Stämmer Göteborg som ditt valda varuhus?
Mina önskelistor 0 Varukorg
HORNBACH Göteborg Öppettider
Minelundsvägen 8
417 05 Göteborg

order-goteborg@hornbach.com
+46 31-7799 - 300
mån - fre: 06:00 - 20:00 Uhr
lör: 08:00 - 18:00 Uhr
sön: 09:00 - 18:00 Uhr
Du skrev ut den här informationen den 2026-09-29 klockan 20:23. Observera att priserna på världsmarknaden och kortfristiga reaktioner kan göra att priserna ändras och därför kan avvika från din utskrift. Tack för din förståelse.

Sika

261 resultat
Hoppa över produktlista
  • Sika Ceram 920 folielimpatron
    Sika
    Skarvlim SIKA SikaCeram-920 foil bond 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 463,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 129,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 430,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Flythjälp av skum i knutform
    Sika
    Bottningslist SIKA PE 16mm x 5,5m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 64,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 10 st:
    pris — 54,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck SikaCeram-690 Elite fogmassa
    Sika
    Fogmassa SIKA SikaCeram-690 Elite vit 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 35,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 160,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Ceram 690 Elite fogmassa för kakel i 5 kg säck
    Sika
    Fogmassa SIKA SikaCeram-690 Elite caramel 5kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 35,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 160,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Rörisolering av skumgummi
    Sika
    Bottningslist SIKA PE 10mm x 5,5m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 10 st:
    pris — 49,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Isoleringsslang av skum, knuten
    Sika
    Bottningslist SIKA PE 20mm x 5,5m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Vid köp av 10 st:
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck Sika Ceram 250 StarFix Rapid fixmassa, 4 kilogram
    Sika
    Fästmassa SIKA SikaCeram-250 StarFix rapid 4kg
    Genomsnittligt betyg: 1 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 27,25 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Boom 157 All Seasons skum på burk
    Sika
    Fogskum SIKA Sikaboom-157 All seasons 250ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 356,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 276,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikasil E glassilikon 300 ml patron
    Sika
    Glassilikon SIKA Sikasil®-E transparent 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 330,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 296,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikaflex 402 Connection tätningspatron
    Sika
    Fogmassa SIKA Sikaflex-402 Connection betonggrå 290 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 189,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 651,72 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 149,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 513,79 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Sikacryl HM Akrylfogmassa patron 300ml
    Sika
    Latexfogmassa SIKA Sikacryl HM svart 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 199,67 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 47,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 159,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikacryl HM akrylfogmassa 300 ml
    Sika
    Latexfogmassa SIKA Sikacryl HM grå 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 199,67 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 47,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 159,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Cascol Outdoor trälim, 300 milliliter, fuktbeständigt, hållfasthetsklass D3, för limning av trä inomhus och utomhus.
    Sika
    Trälim SIKA fuktiga miljöer inne/ute 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 69,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 230,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Cascol trälim för utomhusbruk, 750 milliliter flaska för limning av trä utomhus och i fuktiga inomhusmiljöer.
    Sika
    Trälim SIKA fuktiga miljöer inne/ute 750ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 145,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Ceram 355 StarPaste kakelfix i hink, 8 kg
    Sika
    Kakellim färdigblandat SIKA SikaCeram-355 StarPaste 8kg
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 539,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 67,38 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Säck Sika Ceram 690 Elite fogbruk
    Sika
    Fogmassa SIKA SikaCeram-690 Elite grafit 5kg
    Genomsnittligt betyg: 3 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 179,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 35,80 kr per kg
    Vid köp av 4 st:
    pris — 160,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 32,00 kr per kg
    Köp på webbenReservera & hämta
  • SikaBond T2 monteringslim 300 ml
    Sika
    SIKA SikaBond® T2 kraftlim vitt 310 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 139,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 448,39 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 383,87 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika tätningsband för tätning inomhus på rulle
    Sika
    Tätskiktsfolie SIKA SikaCeram Sealing membrane W 1x5m
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 499,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Sikacryl HM Akrylfogmassa 300 ml
    Sika
    Latexfogmassa SIKA Sikacryl HM ljusbrun 300 ml
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 199,67 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 47,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 159,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Sikacryl HM akrylfogmassa, 300 ml
    Sika
    Latexfogmassa SIKA Sikacryl HM transparent 300 ml
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 199,67 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 47,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 159,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Sikasil C byggsilikon våtrumssilikon 300 ml
    Sika
    Bygg- & våtrumssilikon SIKA Sikasil®-C ljusgrå 300 ml
    Genomsnittligt betyg: 2 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 99,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 333,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 266,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Sikasil E glas silikon patron
    Sika
    Glassilikon SIKA Sikasil-E vit 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 330,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 89,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 296,67 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Gul Sika patronpistol för tätningsmedel och lim
    Sika
    Fogpistol SIKA PRO skelett för 300ml patron
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 249,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika tubpåse med 600 ml innehåll
    Sika
    Fogmassa SIKA Sikacryl HM vit 600 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 133,17 kr per l
    Vid köp av 20 st:
    pris — 59,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 99,83 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikacryl 621 Fire+ tätningsmedel patron 300 ml
    Sika
    Brandfogmassa SIKA Sikacryl-621 Fire+ vit 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 119,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 396,67 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 109,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 363,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikasil C byggsilikon patron 300 ml
    Sika
    Bygg- & våtrumssilikon SIKA Sikasil®-C beige 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 333,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 266,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika slangförpackning för tätningsmedel och lim
    Sika
    Brandfogmassa SIKA Sikacryl-621 Fire+ vit 600 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 199,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 331,67 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 159,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 265,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Sikasil C sanitetsilikon patron
    Sika
    Bygg- & våtrumssilikon SIKA Sikasil®-C antracit 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 333,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 266,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Sikasil C byggsilikon patron
    Sika
    Bygg- & våtrumssilikon SIKA Sikasil®-C grå 300 ml
    Genomsnittligt betyg: 4 av 5 stjärnor. 1 Recension.
    pris — 99,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 333,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 266,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sikaflex 591 Marin tätningsmedel patron
    Sika
    Lim & fogmassa SIKA Sikaflex 591 grå 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 169,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 563,33 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 135,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 450,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Sikasil C sanitetsilikon patron
    Sika
    Bygg- & våtrumssilikon SIKA Sikasil®-C mellangrå 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 333,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 266,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Cascol trälim för inomhusbruk, 750 milliliter flaska, beständighetsklass D2, 10 minuters presstid.
    Sika
    Trälim SIKA för limning av trä inomhus 750ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 94,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 126,53 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Cascol trälim för inomhusbruk, 300 milliliter, hållbarhetsklass D2, presstid 10 minuter.
    Sika
    Trälim SIKA för limning av trä inomhus 300ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 49,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 166,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika trälim för inomhusbruk, 100 milliliter, hållbarhetsklass D2, presstid 10 minuter
    Sika
    Trälim SIKA för limning av trä inomhus 100ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 39,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 399,00 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika logotyp Sikasil C sanitetsilikon 300 ml
    Sika
    Bygg- & våtrumssilikon SIKA Sikasil®-C mörkgrå 300 ml
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 99,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 333,00 kr per l
    Vid köp av 12 st:
    pris — 79,90 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 266,33 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
  • Sika Cascol trälim för inomhusbruk, 5 liters dunk, hållfasthetsklass D2, presstid 10 minuter.
    Sika
    Trälim SIKA för limning av trä inomhus 5L
    Produkten har ännu inte recenserats.
    pris — 379,00 kr * Alla priser är inkl. moms och exkl. fraktkostnader. per st
    Motsvarar 75,80 kr per l
    Köp på webbenReservera & hämta
upp