 Pure 500ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 399,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 798,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 319,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 638,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika logotyp
    Sika
    Rörmanschett SIKA SealTape F 35-50mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 115,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika SealTape F Tätningsmanschett 6–12 millimeter
    Sika
    Rörmanschett SIKA SealTape F 6-12mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rulle stegljudsisolering
    Sika
    Tätband SIKA Sealing Tape Butyl 250x1500mm
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 239,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Boom 557 All Seasons, universal polyuretanskum
    Sika
    Fogskum SIKA Sikaboom-557 All seasons 750ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 198,67 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 158,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • SikaBond-525 limpatron, 300 ml
    Sika
    SIKA SikaBond® 525 vattenbaserat sättlim 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 233,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 54,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 183,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck med Sika Ceram 690 Elite fogbruk
    Sika
    Fogmassa SIKA SikaCeram-690 Elite silvergrå 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 35,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 160,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikasil C byggsilikon sanitetsilikon 300 ml
    Sika
    Bygg- & våtrumssilikon SIKA Sikasil®-C vit 300 ml
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 99,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 333,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 266,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Ceram 275 Marble and Stone fixmassa, snabbhärdande och formbar, 20 kg säck
    Sika
    Fästmassa SIKA SikaCeram-275 Marble & Stone 20 kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 599,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 29,95 kr per kg
    Vid köp av 24 st:
    pris — 549,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 27,45 kr per kg
    Köp på webbenTillfälligt ej reserverbar
  • Sikafloor 040 Patch utjämnings- och reparationsbruk, 25 kilograms säck
    Sika
    Reparationsbruk SIKA Sikafloor-040 Patch 25 kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 269,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 10,76 kr per kg
    Vid köp av 21 st:
    pris — 219,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 8,76 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikafloor 048 Patch avjämningsmassa i 15 kilograms säck
    Sika
    Handspackel SIKA Sikafloor-048 Patch 15 kg
    Genomsnittligt betyg: 2.5 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 349,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 23,27 kr per kg
    Vid köp av 21 st:
    pris — 279,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 18,60 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikasil C Sanitetsilikon patron
    Sika
    Bygg- & våtrumssilikon SIKA Sikasil®-C svart 300 ml
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 2 Recensioner.
    pris — 99,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 333,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 266,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck Sika Ceram 690 Elite fogbruk
    Sika
    Fogmassa SIKA SikaCeram-690 Elite grå 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 35,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 160,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck med fogmassa Sika Ceram 690 Elite, 5 kilogram
    Sika
    Fogmassa SIKA SikaCeram-690 Elite mörkgrå 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 35,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 160,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
upp